Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Alap lett a gyémánt gyűrű?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alap lett a gyémánt gyűrű? Egyre több ilyen kérdés van itt.

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy az ismertségi körömben is egyre gyakoribb az arany +gyémánt. A nők pedig dicsekednek vele.

Manapság a cirkónia ritkább szerintetek? Miért van ekkora divatja a gyémántnak?



2020. szept. 8. 13:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
27%
Klasszikusan mindig is az arany + gyémánt kombó volt az eljegyzési gyűrű.
2020. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
9: Nekem ez már túl csicsás.
2020. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem keverednek itt a dolgok. A gyémánt jóval drágább annál, minthogy mindenki megengedhessen magának egy akkora méretűt, amekkorával már dicsekedni lehet. Ezzel szemben cirkóniát olcsón meg lehet úszni. Ha valakin nagyméretű eljegyzési gyűrűt látok, nekem az első gondolatom az, hogy ez tuti nem igazi gyémánt. Nekem is arany-gyémánt kombóm van, nem is volt olcsó, de ha ezzel kezdnék dicsekedni, körberöhögnének.

Amúgy meg nem csak gyémánt és a cirkónia van a világon, sokan akarnak zafír, meg egyébb színes köveket, nem is feltétlenül drágakövet. Tipikusan köves gyűrűvel van az eljegyzés, de ma már elég széleskörű lehetőségek vannak.

(Ha meg a hagyomány eredetére vagy kíváncsi, akkor meg a De Beers cég marketingstratégiája a ludas.)

2020. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Fura, hogy sokan csak azért nem hordanak bundát, mert (valamennyi) állat meghalt érte. Remélem, nem ugyanők hordanak gyémántot, amiért emberek halnak meg.

Én ezért nem hordanék gyémántot, gyakorlatilag a rabszolgaságtól a háborúig mindent támogatsz anyagilag, nem kevéssel, egy darabka szénért cserébe.

Ezüst gyűrűt kaptam, mert csak ezüstöt hordok. Ez áll jól, ezt szeretem. Az eljegyzési gyűrűm cirkóniás, a karikagyűrűnk vésett. 20 éve hordom, egyiknek sincs semmi baja.

Amúgy is egy jelkép mindkettő, nem múlik semmi az árán.

2020. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%
Na Tivioli megérkeztél a bundáddal?
2020. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%

A gyémant sosem volt igazán értékes, csak azért drága mert a bányák jelentő része egy kézben van, és mesterségesen tartják magasan.


A swarowski az a vicc kategória, túlárazott üveg. A cirkóniát annyira nem ismerem, gondolom hasonló kategória.


Kicsit olyan ez, mikor az indianoktól megvették a földjüket pár fertőzött takaróért meg néhány üveg whiskyért. :)


De ti ettől még vehetitek nyugodtan, engem nem zavar.

2020. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én se tudom milyet kapok egyszer majd... 😊 Egy szóval se írtam, hogy gyémántot veszünk.
2020. szept. 9. 08:37
 18/22 anonim ***** válasza:
81%
Most lehet, hogy le leszek pontozva de szerintem nincs erre egységes szabály. Nekem pl abszolút nem fontos, hogy mivel kér meg. Lehet tőlem ezüst is, nem báom, de egy bizsunál azért ünnepélyesebb legyen. olyannyira nem vagyok ékszeres, hogy kellemetlenül érezném magam minden nap egy nagyon drága ékszerrel, ami sokaknak a fizetés 2x-ese, nekünk is, mert nem keresünk jól. Még arany, ezüst ékszerem nincs, csak egy ezüst nyaklánc amit néha felteszek. Gyűrűt sose hordtam, abból csak az eljegyzésit hordanám, meg utána majd a tartós karikát, a kettőt együtt semmiképp. Ami szerintem fontos szempont, hogy minden nap hordható legyen legalább az esküvőig, ne rozsdásodjon és ne legyen rajta hatalmas kő ami beleakad mindenbe. A házassági karikagyűrű pedig. Legyen visszafogott és tartós. Teljesen mindegy, miből van. De nem adnék érte százezreket. Manapság szokás még beleapplikálni az eljegyzésit a házassági karikába, ez is egy jó ötlet, ha valaki mindkettőt hordaná.
2020. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%
Most biztos sokan le fogják írni, hogy ne házasodj, ha nincs pénzed gyémántra 😂. Nagyon elmentünk a felszínesség irányába, úgy érzem. A tehetősek szánjanak rá minél többet, ne a nő jeggyűrűjén spóroljanak, aláírom. De amikor valaki nem sóher, hanem egyszerűen a klasszikus dolgozói szegénységből jön, mint pl az ország jelentős része és 150 netto körül keres, az ne villogjon gyémánttal, még ha a gatyája rámegy is...inkább érdemes a közös jövőbe fektetni, ha van megtakarítás. Az a baj, hogy mindegy mennyit keresel, manapság elvárt, hogy tettesd magad jómódúnak, mert attól leszel értékes. Így senki nem a saját pénztárcájának megfelelően költ, hanem hogy mit diktálnak a trendek. A házasság nem erről szól. A gyűrű, az esküvő szép dolog, de lehet úgy is szép, ha saját magadhoz mérten választod ki. A párod akit megkérsz meg tudja, hogy mennyit keresel, nem meglepi neki, hogy nem egy 10 karátos gyémánttal kéred meg. Halogatni emiatt az eljegyzést rosszabb szerintem.
2020. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rózsaszín zafír van, mivel a rózsaszín a kedvenc színem, gyémántban az meg elég megfizethetelen lett volna. Ilyen cirkónia meg swarovski bizsukat én nem szívesen hordanék eljegyzési gyűrűben. Akkor vagy ne legyen benne egyáltalán kő. Ha pedig kell a kő, akkor az ne egy nyomorult csiszolt üvegdarab legyen. Nem kell feltétlen gyémánt, de nekem fontos, hogy igazi kő van benne.
2020. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!