Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagyon hosszú (min. 5-10...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon hosszú (min. 5-10 éves) párkapcsolatban élő férfiak, nektek mi kell ahhoz, hogy eljegyezzétek a párotokat?

Figyelt kérdés
A kérdésem egyáltalán nem pejoratív és számonkérő, csak nagyon kíváncsi vagyok, és nem tudtam szebben megfogalmazni :D. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ti, akik elmúltatok 25 évesek, de mondjuk még nem vagytok 40 (tehát fészekrakàs előtt vagytok, nem túl egy váláson, kiábrándultam stb.), és a párotok is hasonló korú, együtt is éltek, “egyszer majd” szeretnétek feleséget, gyermeket, de már van mellettetek egy nő 5-10 vagy több éve jóban-rosszban. Mi kell, hogy eljöjjön az “egyszer majd”? Nem tudom, érthető voltam-e, de minden nézőpont érdekel. Persze ha valaki totál házasságellenes és erről tud a másik, az teljesen más helyzet, itt most arra lennék kíváncsi, aki szeretné egyszer, csak vár valamire. Onnan jutott eszembe, hogy mostanában mintha felgyorsultak volna a dolgok, és fiatalabban, kisebb élettapasztalattal divat házasodni,m ismét, eközben làtom magam körül azokat a csajokat/nőket, akik már a sokadik csokorelkapáson vannak túl :D és persze megy a közösségi oldalakon és élőben is a célozgatás a párjuknak, hogy itt az ideje, aztán szinte “na végre” érzésem van, mikor a pali 12 év után beadja a derekát :D. Ha ti is hasonlóan vagytok ezzel, elmesélitek, hogy miként élitek meg ezt, valamint ha mégis eljegyeztétek a párotokat hoszú idő után, miért döntöttetek úgy, hogy “na most”, és addig hogy viseltétek a rokonok, barátok szurkálódàsát? Lányok válasza is érdekel persze, akik benne vannak ebben a másik oldalon, de férfi nézőpontot még nem hallottam :)

2021. szept. 22. 23:46
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
92%

"Onnan jutott eszembe, hogy mostanában mintha felgyorsultak volna a dolgok, és fiatalabban, kisebb élettapasztalattal divat házasodni"


Így nevezed a CSOK-ot? :DD

2021. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Jaj direkt nem akartam elmenni ebbe a CSOK-os irányba, nyilván rengetegen házasodnak amiatt, ezt aláírom :D

Inkább az érzelmi rèsze érdekel a dolognak, bár lehet, hogy többen házasodnak anyagi megfontolásból, mint hinném. :D

2021. szept. 23. 00:03
 3/52 anonim ***** válasza:
13%

Én nő vagyok és nem is vagyok benne ilyen szituban. És sose terveztem, hogy majd egyszer.

De úgy érzem, amíg élnek a szülők, addig ők a legközelebbi hozzátartozók.

És csak utána van szükség új legközelebbi hozzátartozóra. Valahogy elvárás is, hogy ne hagyjuk el őket. Családja válogatja.

2021. szept. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

3

Ezt a nézőpontot még nem hallottam, mindenesetre érdekes. 🤔. Gondolom akkor már idősebbek a szüleid.

(Megy a zöld mindenkinek természetesen, itt nincs rossz válasz :D)

2021. szept. 23. 00:31
 5/52 anonim ***** válasza:
90%
4: Mért gondolod? Amíg fiatalok a szülők, addig még sokkal messzebb van a házasság, a róluk leválás, mint mikor már kevésbé fiatalok.
2021. szept. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

5

Úgy értettem, hogy esetleg gondozni, segíteni kell őket, és amiatt nehezebb a saját magánéletben való haladás, de akkor félreértettük egymást. :). Amúgy ez is egy valid indok, hogy valaki inkább”felfele” tekint ha családról van szó, ameddig csak lehet. Bár ha fiatalok a szülők, akkor jóeséllyel élnek még 5-10 év múlva is, nem tudom, akkor mi változok, vagy mitől lesz könnyebb leválni. Megöregszenek, körülményesek lesznek aztán tipli van? :D

Egyébként hosszútávon együttélő pár az alap szitu a kérdésemben, tehát a szülőkről leválás már elviekben megtörtént. De ismerek olyat, aki hasonlóan gondolkodik ennek ellenére: barátnőjével él 4 éve, de még a szülők a “család”, nem tud sajátot elképzelni.

