Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan vegyem rá a páromat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a páromat? Lehet-e még templomim?

Figyelt kérdés
A párommal komoly a kapcsolat.Mindketten úgy érezzük egymásnak lettünk teremtve.Csak az a bökkenő,hogy ő a házasságot teljesen fölösleges dolognak tartja.Neki van már egy gyereke az előző házasságából.Bár nekik csak templomi volt,abba is csak az anyja unszolására ment bele(túl vallásos a hölgy)hogy a gyerek miatt muszáj.Amúgy az exe sem igényelte volna.Nekem sokat jelente.Gyerekkoromban mindig arról álmodoztam,hogy egyszer vki elvesz és szép ruhában lehetek,templomban meg ilyenek.De én úgy tudom,hogy akinek már egyszer volt templomia annak már nem lehet,mert amit Isten egyszer összeköt...Vagy rosszul tudom?És egyáltalán hogy mondjam el a páromnak,hogy hiába hogy csak egy papír nekem fontos?Utaltam rá már többször is,beszéltünk is róla csak úgy mellékes témaként,de nem történt semmi...Ráerőszakolni meg nem akarom magam...Azt mondja a házasság fölösleges,papír nélkül is szerethetjük egymást.Tudom,de akkor is!
2008. nov. 24. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek csak templomi esküvője volt, az jogilag természetesen érvénytelen, vagyis ők nem voltak házasok. Ettől függetlenül, mégegyszer templomi esküvője nem lehet, hacsak az elsőt nem érvénytelenítik, de ez marha bonyolult.

A másik kérdést illetően, szerintem meg pont az a k....a papír a fontos, bár élettársak előszerettel szajkózzák , hogy nem fontos.

Én több okból is ragaszkodom hozzá. Pl, egyikőtöket baleset éri, netán meghal, neked közöd nem lesz az örökséghez még a kórházból is kizavarnak, hogy a lábad se éri a földet. Vagy, gyerekszülésénél, kell az a hülye elismerő nyilatkozat, hogy igen igen én vagy a gyerek apja. Hát vérciki, kell a fenének.És még a végtelenségig sorolhatnám a hátrányait. Meg egész egyszerűen, az élettársi kapcsolat jogilag nem tiszta, isten őrizz így belemenni egy közös hitelbe, vagy egy közös gyerekbe.

Érzelmi jelentősége egyébként az én számomra sincsen az esküvőnek, nem attól lesz jó a házasság, hogy elveszlek templomba meg itt ott amott, meg nem dugok meg mást soha soha az életbe stb..De hát én a jogász szemével látok és nézek. Talán próbáld meg te is erről a szárazabb, józanabb oldalról megközelíteni, hogy te így nagyobb biztonságban éreznéd magad. Kényszeríteni viszont ne kényszerítsd , annak nincs értelme, csak elmarod magadtól.

2008. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy vallásos, szerintem nem kéne erőltetni a templomi esküvőt. A polgári is lehet olyan szép. Egyetértek az előző hozzászólóval, hogy a házassági levélnek sok praktikus haszna van.


Szerintem beszélgessetek a pároddal a jövőbeni terveitekről és mondd el neki ha házasok vagytok milyen előnnyel jár.

2008. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ott tartok, hogy lassan megkérem a barátnőm kezét. De templomit nem akarok, nem vagyok vallásos, sőt, egyáltalán nem értek egyet az egyházakkal (egyikkel sem), családomat sem lehet összezárni fegyveres őrség nélkül egy épületbe. Bár a barátnőm azt mondja, ő sem akar majd templomi esküvőt, de szerintem ezt csak miattam mondja... Papír viszont kellhet.
2008. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

kizártnak tartom, hogy templomi esküvője lett volna állami esküvő nélkül, ugyanis anélkül nem megy,

csaknem a harangozó adta össze őket :DDDDD


ha az anyja ennyire konzervatív, akkor téged hogy fogad el?


nem lehet, hogy csak hülyítve vagy - már elnézést kérek.

Lehet, hogy még el sem vált ????!!!!!!!


"Gyerekkoromban mindig arról álmodoztam,hogy egyszer vki elvesz és szép ruhában lehetek,templomban meg ilyenek"


igen, a lányok ilyenekről és megbecsülésről álmodoznak, szerintem jogosan, és nem arról, hogy valakinek csak a kapcája legyenek. De ha könnyen adják magukat, akkor min csodálkoznak ?

2009. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kérdésedre a válasz:

Már elvált,nem vagyok hülyítve.Illetve nem vált el,mert csak templomiuk volt és annál nincs válás.És a pap adta össze őket,nem a harangozó.És létezik a kettő egymás nélkül.Templomi polgári és polgári templomi nélkül.

A volt feleségének élettársa van,ismerem őket is.Az édesanyja sajnos már meghalt,tehát nem tudom mit gondol(na) rólam.

2009. márc. 17. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!