Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan jelenthet ki egy férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jelenthet ki egy férfi olyat hogy márpedig ő nem is hajlandó megtanulni főzni?

Figyelt kérdés

Élettársam hozzám költözött,mindketten elváltunk.Én többet dolgozom mint ő,ezért 2-3 naponta főzök magunkra és fiamra is.Ő többet van itthon,ezért megemlítettem neki milyen jól esne ha legalább néha engem is ebéddel várna.Erre ő kijelentette hogy nem is akar megtanulni,ő bizony nem pazarolná idejét ilyesmire.Inkább el van szendvicsen.

Zavar a hozzá állása,sőt mióta ismerem e témában a véleményét egyre inkább tehernek érzem hogy rá is főzzek.Hiszen emiatt hétvégén elég nagy adagokat kell készítenem hogy még legyen másnapra is és vigyen munkába ő is.Mi közben ő azt csinál amit akar.

Többször elmondta az ő családjában mindig is a nők főztek,édesanyja kiszolgálta édesapját mindig,volt felesége is rendszeresen főzött rá.

Mondjuk én is mindennap főztem volt férjemre,de az más volt,mellette nem kellett ilyen sokat dolgoznom,ő dolgozott jóval többet,ezért meg is érdemelte hogy ebéddel várom.

Most más a helyzet,kevesebb a szabadidőm mint élettársamnak,és zavar is hogy teljesen hárítja ezt a fajta "kötelességet".

Véleményekre vagyok kíváncsi,mennyiben elfogadható a hozzá állása?


2016. nov. 2. 17:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Véleményeteket köszönöm,úgy találom valóban nem helyes élettársam hozzá állása a házi munkához,konkrétan a főzéshez.Volt aki azt tanácsolta ne főzzek rá csak magunkra,de ezt nem tudom meg tenni,milyen lenne ha ő csak nézné hogy én eszem,ő meg szendvicset.Gondolom ebben a pillanatban úgy értékelné hogy nem szeretem.

Pedig a fiamnak nem válogat,3 napig is meg eszi ugyanazt azt ételt,én meg nem ettem ha nem volt időm.

Igenis miatta töltöm minden hétvégémet főzőcskézéssel.

Sajnos ő teljesen el van varázsolva,még mindig abban a korban érzi magát ahol a nő főz.Ugye régen így is volt.

De most mivel többet dolgozom igazságtalannak tartom.

És nem lehet vele megértetni,a nő főz-akkor szeret.Tehát a főzést egy férfira beazonosítja a szeretettel.

Szerintetek valami baj van vele talán hogy ilyen érthetetlen?

2016. nov. 2. 18:33
 12/28 anonim ***** válasza:
97%
Ha régimódi is, valamit valamiért. Ha a ház ura egyedül tartja el a családot, majd elé teszem a kaját.
2016. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
És az hogy néz ki, amikor ő ül és nézi, ahogy dolgozol?
2016. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem hogy másban sem jeleskedik.Mosogatni mondjuk segít ritkán,mosni magára szokott.

Takarítani elviekben menne,gyakorlatilag én csinálom mert ő vagy elfelejti,vagy megsértődik valamiért és akkor azért nem.Bevásárolni segít rendszeresen.

2016. nov. 2. 18:36
 15/28 A kérdező kommentje:

Még a kérdéseitekre válaszolva azelőtt anyukájával lakott mert válása után kiadta a házát albérletbe.Ő főzött rá.Mondjuk az utolsó időkben össze vitatkozott vele is,azóta hideget evett,vagyis szendvicset.

Mindig mondja is ő el tudja látni magát.

És hogy mit csinál hétvégén amikor órákig a konyhában vagyok? Nos edzőterembe jár.

2016. nov. 2. 18:40
 16/28 anonim ***** válasza:
16%

Én egy picit azért úgy érzem, túl hisztized a dolgot...

Tudom, most megköveztek, de vállalom.

Miért írtam ezt? Mert, anya vagy Kérdező, amikor erőd-időd engedte, így is főztél, és hétvégén pedig gondolom mindig. Most lett egy új családtagotok, egy férfi. Úgy gondolom, nem csak nyűg lett a nyakadban - vagyis remélem -, számíthatsz rá, olyanokban, ami férfi munka és olyanokban is, ami nem. Amíg te szorgoskodsz a konyhában, addig ő beszélget/játszik a kisfiaddal, vagy csak együtt tévéznek. Család lettetek. Nem tudom... Te nem így érzed? Nem éri meg egy kicsit (kicsit!) többet kell főznőd? ...

Ill. még az is eszembe jutott, h ha a szendvicsekben annyira király, akkor legyen olyan este, h ő szervírozza a meleg szendvics vacsorát. :))

2016. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Huh, Kérdező, ez így nem oké. Fel kéne világosítani arról, hogy ez itten a 21. század, és nem a 19.


Nem mondom, hogy kapásból kalap-kabát, ez azért durva lenne, de komoly beszélgetések kellenének. Ha hajthatatlan, én biztos nem maradnék hosszú távon ebben a helyzetben.

2016. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
19:04 francokat beszélget a kisfiával, edzőteremben van addig, ha nem olvastad volna! Az ilyen férfi szerint a gyereknevelés is valószínűleg a nő dolga! Főleg ha nem is saját!
2016. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ágnyeszka nevű hozzá szólónak írnám,mert elbizonytalanított.

Elvileg igaza lenne abban amit tanácsol,de nálunk nem így működnek a dolgok.Eddig egyáltalán nem így főztem mint most,egyrészt a fiam kevesebbet is eszik,de főleg mást.Sokszor pont olyasmiket ami hamar megvan.És mint írtam,én nem mindig ebédelek pontosan azért mert idő hiány miatt teher. Élettársam miatt több fajta ételt is kell készítenem és ez merőben más és több elfoglaltság.

És hogy számíthatok rá férfimunkákban? Hát elárulom nem ért semmihez,még annyira sem mint én.

A fiam 18 éves,nem beszélgetnek,csak köszönés van,vele nincs dolga.

Az is nagyon szép lenne amit írtál hogy este ő csinálja a meleg szendvicset.Komolyan nagyon örülnék neki.

De ő még ilyesmit sem csinált soha,másrészt úgy látom nem is akar. Meg keni a maga szendvicsét,nem olyan mint a volt férjem aki nagyon sokszor nekem is elkészítette a vacsorát tálcán,még ha nem is főtt kaja volt de jólesett,és segítség volt.

Még most is úgy gondolod hogy hisztizem? Ha igen,elfogadom.

2016. nov. 2. 19:29
 20/28 anonim ***** válasza:
56%

Nem, már nem gondolom úgy. :(

Sajnálom. Akkor, pedig egy nagyon magánakvaló embert fogtál ki.

Miért élsz vele?

2016. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!