Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lusta válaszolni, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lusta válaszolni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom mostanában azt a szokást vette fel, hogy kérdezek valamit tőle és egyszerűen nem válaszol. Ha esetleg válaszol, akkor azt mondja: "Nem tudom". Az őrületbe kerget. Lassan ott tartunk, hogy minden nap veszekszünk, mert az idegeimen táncol. Ráadásul, mikor már mérges vagyok, akkor ő van felháborodva, hogy mi bajom van már megint. Nekem mindig rossz kedvem van stb.... Nagy nehezen elmondta, hogy azért nem válaszol, mert lefoglalják a gondolatai meg azért, mert úgy gondolja, hogy nem dől össze a világ ha az épp aktuális kérdésre ő most nem válaszol. Ilyenekre gondolok:

- Éhes vagy?

- Mész fürödni?

- Segítesz felrakni a függönyt?

Ha nem válaszol, ugye akkor várok rá és telnek a percek... Van, hogy nem is emlékszik a kérdésemre. Vagy azt mondja, nem tudom. De, hogy lehet így válaszolni arra a kérdésre ami a jelen pillanatra vonatkozik és ő róla szól? Nem tudom már mit találjak ki, hogy kommunikáljon velem. Ha én eljátszom vele ugyanezt akkor: - Évi...Évi...Évi jól vagy? Minden rendben? Hahó, kérdeztem valamit.

Eddig bírom, ez ugye kb fél perc... de ő meg percekig húzza. Tehát hatástalan. Ha szóváteszem az sem ér semmit. A veszekedések sem. Valami ötlet?


2015. jún. 7. 08:54
 1/8 anonim válasza:
42%

Ez tipikus férfi szokás. Veszekedéssel nem fogsz rajta változtatni, csak lassan, szép szóval.


Valószínűleg most jutott el a kapcsolatotok abba a fázisba, hogy igazán megszoktátok egymást, és már úgy gondolja, nem kell figyelmesnek lennie, hogy megtartson.


De ha már mer teljesen önmaga lenni, és ez vele a legnagyobb baj így is, annak örülhetsz.

2015. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Interferencia ***** válasza:
Elég gáz, hogy ezt nem tudjátok megbeszélni.
2015. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Valószínű kicsit más vérmérséklettel rendelkezik, mint te, ő egy halál nyugodt ember, akit más érdekel, foglalkoztat, te meg mindenen idegeskedsz, a plafonon vagy.

Annak örülj inkább, hogy ilyen párod van, a férfiak nagy része, köztük én is, az ideges, hisztis nőket nem nagyon tolerálja.

2015. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"- Segítesz felrakni a függönyt?" Ez nem kérdés hanem kérés!!! csak kérdés formában fogalmaztad meg, mert TE nem kérsz töle semmit!!!!
2015. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, hol írtam olyat, hogy nem kérek tőle semmit? Miért ne kérnék? Ha most rögtön felakarom rakni a függönyt az ő közreműködésével, akkor azt mondom: "Gyere kérlek és segíts felrakni a függönyt!" De ha nem is egy konkrét időpontban akarom és nem is biztos, hogy kell a segítsége, akkor megkérdezem, hogy :"Segítesz felrakni a függönyt?". Az első volt a kérés, a második a kérdés. Lehet nem olvastad el figyelmesen a kérdést és kérésnek értelmezted, hogy mindenféleképpen írnod kelljen abba a kis rublikába. De segítség a problémára...

Azt szeretném tudni, hogy hogyan kezeljem a helyzetet. Ő sok dolgot együtt szeretne csinálni, főleg férfi dolgokat, mert azt mondja nem szeret egyedül lenni. Ezért ha flexel hív, ha fűrészel hív, ha fűnyírózik akkor is, szinte mindennél aszisztálnom kell. De ez fordítva nem működik. Őt nem lehet a konyhába hívni. Ott van 5 percet és fáj a feje, a hasa vagy sürgős dolga akad. Megcsinálom egyedül, nem is vágyom konkrét társaságra, csak szeretném éreztetni vele, hogy nekem nem jó ott ülni a flex mellett és nézni mit csinál. Megy az idő és nem haladok a feladataimmal. Ő végez, lefekszik vagy hobbizik én meg rohanhatok a dolgaim után. Ezek mellé még várom a válaszait és frusztrált leszek.

2015. jún. 7. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Akár párod, akár nem: ez bunkó viselkedés.
2015. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el pont olyanok vagytok mint szüleim! Én úgy látom, apámat sokszor idegesíti anya állandó kérdezősködése, főleg ha olyat kérdez meg, amit már egyszer megválaszolt csak anya "elfelejtette", vagy azt válaszolta korábban, hogy neki mindegy, de anyámnak ez nem elég, ezért újra és újra megkérdezi amíg más választ nem kap. Párom és én köztem is előfordulnak hasonló kellemetlen problémák, ugyanis Ő van ha kérdez valamit akkor CSAKIS egyféle választ fogad el és addig nem hagyja abba amíg azt a választ nem adom amit hallani akar, de ha másképp gondolom és más a véleményem, akkor sem marad nyugton és újra felteszi a kérdést. Én vagyok a lány. Amúgy szerintem párod valamiért úgy érzi, az ő válasza nem oszt, nem szoroz, talán korábban nem vetted figyelembe amit mondott és már úgy érzi nincs is jelentősége annak mit mond. Én ezt tudom elképzelni.
2015. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Interferencia ***** válasza:
7: Mi értelme van a kapcsolatotoknak?
2015. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!