Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélés, anyagiak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés, anyagiak?

Figyelt kérdés

Ki mennyit ad bele a közös kasszába, ha nagyon nagy különbségek vannak a keresetek között?

Nálunk a párom kb. 2szer annyit keres mint én, mégis mindig mindent felezünk, nekem pl. most hétvégéig csak pár ezer Ft-om maradt. Ez szerintetek normális?

Persze nem akarom lehúzni, de mivel vele lakom, és ő magasabb színvonalon él, én is sokkal többet költök... Pl. nekem nem kéne a 4500 Ft/kg téli szalámi, sem háromféle sajt... rengeteg pénzem megy el kajára, mielőtt együtt laktunk havi 40ezerből megvoltam, most meg kb. a duplája :S. Pedig ugyanannyit eszek...


Próbáltam erről beszélni is vele, de annyira ciki az egész... Az a baj, h nem is akarom, h rám költsön pénzt, de nagyon-nagyon bánt, h nekem most anyukámtól kellett kölcsönkérjek, ő meg csak annyit mond, hogy miért nem tőlem kértél, és ennyivel le is rendezi, nem az, h megkérdezné, h mennyit adjak kölcsön (nem tudom értitek-e). Plusz tudja, h milyne kevés pénzem van, elmentünk bevásárolni, ott is bedobált csomó mindent a kosárba, 10ezer volt az egész... pedig én kb. 3-4 ezerre számítottam volna... de neki kell az üdítő (4 üveg 1500 Ft- ez két napig tart nála), meg a sajtkrém (350 Ft, ez is két nap, sajtok tömkelege, kb. 1500 Ft, és így tovább...) Ha mondom neki, akk mindig az van, h majd többet belead, közbe meg semmi.



2013. jan. 29. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
én majdnem 5x annyit keresek,mint a pasim,de semmi baj nincs belőle,mert amit tudom,hogy szeret,mindig megveszem,és kész.nincs ebből probléma.
2013. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én már a pinkódómat sem tudom 10 éve.

33F

2013. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem felejtsétek el a közös kasszát.A számlákat fizessétek felesbe,az összes többit saját zsebre.Ennyi.
2013. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálunk az volt, hogy a rezsit feleztük, félreraktam annyit, amennyire szükségem volt, a többit pedig odaadtam neki kajára, de így is együtt vásároltunk és nem volt belőle para.

Nálunk valahogy normális volt, hogy ha kevesebbet kerestem, akkor kevesebbet is adtam bele, mert nem egy szívtelen dög, tudja, hogy másra is kell a pénz.

2013. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1es legyél a feleségem.

Amúgy meg gondolom mindenki másnál is úgy van,amennyi kell,annyit kivesz az ember,a többi megy költségekre,úgyis van rendesen.De én már nem vagyok együttélő,de voltam.

2013. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez mind oké, de a boltba is felesbe fizessük a kaját, és hónap végére meg nézzek, h nincs pénzem, mert a kaja havonta kb. 80ezer fejenként (amikor eddig 40e volt egy főre)? csak mert neki igényei vannak :SS Én most már kezdek felháborodni amúgy rá.... plusz kifizetem a lakás rám eső részét meg a telószámlát, és nem marad egy árva fityingem sem hónap végére :S
2013. jan. 29. 14:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha közös kassza, akkor tényleg legyen közös, tehát tegyük fel te keresel 120-at, barátod meg 240-et, akkor az összesen 360 és azt osztjátok be úgy, hogy mind a kettőtöknek jó legyen.


Ha viszont nem közös, akkor ahogy a 3-as mondta, rezsi felesbe, kaja meg egyénileg.


EZ így nem igazán igazságos, hogy neked nem marad semmi pénzed.

2013. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne a bevásárlás összegét felezzétek, ha nem az idejét! Egyik nap téli szalámi a vacsora 3 fajta sajttal, másik nap paprikás krumpli aranyom, amit Te főzöl! Ennyi...

Egyik napra Ő vásárol, másikra Te....

2013. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, de most pont azon gondolkozom, h szóba jöttek komolyabb jövő tervek, és mi lesz később? Hogy lehetne alapozni egy ilyen pasira?? Mi van, ha gyereket szülök, és pár hónapig a keresetem havi 30ezer lesz, akkor is majd megy a külön kajás dolog??? :S

2 éve együtt vagyunk, együtt képzeljük el a jövőt, és nem hiszem el, h ciki az ilyet megbeszélni... Ez az egy dolog nagyon zavar benne...

2013. jan. 29. 14:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eset...

Mázlista vagy, hogy nem eszik minden nap kaviárt!

Az a pasi nem normális, ha nem tudod vele ezt megbeszélni, s amíg ez nem megy, ne tervezz vele közös jövőt!!!

2013. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!