Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez szerintetek igaz lehet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerintetek igaz lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21/F vagyok, egyetemista. Mostanában ismerkedem egy lánnyal az évfolyamból, barátkozás, nem randizás céljából.

Tegnap találkoztunk, és mondta, hogy van egy vőlegénye az Egyesült Államokban, akivel még gyerekkorában a szülei eljegyezték, még nem is beszélt vele, és nyáron kiutazik megismerni. A lány

Budapesten nevelkedett kertvárosban, az anyja közgazdász, az apja borász, a Toldy Gimnaziumba járt, tehát nem valami putri tanyavilágból jön.


Eléggé ledöbbentem, azt hittem az ilyen szokás nálunk legalább ötven éve nem fordul elő.


Aki esetleg kamunak gondolná, nem kamu!!!


2021. febr. 27. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a feltett kérdésedet megválaszolod magadnak az utolsó mondatoddal, akkor most mi mit csináljunk?😅
2021. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es, ezt nem értem. Elébe akarok menni azoknak, akik mindent kamunak gondolnak, ez miért baj? Feltettem egy normális kérdést, nem kamuzva!
2021. febr. 27. 08:59
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez onnantól kamu, hogy nem fog tudni nyáron kiutazni.

Másrészt nincs ilyen, hogy a szülei eljegyezték. Semmilyen jogi jelentősége nincs az eljegyzésnek felnőtt korban se.

2021. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg félreérthetően fogalmaztál, mert (gondolom) a szituációra - miszerint a lány ezt mondta neked - mondod, hogy nem kamu és a lány történetéről kérdezed, hogy igaz lehet-e.

Én nem hinnék a lánynak, több szempontból sem. Egyrészt mi értelme lenne ennek az előre kiházasításnak? (hacsak nem valami szekta tagok) Másrészt meg miért pont amerikába? Az amerikai család meg miért pont egy magyar lánnyal? Azokban a kultúrákban ahol a szülők házasítják ki a gyerekeiket, legalább a választott jövendőbeli családját ismerik, de gy ez sem lehetséges.

De a legfurább nekem az, hogy ezt a csaj csak így elmesélte. Nekem sokkal valószínűbb, hogy valami álomvilágban él, vgay szimplán csak így akart lerázni. Vagy ilyen tipikus nagyotmondó személyiség. Inkább ilyenekre gondolnék a sztori hallatán.

2021. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De gáz, jó ég. Azt hittem ez csak a harmadikvilágbeli országokban szokás. Lehet valami nagyotmondó a csaj, vagy tényleg szektások. És pont az USA-ban, persze :D mint mikor valaki hirtelen elkezd nagy BMW-kkel furikázni meg új házakat vesz, de csak az amerikai nagybácsi bukkant fel :D hihető
2021. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Attol, hogy odairodd, hogy nem kamu, attol meg nem lesz hiteles. Eletszerutlen. Annak nagyobb eselye van, hogy egy unatkozo kisfiu kitalalt sztorija, mintsem egy valodi tortenet. Occam vagja az igazsagot.
2021. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Kamu. Gondolom, így akarja felverni a saját árfolyamát a szemedben.
2021. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most ha ez nem a te kitalált sztorid, akkor nagyon vigyázz a csajjal, mert tuti nem normális. Ha ilyeneket fantáziál, akkor azért, ha meg igaz, akkor azért, mert... nah jó nem magyarázom, azt csinálsz amit akarsz igazából :D Én jól kiröhögném azt aki ilyet elmesél nekem.
2021. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi 4-es. Igen, arra értettem a nem kamut, hogy én nem kamuzok.

Amikor beszélgettünk erről, egy tétova oké-val nyugtáztam.

2021. febr. 27. 18:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban a mi kultúránkban ennek nincs semmi értelme. Az eljegyzés nem jogi fogalom, csak egy beszélgetés arról, hogy a pár össze fog házasodni. Mivel a felnőtt emberek saját döntése, hogy kivel és mikor házasodnak, semmire nem kötelezi őket az, hogy a szülők mit beszéltek meg. Ráadásul az USA-ban komolyan szűrik a kamu házasságokat. Az, hogy soha nem találkoztak, de meg akarnak házasodni, nagyon gyanús lenne, és nem kapnának rá engedélyt.

Még ha igaz is, hogy a szülők ilyen egyezséget kötöttek, a fiatalokat ez semmire nem kötelezi. Ha a saját környezetükben megismernek és megszeretnek valakit, vele fognak házasodni, nem egy idegen külföldivel.

2021. febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!