Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a kapcsolatról? Elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés

Barátnőmmel távkapcsolatban vagyok majdnem 1 éve (4-5 óra távolság). Én mérnök vagyok, ő pedig nyelvtanár. Nekem jól fizető munkám van, neki felmondtak egy szerintem gyengén fizető munkahelyen. Nagyon szeretem őt és ő is szeret engem. Viszont nem hagy nyugodni az, hogy a barátnőm (aki budapesttől nem túl messze lakik) mindenképp budapesten akar elhelyezkedni (mert budapest az budapest). Az hogy abban a megyében próbálkozzon, ahol én dolgozom nem tetszik neki, mert csak budapest kell neki (főleg az ismerőseit emlegeti). Annak ellenére, hogy szakmailag van munkalehetősége ott is, ahol én dolgozom. Emellett kitartóan próbálkozik ösztöndíj pályázatokkal, hogy legalább 1 évet külföldre menjen nyelvet tanulni (volt már azelőtt külföldön 1 évet).

Nézelődtem budapesti állással kapcsolatban, de nem találtam olyan lehetőséget, ami közel olyan jól fizetne.

Úgy érzem, hogy a közel 1 éves kapcsolatunk során nem közeledtünk lakóhelyileg egymáshoz. Úgy gondolom, hogy realista és logikus dolog, hogy egy nagyon jól fizető munkahelyet nem adok fel pest miatt, ahol ráadásul a lakás is nagyon drága.

Úgy érzem, hogy a barátnőm egyáltalán nem szeretne alkalmazkodni hozzám, noha én legalább próbálkoztam többször is.

Szerintetek ebben a helyzetben kinek mit kellene tennie?


27F



2016. máj. 18. 09:30
1 2
 1/19 anonim válasza:
90%
Jól érzed, nem szeretne alkalmazkodni hozzád, pedig ebben az esetben, hogy munka nélkül van, ha igazán szeretne, akkor meg sem fordulna a fejében, hogy nem akar közelebb lenni hozzád.
2016. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egyeztethetőek az álláspontok vagy marad a távkapcsolat vagy szakítás lesz a vége. Érthető hogy te nem adod föl a jól fizető melót azonban az legalább ilyen érthető hogy ő nem adja fel az életét. Ha mindketten ragaszkodtok a lakhelyetekhez és barátaitokhoz munkahelyhez akkor nem lesz fejlődés. Még fiatalok vagytok de szerintem kár rabolni egymás idejét.
2016. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőtöket megértelek, de ennek így nincs értelme. Megértem a lányt, mert én is Budapest mellett lakom, és mindenáron itt akarok dolgozni, ezer szállal kötődöm ide és nekem azükségem van a nyüzsgésre, ami egy nagyvárosban van. Még ha lakni aglomerációban laknék is.

De nyilván te sem hagysz ott egy jól fizető állást, főleg, ha kötődsz is a helyhez... Sajnos ez ilyen.

Szerintem ennek szakítás lesz a vége, lehetőleg harag nélkül...

2016. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Dobd ki, amíg nem késő! Így is enni fogja egy nő az életedet, most még add fel a mai világban a munkád...

Ugyvan, mondj fel, költözz Pestre, meglehet jobb munkát találsz, aztán jössz ide írni, hogy már meg kiment külföldre...

2016. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolat akkor működik, ha teljesen egyformák vagytok vagy jönnek a kompromisszumok, és kérdés ki mit bír el. Van nő aki szívesen mossa a csíkos gatyát, van amelyiknek már nem fér bele.
2016. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, Te hol laksz?
2016. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Pest az Pest! Ennyit felfoghatnál!

Meg milyen 4-5 óra távolságot írsz? K. nagy mérnök lehetsz...! Pest bárhonnan elérhető az országból kb. 2 óra alatt!

Ostoba is vagy és lóf...t sem tudsz nyújtani annak a csajnak. Nem véletlenül próbál elhúzni tőled minél messzebbre!

2016. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kazincbarcikán lakom, de miskolcra költözöm, mert lakást ad munkáltatóm. Viszont nem pestre utazom hétvégente, hanem pestről még 25 perc villamos + hévvel 1 óra 10 perc az út, mivel jelenleg nem pesten lakik a párom.
2016. máj. 18. 10:11
 9/19 anonim válasza:
Amúgy igaza van az utolsónak, 2 óra alatt bárhonnan eljutsz pestre. Ja, hogy hév, meg villamos, meg troli meg buszozás, akkor kvrva nagy mérnök lehetsz ha kocsira sem futja...
2016. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én nem állítottam, hogy probléma az utazás ideje. Attól pedig, hogy jó munkahelye van az embernek, nem kell feltétlenül autót venni, főleg ha pár hónap után már ad a cég.

Nem gondoltam, hogy lesz, akit ez itt ennyire szíven üt, esetleg csak a kötekedés miatt csinálja. De a gyengébbek kedvéért kifejtem akkor részletesen: Nincs értelme még autót vennem, mert ahol én vagyok, ott 100%-ban térítik a hétvégi hazautazást pl. vonattal. Benzint csak 9 ft/km áron számolnak el, vagyis mindenképp plussz költség lenne. Munkába járáshoz pedig nem kell autó. Vagyis egy autó nekem jelenleg beruházási költséget (kb 1-2 milla) és havi benzin (kb. 30-40 ezer) és egyéb költséget jelentene.

Szóval az engem negatívan minősítők szerint az ingyen 4-5 óra utazást ki kell váltani autóval, hogy 2.5-3 órával legyen az út úgy, hogy nem az idő a probléma. Szerintem ezzel eltávolodtatok a témától.

2016. máj. 18. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!