Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Titeket is zavarna, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket is zavarna, ha a párotok minden pénzét a hobbijára költené, a saját közös otthonba meg "semmit sem akarna tenni?" Hogyan reagálnátok le,vagy egyáltalán,hogyan hoznátok ezt elő neki,hogy jó lenne ha beszállna a közös költségekbe? 32/n

Figyelt kérdés
márc. 19. 13:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem zavarna mert már nem lennék vele tovább. Akinek mondani kell, hogy szálljon be a közösbe az veled nem tervez...
márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Esetünkben egy aktuális remek példa a házba való bútor váráslás. Feles helyett, vehetem én egyedül, a barátom meg szépen megy valami 3-4 napos,nem épp olcsó rendezvény sorozatra külföldre.
márc. 19. 13:28
 3/41 gergelice16 ***** válasza:
84%

Mi közös kasszán vagyunk, mivel mindketten spórolósak vagyunk, és tudom, hogy nem költené el a félretett pénzünket a plázában. A kisebb dolgokat, minthogy vegyen-e egy péksüteményt, amikor éhes, nem beszéljük meg, de a nagyobb dolgokat mindig. Ez nálunk működik, de tudom, nem mindenkinél válna ez be.

Ha ti külön kasszán vagytok, akkor úgy lenne fair, ha lenne egy közös kasszátok, ahova a fizetésetek arányában elutaltok valamennyit, és arról intéznétek a közös ügyeket. Így maradna pénzetek a hobbira is, de a közös dolgok sem terhelődnének egy emberre.

Szerintem simán mondhatod neki, hogy neked ez nem esik jól, hogy mindent te állsz, és jó lenne ha ezt a rendszert bevezetnétek. Ha erre nemet mond, akkor elgondolkodnék a helyedben, hogy csak kihasználnak. De reméljük nem ez a helyzet.

márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
24%

A rendezvénysorozat fix időben van, a bútort akármikor meg lehet venni. Ilyen esetben te is lehetnél nyugodtan rugalmasabb, most elmegy, jövő hónapban meg megadja a felét neked vagy a közösbe vagy ami van nálatok.

Egyéb példa?

márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%

Engem zavarna.

Közösen elérni dolgokat az életben sokkal szebb.

márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
87%
Mi összeköltözésnél ezt megbeszéltük, enélkül össze se költöztünk volna. Lett egy közös számlánk, amire mindketten havonta utaljuk a részünket és lett egy közös megtakarítási számlánk, amire minden hónapban utalunk egy megbeszélt összeget - az összeg attól függ, hogy éppen gyűjtünk-e valami nagyobbra. A fennmaradó pénzünk pedig a sajátunk, arra költjük amire akarjuk. Ha ez egészben a hobbijára megy, az sem probléma, mert a közös kiadások fedezve vannak.
márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Nem az a baj,hogy csak arra megy,hanem májustól egészen szeptemberig vannak ilyenek,amikre el akar menni,és el is fog. A ruhákat meg ágyon tároljuk,mert nincs hova tenni..Szerintem előbbre való lenne a normális környezet kialakítása, mint az önös érdeke.
márc. 19. 13:32
 8/41 anonim ***** válasza:
67%
Szerinte meg nem. Vedd meg a szekrényt és adja vissza az árát később. Vagy lehet szakítani.
márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
És ilyenkor találja meg azt a kibúvót,hogy ő most nem tud beszállni semmibe,mert finanszíroznia kell a "hobbiját".Majd jó lesz jövőre a bútor..vagy amikor majd egyszer csak eszébe jut.. Szerintem,így nem lehet közös háztartásban élni,hogy én mondjak le mindenről,hogy legyen szoba,konyhabútor, konyhai kiegészítők,stb, ő meg élhet annak, aminek élt egyedülállóként is,és még csak nem is zavarja ez..
márc. 19. 13:35
 10/41 anonim ***** válasza:
88%
Nem egymást keresitek. Vagy megveszed a saját nevedre, aláiratod vele, hogy egy forintot nem adott bele és ha olyan van, viszed magaddal. De egyébként kidobnám ezt az embert. Marhára nem tervez jövőt, csak szórakozni jár.
márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!