Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy néz ki egy ideális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy néz ki egy ideális legénykérés?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy sokan kifejezetten gáznak fogjátok tartani a kérdésemet, de 23 éves nő vagyok és szeretném megkérni a párom kezét. Tudom, hogy ennek mind fordítva kéne történnie, de szeretném egy kicsit kézbe venni a dolgokat, mivel olyan régóta beszélünk már erről a témáról, de sosem történt semmi, pedig már legalább egy éve ő hozza fel ezt a témát a legtöbbször. Már a kapcsolatunk legelején is beszélt erről időnként. Nagyon szeretném én feltenni ezt a kérdést.

Szóval szerintetek hogy csináljam?

Én még lánykérést sem sokszor láttam életemben, nemhogy ilyen szokatlan módon.:D

A helyszín terve már nagyjából megvan (az első randink helyszíne), de mégis hogy csináljam ezt az egészet? Hogy kezdjek neki? Mondjak egy kis "beszédet"? Egyáltalán milyen gyűrűt szokás ilyenkor venni, ha ez egyáltalán szokás nőként? Esetleg van olyan köztetek, aki csinált már ilyet, vagy a környezetében hallott hasonlóról?



2021. márc. 2. 03:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem a feleségem egyszerűen egy reggel megkérdezte , hogy összeházasodunk e.
2021. márc. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy igazából nem is akar elvenni feleségül?
2021. márc. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a férfiak túlnyomó többsége nem jópofának találná ezt, hanem erőszakosnak és nyomasztónak. Egyáltalán nem értek azzal egyet, hogy a nőnek csendben várni kell, amíg a férfi egyedül meghoz egy mindkettőjük életét meghatározó döntést. De ilyet semmiképpen nem tennék, hacsak nem lennék teljesen biztos benne, hogy a párom kimondottan vágyik egy romantikus "legénykérésre".


Ha mindenképpen szeretnéd a kezedbe venni az irányítást, kezdj el beszélgetni vele. Lehet egy romantikus helyen séta közben is, de a legjobb otthon, amikor semmi nem tereli el a figyelmeteket. Kérdezd meg, tervez-e lánykérést. Ha nem, akkor beszéljétek meg, hogy mindketten szeretnétek-e összeházasodni, és ha igen mikor, és mikor fogjátok elkezdeni a szervezést. Így sokkal jobban megismerhetitek egymás álláspontját, és neki sem lesz annyira kellemetlen. Ráadásul számíthatsz rá, hogy őszintébb és megfontoltabb választ ad, mint egy váratlan és furcsa helyzetben, esetleg mások előtt.

2021. márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

3assal értek egyet. Nem mondom hogy egy kapcsolatban mindent a férfinek kell csinalni, de én sem hiszem hogy feltétlen ez a jó megoldás.


Hidd el egy férfi ha elakar venni, előbb-utóbb megkér.


Az sem mindegy milyen régóta vagytok együtt, ő hány éves stb.


Sokan le fognak emiatt pontozni de az hogy ha valaki pl 23 évesen MÉG nem akar nősülni, az nem jelenti azt hogy MAJD később se fog akarni, csak annyit hogy még nagyon fiatal és felesleges kapkodni.


De ahogy érzed

2021. márc. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Mutass fel x összeget hogy ez az esküvőre megy.
2021. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként régóta vagytok együtt? Szeretnétek most házasodni hamarosan? Minden körülmény adott lenne a lánykéréshez?

Mi is beszéltünk a párommal róla egy évet, aztán mikor megkérte a kezem, elmesélte hogy már milyen régóta tervezgeti, de hol ez húzta közbe a számításait, hol az. A halogatás meg nem zavart, mert mi viszont tudtuk, hogy nem fogunk egy éven belül megházasodni.

Szerintem ha mondasz is valami szöveget és megkérdezed, hogy "leszel a férjem?", lehet hogy a barátod viccnek fogja gondolni. Vagy igent mond és azt hiszi ez ennyi, de semmi több, mivel úgyis beszéltetek már arról, hogy akartok egyszer házasodni. Utána meg szerintem kellemetlen felhozni, hogy "na akkor elmondjuk a szüleinknek, barátainknak? Kirakjuk a facebookra?" ő meg csak néz, hogy ez komoly-e.

2021. márc. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

"hosszú"házasság lesz ebből is, semmi értelme.

Ha ennyit nem tudtok megbeszélni,akkor hogy fogtok bármit is megoldani az életben?

Erre még egy gyerek,meg egy jó nagy hitel hiányzik és el is rendezted az életed úgy 50 éves korodig.

2021. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Mi èpp most szakítunk emiatt. Mondtam hogy ha rendezödik a lakàsdolog összehàzasodunk. Tudta hogy ez mèg min 1 év.

Folyton ezzel jött hogy kérjem meg a kezèt. Presszionàlt, cèlozgatott. Elegem lett.

2021. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl 6 év után kért meg a párom. Mondjuk 18 évesen jöttünk össze, de már 2-3 éve együtt éltünk, mire megkért. Sok éve beszéltünk már erről, hogy mindketten szeretnénk, szóval én biztos voltam benne, hogy egyszer majd megkér. Utána mondta, hogy igazából már évek óta tervezte ( meg hát régóta beszéltünk róla), csak sok idő volt, mire minden úgy alakult. Szóval ha úgy nézzük, én is megkérhettem volna, mert mindketten teljesen ismertük a másik álláspontját, de szerintem neki rosszul is esett volna, ha ezt kiveszem a kezéből. Így volt ez jó. Lehet régimódi vagyok, de nekem valahogy ez a legénykérés furcsa egy dolog. Főleg, hogy sokszor a férfiaknak kell több idő, mire tényleg el tudnak emellett köteleződni. 23 évesen még nyugodtan éljetek együtt, aztán ha úgy lesz, akkor úgy is meg fog kérni.
2021. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy beszélgetést kezdeményez arról, hogy mi a párja terve a jövőben, akar-e egyáltalán házasságot és ha passzolnak a terveik, akkor kezdeményezi azt is, hogy akkor tűzzék ki az esküvő dátumát.
2021. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!