Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan jelenthet ki egy férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jelenthet ki egy férfi olyat hogy márpedig ő nem is hajlandó megtanulni főzni?

Figyelt kérdés

Élettársam hozzám költözött,mindketten elváltunk.Én többet dolgozom mint ő,ezért 2-3 naponta főzök magunkra és fiamra is.Ő többet van itthon,ezért megemlítettem neki milyen jól esne ha legalább néha engem is ebéddel várna.Erre ő kijelentette hogy nem is akar megtanulni,ő bizony nem pazarolná idejét ilyesmire.Inkább el van szendvicsen.

Zavar a hozzá állása,sőt mióta ismerem e témában a véleményét egyre inkább tehernek érzem hogy rá is főzzek.Hiszen emiatt hétvégén elég nagy adagokat kell készítenem hogy még legyen másnapra is és vigyen munkába ő is.Mi közben ő azt csinál amit akar.

Többször elmondta az ő családjában mindig is a nők főztek,édesanyja kiszolgálta édesapját mindig,volt felesége is rendszeresen főzött rá.

Mondjuk én is mindennap főztem volt férjemre,de az más volt,mellette nem kellett ilyen sokat dolgoznom,ő dolgozott jóval többet,ezért meg is érdemelte hogy ebéddel várom.

Most más a helyzet,kevesebb a szabadidőm mint élettársamnak,és zavar is hogy teljesen hárítja ezt a fajta "kötelességet".

Véleményekre vagyok kíváncsi,mennyiben elfogadható a hozzá állása?


2016. nov. 2. 17:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

Azt gondolom, hogy nem a főzés a főkérdés, hanem az általános munkamegosztás. Tehát az összes házimunka közül kéne értelmes mennyiséget vállalnia. Persze, megértem, ha jól esne a meleg ebéd neked is néha, de ha másban hajlandó nagyobb arányban részt venni - takarítás, mosás, ablakpucolás stb. - vagyis lényegében segít, csak a főzéssel áll hadilábon, akkor elfogadnám ezt a kompromisszumot.


Ha viszont másban sem vesz részt, az nagyon gáz.


Meg mondjuk nálam kiakad a mérce az "ő családjában mindig is a nők főztek, édesanyja kiszolgálta édesapját mindig" kijelentésen. Most komolyan, haladjunk már a korral. Mosógép se volt a nagyiék idejében, a patakra jártak mosni, de azért én nem rohangálok a Borárosra a Dunához a szennyes ruhával... Szóval ez nekem intő jel lenne, ha dolgozom, pénzt keresek, ahogyan a párom is, akkor nincs olyan, hogy a háztartás egyikünk ügye. Az is közös, ahogy az anyagi terhek is.

2016. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Felnőtt wmber, azt csinál amit akar. Nem kötelező főznie. De neked sem! Egyen amit akar, vigyen munkába amit tud! Neked sem kötelességed kiszolgálni. Talán ideje elgondolkodni azon is, hogy mi miatt van exfelesége...
2016. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
Mintha kicsit hímsoviniszta lenne...
2016. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Más házimunkával hogy áll? Én például szeretek főzni, viszont utálok mosogatni, meg takarítani, ezért el tudnék képzelni egy olyan helyzetet, hogy én főzök, ő meg takarít. Ez nekem így rendben is lenne, viszont a hozzáállása számomra irritáló. Bármilyen munkát elvégzek ha az szükséges és/vagy örömet okoz és/vagy kedveskedni akarok vele a páromnak, de csak azért, mert az anyja is ezt csinálta, meg a volt felesége is, azért nem.
2016. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Számomra ez nem lenne elfogadható. Véleményem szerint csak akkor lehet a nőtől elvárni azt, hogy vigye a háztartást egyedül, ha a férfi dolgozik és a nő háztartásbeli. Egyéb esetben a szabadidő függvényében osztozni kellene a munkán. Azon még túl tudnék lépni, hogy főzni nem akar, ha más házimunkából (mosogatás, takarítás, mosás, teregetés, vasalás stb.) kiveszi a részét és "pótolja" ezt a hiányosságot.

Különben én nem élnék együtt egy ilyen emberrel. De ez én vagyok:D

2016. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

mégis miiért az élettársad?????

én kitenném ezt a nyomorékot

2016. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem elfogadható, nem sokáig lennénk együtt, én eleve az elejétől kezdve sem főztem volna rá soha.
2016. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
Itt nem a nem létező rántott hússal van a gond, hanem a szakáccsal.
2016. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, h idáid ez drága ember min élt?! Már az ismerkedés elején szóba kerül, ki mit csinált napközben, mik a kedvenc ételei, ilyesmi. Maga az életvitel kiderül. Te ezt nem vetted észre, h nem főz?...

De, tegyük fel, megtette ezt az ominózus kijelentést. Tegye. De.. de, akkor én megtenném a magam kijelentését :): - Jól van drága Szívem, amíg én itt állok a tűzhely előtt cirka min. 2-3 órát, addig te elmész bevásárolni (holnap is enni kell), vagy kiteregetsz, pakolsz, porszívózol stb., ami éppen aktuális. Nincs herevakargatás, fifting-fifting. :) Lehet, meg akar majd tanulni főzni?! Lehet. :))

2016. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Szerintem a saját felelősségére nyugodtan. Ne főzz rá, ha az plusz fáradság.
2016. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!