Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nekem egy 4 hónapos kapcsolato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem egy 4 hónapos kapcsolatom van a barátommal, és már szó esett az eljegyzésről, nem korai?

Figyelt kérdés
Kb mikor ajánlatos erre igent mondani?
2008. dec. 2. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Akkor,amikor úgy is érzed,hogy hozzámennél!De amúgy nem korai, az eljegyzés még nem olyan komoly dolog,inkább egy szép gesztus,amivel kifejezi,hogy mennyire szeret!:)
2008. dec. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 werte ***** válasza:
76%
Szia! Egy embert teljes rigolyáival együtt 1 év alatt ismered meg. Télen a depisebb fáradtabb énje , nyáron a boldogabb vidámabb énje kerül felszínre! Ezt lehet tagadni de sok értelme nincs. ergo 1 év az mialatt kiismered és megszokod a párod!
2008. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
81%
Szia! Csak azt tudom tanácsolni, hogy várjatok még az eljegyzéssel és az esküvővel is. Igaz az a mondás, hogy lakva ismeri meg egymást az ember. Az első hónapokban még nagy és vak a szerelem, de ez a későbbiekben enyhülni fog, átalakul egy kicsit mássá. Szerintem is min. egy év EGYÜTTÉLÉS-nek el kell telnie ahhoz, hogy tényleg el tudjátok dönteni, egymáshoz illetek-e. Ha jóban-rosszban megvagytok, átvészeltetek együtt egy-két gondot, nem csak szeretőként, hanem igaz barátként is tekintetek egymásra, akkor nem lehet gond, de érdemes még várni. Sok boldogságot!
2008. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem korai.

èn pl 5 évig éltem együtt a férjemmel a házaság elött és egy év után elváltunk. Miért? mert együtt éltünk megszokásbol. azért házasodtunk mert már ideje 5 év után. erre 1 év után rájöttem nem is ö a nagy ö nekem. a nagy övel élek hozzá már elsö nap hozzá mentem volna, most 2 év után is bármikor. szóval most érzem. most kéne, de elég gáz hogy ennyi esküvöm legyen.

2008. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Az mindeképp jó szerintem hogy szó esett, látszik hogy komolyan veszitek egymást. Na de az igaz, hogy szerintem még nem ismeritek 100 százalékosan egymást...lehet soha nem is fiogod, de ennél jobban még tuti fogod ismerni. Ismered a bogarait? láttad fáradtnak? veszekedtetetek? zsörtölődtetek? volt már közös karácsony szilveszter...voltatok már problémás helyzetben? megtudtátok oldani? ezeregy ilyen kérdés van amire Te kell tudd a választ. Ha semmi de semmi nem érdekel csak hozzá mennél, tedd meg, hallgass a szivedre!

Én már egy éve beszélgetek eljegyzésről a barátommal, de még fiatalok vagyunk ehhez, úgy érzem úgyh majd kicsit később...amúgy másfél év után is olyan cseli vannak hogy eskü csodálkozom:D na de sok boldogságot:)

2008. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
86%

Szerintem az eljegyzés időpontja nem köthető időtartamhoz. Belülről érzi az ember, kihez kell hozzámennie, azaz kinek szülne gyerekeket, kivel öregedne meg, stb. Ehhez azonban nem elég az együttjárás, együtt is kell lakni, hogy még jobban megismerjétek egymást. Az én férjem 3 hónap együttlakás után kérte meg a kezemet, bár már az első pillanattól tudtuk, hogy ebből komoly kapcsolat lesz.

Ha egy picit is úgy érzed, hogy még korai, halasszátok későbbre, ez egy komoly döntés, nem kell elkapkodni. Ha igazán szeretitek egymást, és összetartoztok, úgyis eljön a ti időtök!

2008. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Az eljegyzés nem jogi kategória, semmit nem jelent, és semmire nem kötelez. Ha most úgy érzed, akkor mondj igen, tartsátok meg. Persze remélem nem 16 éves vagy, mert akkor az úgysem életre szóló lesz. Később sem biztos. Ha az a helyzet, hogy te vele akarod leélni az életed, akkor mindenképpen csak huzamos együttélés után szabadna eljegyezgetni meg házasodni, nem feltétlen egy év, néhány hónap alatt is kedürlhet, hogy megy e a mindennapi rutin, megszokás, vagy nem.
2008. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Az 1 évről annyit,hogy nálunk 3 év után borult ki a bili,mert addig a párom fantasztikus színjátékot játszott,hogy milyen törődő stb...Az eljegyzész nem kötelez semmire,bármikor fel lehet bontani!Neked kell érezni,hogy mikor esedékes igent mondani!
2008. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon korai meg 4 honap utan, hiszen meg mindent rozsaszinben lattok a szerelemtol. Majd amikor egy kicsit csillapodik a szerelem, akkor erdemes komolyabbra gondolni.

De, talan az eljegyzesnel is fontosabb, hogy egyutt lakj a paroddal, mert szerintem lakva ismeri meg az ember a masikat. Vagyis megismeri, es kiismeri.

2008. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem akkor amikor már szereted a hibáit is és már éltél vele hosszabb ideig(pár hónapig)...:)
2008. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!