Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez nektek is rosszul esne? N/23

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nektek is rosszul esne? N/23

Figyelt kérdés
A párommal most költöztünk össze és közös kasszán vagyunk, ugye hónap elején összetesszük a fizetésünk és beosszuk, hogy elég legyen hónap végéig. Viszont ő idősebb nálam és már volt ideje gyűjteni, van 2 millió forintja, de abból nem ad semmit. Nem is nekem kéne, hanem pl. vasalódeszkát venni mert az régi, vagyis olyanra ami közös és a közös kasszából nem futja. Nem tudom, hogy hozzam fel ezt neki, hogy mire gyűjtögeti azt a pénzt, de nekem ez így elég furcsa.

2017. jan. 14. 09:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Igen,az akkor is az ő pénze
2017. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tudom, de ha már egyszer összekötjük az életünket akkor már minden közös szerintem, nincs enyém vagy tiéd
2017. jan. 14. 09:39
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudhatod mi a terve vele !? Lehet, hogy okkal nem nyúl hozzá. Az ilyen helyzetekre megoldás lehet egy persely, ( ciki, nem ciki! ) ráírjátok, hogy épp mire gyűjtötök, elég csak naponta az aprót beletenni, vagy mondjuk 200.- vagy 500.- asokat, ki hogy csinálja.

De én a helyedben nem számoltatnám el.

2017. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Még házasság esetén sem lenne közös az a pénz.
2017. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Noblesse Oblige ***** válasza:
95%

Szerintem viszonyulj hozzá úgy, hogy az a pénz nincs. Ő gyűjtötte. Nem neked. Ha el akarja költeni elkölti úgyis. És nagyon jól jön az a 2 miska, ha pl bedöglik a hűtő, a mosógép stb. Mert 2 millió a mai világban nem pénz. veszel 4-5 dolgot és a seggére is vertél.


Nekem ez nem esne rosszul. A páromnak is és nekem is van tartalékom, ennek egy részéhez csak tényleg nagyon nagy vész esetén nyúlnék, mert engem úgy neveltek, hogy legyen egy kisebb összeg, amihez mindig hozzá lehet nyúlni.

Én sem ácsingózom a párom pénzére és ő sem az enyémre.


Én a helyedben azt csinálnám, hogy úgy tekintenék arra pénzre mintha nem lenne. A kevésből is félre lehet rakni és egy vasalódeszka ára nem olyan nagy. Én bármilyen kis összegből kellett gazdálkodnom mindig raktam félre. Volt, hogy 1-2 ezreket és volt, hogy 10 ezreket is. Írd össze mi az ami kell a háztartásotokba. Rakd ki a listát a párodnak és mond meg, hogy a költségvetést úgy kell megtervezni, hogy ezeket is szépen meg tudjátok venni, mert szükségesek. Hidd el mindent lehet csak akarni kell.

2017. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
De ti nem kotottek ossze az eleteteket, csak osszekoltoztetek (meg az a penz meg hazassag eseten sem lenne kozos). Szep is lenne, o gyujtogette, te meg majd elvasarolod, mert hogy "osszekotottetek az eleteteket" :"D.
2017. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Gyanús, hogy Te nem csak a vasalódeszkán rugózol. Ne vasalj rá többet, ha rákérdez, mond kell egy deszka, ennyi.
2017. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy pedig, 5 éve deszka nélkül vasalok! :D
2017. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy van egy álma és azt akarja megvalósítani. Nem várhatod el, hogy a saját pénzét költse, mert azt a kapcsolatotok előtt szerezte. 2 millió amúgy se kevés pénz.

18/L

2017. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Szergej55 ***** válasza:
85%
Annak a két millának nem lett a tiéd a fele az összeköltözéssel.
2017. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!