Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire ápoltok közvetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ápoltok közvetlen kapcsolatot a párotok tinédzser gyerekeivel? Nem voltam még ilyen helyzetben.?

Figyelt kérdés
14 és 15 éves gyerekeket nevel a párom, egyedülálló apukaként. Nem voltam még ilyen helyzetben, nekem kisebb gyerekem van. Eddig csak futólag találkoztunk, köszönés, és néha váltunk pár szót a gyerekekkel. Mivel már nagyobbak ezért sokszor nincsenek is otthon mikor én ott vagyok. Viszonylag könnyen barátkozom, de nem tudom mennyire legyek laza, mennyire szokás ilyenkor "barátnős" viszonyban lenni velük.
márc. 5. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Pedig végre egy értelmes kérdés 🙂
márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire igénylik, ez teljesen személyiségfüggő. Párom férfiként alig kommunikál a kamasz lányommal, mondjuk mindketten elég introvertáltak, egyiknek sincs rá igénye különösebben. Van pár közös téma, amiben kimerül a kommunikáció, főleg poénkodás szintjén.
márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell egyáltalán ismerned a gyerekeit?
márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt amennyire ők igénylik. Nálunk két 11 éves fiú van, próbálok sokkal inkább barát lenni mint mostoha, de nem erőltetek semmit. Ha szeretnének szivesen beszélgetek velük, és nagyon örülnék hogy ha majd jönnek a csajok, meg a tinikori problémák, akkor mernének velem erről beszélni, mert nekem sokkal több a tapasztalatom mint az apjuknak... Csak a saját két kicsim miatt ez nehéz. De még csak 2 éve ismerjük egymást.
márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kamaszok nem igazán igénylik a felnőtt társaságot, pláne anya/apa pasija/nője társaságát. Felesleges erőltetni. Úgyis lesznek olyan alkalmak, családi programok/nyaralás, ahol nonstop együtt lesztek, majd kialakul. Esetleg annyit tudsz tenni, hogy érdeklődést tanúsítasz az ő érdeklődésük iránt.
márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem szerettem, amikor a mostohaanyám odajött és beszélgetett velem a semmiről.

Mármint TÉNYLEG a semmiről, mert az én véleményem nem számított neki, szóval csakis olyan témákról lehetett szó, amiben nekem esélyem sem volt kifejeteni az álláspontomat, pl időjárás (megjegyzem, 34 vagyok, de máig így kezel)


Pedig alapvetően bárkivel megtaláltam a közös hangot, legyen nálam fiatalabb 7-8 éves vagy idősebb - vele sohasem.


Szerintem fontos, hogyha mondanak valamit, ne szóld le, hanem hallgasd meg, ne bírálj, éreztesd velük, hogy ott vagy, ha szükségük van rád, de ne akaszkodj rájuk.


A kamaszok eleve zárkózottabbak, és ezt tolakodásnak vehetik.

márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!