Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan mondjam meg páromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg páromnak hogy az apukája miatt nem szeretnék összeköltözni?

Figyelt kérdés

Párom német származású, 3 éve vagyunk együtt. 25 évesek vagyunk. Együtt is élünk Magyarországon de tervezzük a kiköltözést. Egyenlőre a szüleinél tudnánk elhelyezkedni mert még akkor sem lenne pénzünk kint albérletre ha én munkát találnék, viszont neki a tanulmányai utolsó évét ott kéne befejeznie. Fel is ajánlották szülei kedvesen hogy lakjunk ott addig náluk, mert elég nagy házuk van.

Az apukájával van viszont gondom.

Ismerem a családját már jól, befogadtak engem, tudok minden problémájukról is és ez a baj.

Az apukája iszonyú kiabálós és kötözködős. Nem rejti véka alá az érzelmi kitöréseit akkor sem már ha én ott vagyok. Majdnem verekedésig fajuló ordibálásokat rendeznek le a feleségével és engem ez iszonyúan frusztrál mert nem számít az sem nekik ha ez étteremben vagy akár karácsonykor történik. (Régen verte is a feleségét)

Nekem nyugisabb a családom, ha bajunk van egymással durcáskodunk de később megbeszéljük, és ha megsértettünk bárkit bocsánatot kérünk de sohasem emelte fel senki még a hangját annyira hogy még az asztal is boruljon. Náluk ez totál ellentét. a Legkisebb beszólásokból epidemikus viták gerjednek és kimerülésig kiabálnak egymással. Ilyenkor én is ott vagyok mert a párom anyukája azonnal a karjaimba rohan sírni, pedig nem akarok beleszólni a kettőjük vitáiba. Nem az én dolgom. Iszonyúan sajnálom a nőt de nekem ez túl sok. Az apuka már biztos engem is szidott talán a jelenlétemben is, csak ugye még nem értem a nyelvüket teljesen, de azért ez lejön. (angolul társalgunk de már többet megértek németül mint amennyit beszélek)

Legutóbb is kint voltam náluk egy hetet ismét, de a folytonos ordibálás miatt már konkrétan olyan gyomor idegem lett hogy napokig enni sem tudtam. Hiába az évek, én ezt nem tudom megszokni. Inkább kívántam hogy csak szellem legyek a házban.

Párom próbál nyugtatgatni hogy mindez csak pozitív, hiszen azért nem tartják már magukat előttem sem mert teljesen elfogadtak. Oké, kösz, de ez a megtiszteltetés nekem nem megy. Egyszerűen nem érti párom hogy egy hetet alig bírok így náluk eltölteni, nemhogy velük éljek. Kijelentsem hogy nem költözöm amíg apukájára nem ad szájrácsot vagy most mi?:( valaki hasonló helyzetben?


2015. máj. 30. 01:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Kérdésed tele van ellentmondásokkal, provokatív túlzásokkal. Ha nem tudsz aludni akkor mással szórakozz.
2015. máj. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
epidemikus?
2015. máj. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Oda ne költözz. Apuka nem fog megváltozni, te se fogod ezt sohasem az élet normális részének tartani, - hát csak iylen egyszerűen mond el, ahogy van.
2015. máj. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Így mondd meg, ahogy ide leírtad. Tedd hozzá azt is, hogy az odaköltözéssel te rögtön alárendelt szerepbe kerülnél, és előbb-utóbb veled is ebben a stílusban üvöltözne és ezt nem akarod, mert még saját szüleid sem beszéltek veled így soha.
2015. máj. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Te jó ég. Nem tudom miért írtam grandiózus helyett epidemikust. Hülye vagyok már késő éjjel, wááá!!

Tudom ez ellenmondásosnak tűnhet amit leírtam de tényleg így van! Az apuka, anyuka kedvesek velem/ velünk, de egymással szemben tanúsított viselkedésük egyszerűen katasztrofális és ez előttünk történik. Sokszor meglátogatjuk őket, párom megteheti a tanulmányai mellett és nekem sem helyhez kötött a munkahelyem. Egyáltalán nem túloztam

2015. máj. 30. 08:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a helyzetet, meg az érzést: "egy hetet alig bírok így náluk eltölteni, nemhogy velük éljek"


Hát akkor ne is, abból csak baj lenne.

2015. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy van. Megértelek, nekem a szüleim csinálják ezt. Még ideológia is van hozzá: "mi legalább őszinték vagyunk, nem negédeskedünk szembe, hogy aztán hátba szúrjunk".

Hát kösz. Pedig egy felnőtt embertől már csak elvárható lenne, hogy ne csak végletekben tudjon gondolkozni. Miért nem lehet a problémákat normális hangnemben megbeszélni, az rejtély.


Viszont ilyen helyre ne költözz semmiképp. Bármit is ígérnek, akár maga az apuka, hogy majd nem lesz ilyen, úgyse fogja betartani. Ezer éve megszokta ezt a viselkedést, ösztönösen fog így reagálni az első konfliktusnál.

Költözzetek akkor, ha meg tudjátok oldani a külön lakást.

2015. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Hat a nemetek mar csak ilyenek, allandoan kiabalnak veszekednek, unszimpatikus nepseg.

Eleg csak egy udulo ovezetbe elmenni nyaron ha mar 10 csaladbol ketto nemet akkor csak oket lehet hallani.

2015. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

A kérdésedre a válasz:

Nem akarok apádéknál lakni!

Megértetted?

2015. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden kedves válaszolónak. ..kivéve az elsőt. Neked inkább nem, csak úgy nem.
2015. jún. 1. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!