2021. szept. 23. 01:02
 7/52 anonim ***** válasza:
97%
Van egy ilyen ökölszabály féleség az amcsiknál, hogy akit nem akarsz elvenni x időn belül, azzal össze se költözz. Ha minden adott, együtt is élnek már 5-10 éve és nem volt ez alatt igény, akkor a pontos dátum a soha napján kiskedden +/-3 nap kb.
2021. szept. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
97%

Az én barátnőimet (4 nőről lenne szó) 24-28 évesek, tavaly és tavalyelőtt jegyezték el, nemsokára esküvő és nem veszik igénybe sem a CSOK-ot sem a babavárót meg semmi hasonlót. Az én véleményem szerint a férfiak nagyrészének változott a véleménye a házasságról. Sok nő csak azért nem házas, mert a férfi nem szándékozik megkérni a kezét. Egyébként a nők nagyrésze elég fiatalon is rábólint a házasságra.

Szerintem nagyon szép dolog a házasság, ez nem csak egy papír, hanem valamelyest egy szintlépés is. Az a férfi, aki megkéri a párja kezét, az nem fél a házasságtól, egyáltalán nem gondol arra, hogy nekik bármikor is ne lehetne közös jövőjük, nem gondol válásra. Egy férfi részéről ez elkötelezettséget jelent. Illetve például az előző kapcsolatokhoz képest a jelenlegi kapcsolat komolyságát mutatja az, hogy már nem páromként vagy barátom/barátnőmként hivatkozol a másikra, hanem férjem/feleségemként. Ez gyerek nélkül is már-már egy családot jelent. Sokkal több, mint egy szimpla kapcsolat. Na sok férfi, aki 5-10 év után sem hajlandó megkérni a párja kezét, az elég valószínű, hogy már nem is fogja. Számára ezek a dolgok egyáltalán nem fontosak, vagy pont azért, mert egyáltalán nem akarja ilyen szintre emelni az adott kapcsolatot azzal a nővel. Rengeteg férfit ismerek, aki hosszú kapcsolatban volt és a házasság gondolata is taszította, mert hogy felesleges, csak egy papír. Majd a következő kapcsolatában megkérte a párjának a kezét, de az előzőt egyáltalán nem akarta elvenni. Van az a nő, akit elakarnak venni, van aki meg egész kapcsolat alatt csak a barátnő státuszt kapja meg.

2021. szept. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
42%
Egy gyerek
2021. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
95%

Baráti körben van egy pár, ahol 7 év együttélés (+2 év járás még előtte) után kérte meg a pasi a nő kezét. Ők nem titkolták előttünk, a nő konkrétan választás elé állította a pasit: kapott egy állásajánlatot külföldön, és vagy megkéri a fickó a kezét és marad vele közös életet építeni, vagy megy külföldre dolgozni, de nélküle. Kb rá következő héten történt a lánykérés. Szóval ott a "majd egyszer" érzés az ekkor jött meg neki :D Egyébként úgy tudom, hogy a fickó annyira nem akart házasságot, de a nőt szerette és nem akart szakítani, szóval végül így beadta a derekát. Jobb opció nem lévén.


Az én férjem amúgy 5 évig volt együtt az exével, mielőtt velem összejött volna, ott a nő már egy ideje pedzegette a témát, de a férjem valahogy nagyon húzta a száját a dologra, csak halogatott. Engem nem egész 2 év után megkért. Szóval esetében a korábbi kapcsolatban volt a hiba, nem érezte azt, hogy az exével akarja leélni az életét. Szerintem nagyon sok esetben ez van a dolog mögött.

2021. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!