Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » El fog egyáltalán jegyezni?!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fog egyáltalán jegyezni?!

Figyelt kérdés
A barátommal már hosszú idő óta együtt vagyunk. (5 év) én 22 éves vagyok ő 30 éves. Én úgy gondolom hogy már lassan ideje lenne az eljegyzésnek, viszont mindig kitért a válasz alól ( túl fiatal vagyok, nincs pénz esküvőre stb...) Ez egy kicsit zavar, és felmerült az a gyanúm hogy igazából nem is akar tőlem semmit. Mit gondoltok?

2021. júl. 22. 00:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Le kell ülni és megbeszélni vele. Tény, hogy 22 évesen még tényleg elég fiatal vagy az eljegyzéshez, és mivel 17 éves korod óta vele vagy, nyilván ő az eslő komoly kapcsolatod. Szerintem nem kell úgy sietni. Nyilván megértem hogy 5 év az nem kis idő, annyit én is ideálisnak tartok az eljegyzést illetően. Nem tudsz mást tenni, mint őszintén megbeszélni ezt vele, hogy mik a közös tervek a kapcsolatot illetően, és elmondhatod neki hogy te már vágynál eljegyzésre, mégha az esküvőt nem is azonnal tervezed.
2021. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%
Én nem mondanék az eljegyzésről semmit, az olyan, mintha elvetetnéd magadat feleségül, nevetségesnek tartom az olyat. Ha beszélsz vele a kapcsolatotokról, az más, de biztos nem könyörögnék senkinek még burkoltan sem.
2021. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Inkább azon gondolkozz el, hogy a kapcsolatotok hogy áll. Tanulsz/dolgozol, összeköltöztetek? Ha 5 év után ő 30 évesen megelégszik pld. azzal, hogy heti 2x találkoztok, akkor biztos nem a jövőt tervezi, elvan a langyosban.
2021. júl. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%

Én is megbeszélném vele. Ez a 21. század, és a te életedet is nagyban érinti, hogy tervezhetsz-e komolyan ezzel a pasival, vagy sem. Ha nem egyezik a jövőkép a kapcsolatban, akkor az sajnos csak időrablás.


Együtt éltek amúgy? Vannak más, közös terveitek, pl. lakásvásárlás szóba jött, vagy legalább csak az, hogy hol szeretnétek majd együtt lakni? Ha ezek sincsenek meg, akkor viszont tényleg kár erőltetni. Sajnos én is elpazaroltam 5 évet egy olyan pasira, aki megelégszik annyival, hogy fekszik a TV előtt, meg néha eszik virslit. (Miért nem szakítottam korábban? Önbizalomhiányos voltam, beleszerettem, a szex jó volt vele, és azt gondoltam, hogy senki sem fog annyira szeretni, mint ő. Pedig nem is szeretett igazán, mint kiderült később.) Soha többé.

2021. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként ne haragudj, de nekem is feltűnt, hogy ő 25 évesen 17 éves tinilányra hajtott. Nem tagadom, vannak olyan kapcsolatok, amikor a gimis lány jóval idősebb pasival jön össze, mégis minden jól alakul, de bennem felvet egy-két kérdést.


Lehet, hogy az ő szintje ez a "járogatunk, jól elvagyunk, ülünk a langyos vízben", és nem is vágyik többre. Míg 25 évesen már teljesen általános, hogy az embernek a házasságon, családalapításon jár az esze. Lehet, hogy a korabeli nőknél ezért is nem volt esélye. Míg egy tininek alapvetően másak az igényei a kapcsolatban. Tudom, mert 17 évesen nekem is az volt az elsődleges, hogy legyen kihez hozzábújni, romantikázni, stb. Ez későbbi életkorban már nem elég az emberek többségének.

2021. júl. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
8%
Van még szex?
2021. júl. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
25%

"túl fiatal vagyok, nincs pénz esküvőre stb..."


Ezek teljesen reális okok, erre a nő:


"felmerült az a gyanúm hogy igazából nem is akar tőlem semmit"


Komolyan mondom remélem soha nem is fog elvenni. Nem ellened rosszindulat, ilyen nő nem való házastársnak.

2021. júl. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
6%
Jegyezd el te. Mi az akadálya?
2021. júl. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%

Ha újra meg újra kiírod akkor fog változni valami? Ha eddig nem gondolta, hogy összekötné veled az életét, akkor már nem is fogja.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eljeg..

2021. júl. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%

#7. Reális okok, amiket lehet, hogy majd hallgathat élete végéig.


A 30 azért az életkor, amikor biztosan dolgozik az ember már pár éve, még akkor is, ha mondjuk sokáig járt egyetemre, mert elvégezte a mesterképzést is. Ezáltal nagyon fura, hogy 30 évesen ne legyen pénz egy esküvőre. Nyilván nem a legfényűzőbbre gondolok, mint az amerikai filmekben, de egy normális, szép esküvőnek ennek az életkorban már kivitelezhetőnek kell lennie.

2021. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!