Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez normális?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Együtt vagyok a párommal lassan 7 éve. Lassan 6 éve élünk együtt. Magyarba a szüleinél lakunk, ahol én mindenben besegítek már a szülei hamarabb szólnak nekem, ha kell csinálni valamit mint neki. Néha számomra ez elég idegesítő, szeretem a szüleit meg szívesen segítek csak ő meg állandóan a telefont nyomkodja és nem segít be semmibe és idegesít, de semmivel nem tudom rávenni hogy besegítsen. 2 éve kijöttünk németbe dolgozni együtt lakunk külön albérletbe én naivan azt hittem, hogy most, hogy külön lakunk be fog segíteni, de igy sem segít sok mindent és ugyanannyit dolgozunk 10 órában egy autóalkatrész gyárban. Fiffti -fifftibe fizetünk mindent és még igy sem segit be. Néha a mosást szoktam rábizni, hogy rakja be a gépbe, de én szedem ki meg én pakolom el és még igyis nehezére esik még ezis. Semmi mást nem csinál. Úgyérzem én vagyok a hibás, hogy eleinte nem vártam semmit segítséget tőle, mert hállás voltam, hogy náluk lakhatom. De kezd unalmassá válni ,és néha azon gondolkodom, hogy minden tehert én hordok én intèzek mindent el(papírokat), van hogy együtt megyünk boltba, de néha még arra is lusta, hogy bejöjjön velem a bolba és egyedül kell nekem bemenni. Nem tudom mit tudnék csinálni mivel szerintem ez nem normális.

Utóirat: Ezaz első hosszútávú kapcsolatom előtte csak egy fél éves kapcsolatom volt. Vele vagyok 17 éves koromtól.

24 éves lány vagyok.


Szerintetek mit tudnék vele csinálni?



febr. 28. 07:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Otthagyni. Azt tudnád csinálni. Egy cseléd vagy.
febr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Üljetek le, és nyugodtan mondd el neki, hogy neked ez így a továbbiakban már nem fér bele, mostantól övé a házimunka fele, x y z dolgot kell megcsinálnia. Ha nem változik semmi, én egy ideig nem csinálnék semmit (csak magamnak főznék, mosnék) megadva a lehetőséget arra, hogy realizálja mennyi plusz teher van rajtad, és ha ezután sem változnak a dolgok, akkor biztosan elválnának útjaink. Nem pótanyuka akarsz lenni, ugye?
febr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Dobd ki a picsába
febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

A megoldás az, hogy keményen rászólsz, hogy emelje meg a seggét. Nem az anyja vagy, se házi cseléd, hogy kiszolgalják. Ezt a mentalitást otthonról hozta, de emlékeztesd, hogy már nem otthon él. Akár ultimátumot is adhatsz neki.


Jelzésként mondjuk én még a szennyest is a fejére borítanám -_-

febr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Gondolkodj bele, milyen sors várna rád, ha még gyereketek is lenne?

Csak az idődet pazarlod rá, keress olyat, aki felnőtt módjára tud viselkedni és nem kell anyáskodnod meg cselédkedned mellette.

febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem hiába keményítenél be, nem csinálnád a főzést, mosást rá akkor se venné magát észre, mert ő lusta mint a dög.

Még te lennél a semmirekellő, hogy nem csinálod miközben a "te dolgod", eddig csináltad most mit "hisztizel" és hasonlók. Ha ő egyáltalán nem végzi el a feladatát, amit kell akkor nem fogja később se miattad.

Inkább szakítani kéne vele mint húzni az időt tovább mellette, szolgálni őt.

febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%

A modern, liberális (nem)nevelés eredménye...

Most ugyanazok pattognak az eredmény miatt.

Érdekes.

febr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Néha a mosást szoktam rábizni, hogy rakja be a gépbe, de én szedem ki meg én pakolom el és még igyis nehezére esik még ezis. Semmi mást nem csinál."


Nyugodtan elnézi, hogy megszakadsz, nem érdekli, hogy fáradt vagy, vagy beteg vagy, az se, hogy a szüleinek inkább te segitettél mint ő, nem hálás érte.


Akkor mit akarsz te ilyen embernek elmagyarázni, hogyan akarod ravezetni, hogy ez így nem jó, nem normális?


Ülj le vele ha gondolod és jelentsd ki, hogy vége annak, hogy egyedül csináltál mindent, mert nem fogod.

Tegyél elé cetliket amin rajta van, hogy mit csináljon, hétvégén együtt csináljátok, vagy te ezt, ő az és ha nem hajlandó rá, vagy abbahagyja csinálni akkor szakíts.



Lehet azt se tudja, hogy mit hogyan kéne elvégezni, de akkor mutogatni fogod neki, nevelni, vagy micsoda?

febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Először nyilván elmondanám neki, hogy ez így nem mehet tovább, és hogy ezentúl mit, mennyit kellene csinálnia. Ha nem csinálja, én sem csinálnám, aztán újra leülnék vele megbeszélni a dolgokat, aztán szakítanék. Ha nem képes felfogni, hogy mennyi plusz munka, ha nem segít, mi lesz majd veled 1-2 gyerek mellett? Vagy ha nagyobb lakásba/házba költöztök? A szerelme, társa vagy, nem a cselédje. Ha kell neki segítség a munkák megtanulásához segítenék neki, de szerintem nem is fog próbálkozni :(

Azért szorítok, hátha észbe kap.

febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kivágni mint macskát sz@rni. Fiatal vagy, évek óta szenvedsz vele. Tényleg erre vágysz?
febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!