Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagyon hosszú (min. 5-10...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon hosszú (min. 5-10 éves) párkapcsolatban élő férfiak, nektek mi kell ahhoz, hogy eljegyezzétek a párotokat?

Figyelt kérdés
A kérdésem egyáltalán nem pejoratív és számonkérő, csak nagyon kíváncsi vagyok, és nem tudtam szebben megfogalmazni :D. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ti, akik elmúltatok 25 évesek, de mondjuk még nem vagytok 40 (tehát fészekrakàs előtt vagytok, nem túl egy váláson, kiábrándultam stb.), és a párotok is hasonló korú, együtt is éltek, “egyszer majd” szeretnétek feleséget, gyermeket, de már van mellettetek egy nő 5-10 vagy több éve jóban-rosszban. Mi kell, hogy eljöjjön az “egyszer majd”? Nem tudom, érthető voltam-e, de minden nézőpont érdekel. Persze ha valaki totál házasságellenes és erről tud a másik, az teljesen más helyzet, itt most arra lennék kíváncsi, aki szeretné egyszer, csak vár valamire. Onnan jutott eszembe, hogy mostanában mintha felgyorsultak volna a dolgok, és fiatalabban, kisebb élettapasztalattal divat házasodni,m ismét, eközben làtom magam körül azokat a csajokat/nőket, akik már a sokadik csokorelkapáson vannak túl :D és persze megy a közösségi oldalakon és élőben is a célozgatás a párjuknak, hogy itt az ideje, aztán szinte “na végre” érzésem van, mikor a pali 12 év után beadja a derekát :D. Ha ti is hasonlóan vagytok ezzel, elmesélitek, hogy miként élitek meg ezt, valamint ha mégis eljegyeztétek a párotokat hoszú idő után, miért döntöttetek úgy, hogy “na most”, és addig hogy viseltétek a rokonok, barátok szurkálódàsát? Lányok válasza is érdekel persze, akik benne vannak ebben a másik oldalon, de férfi nézőpontot még nem hallottam :)

2021. szept. 22. 23:46
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk terhesség, hitelfelvétel miatt kellett a házasság. Egyébként maradtunk volna anélkül, 10+ év után már nem gondolom hogy más miatt hirtelen fontos lenne.
2021. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
76%
Páromnak (most már vőlegényemnek) előttem 5 éves kapcsolata volt, mégsem kérte meg a nő kezét. Mi két éve vagyunk együtt, mostmár menysszonyként, vőlegényként. Nem tudom, mitől függ, hogy megkérnek, vagy sem, de azt igen, hogy érzem, baromira szeret.
2021. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok, és egyet is tudok érteni ezekkel! Mondjuk annak a lelki világát nehezen értem, aki 10 évet lehúz olyan mellett, akivel nem tervez jövőt, akkor ő mi alapján szervezi az életét? 🤔 Tudom hogy nehéz szakítani meg a megszokás, meg minden, de szerintem azzal hogy együtt vagy valakivel ennyit, aztán siman eldobod, a következővel meg összeállsz és összeházasodsz rekord sebességgel, nagyon megalázod és kisemmized őt is meg magadat is, mert az ember saját ideje is megy ilyenkor fölöslegesen. Talán a férfiakat a bilológia meg a tarsadalmi nyomás nem sürgeti annyira… Igazából ezt a gondolkodást max akkor értem meg, ha a pár 25 év alatti, tinédzserként jöttek össze, és még keresik önmagukat a felek. Nem biztos, hogy az adott nőben van a probléma, hogy egyesek érdemesek arra hogy feleségek legyenek, míg mások “csak” barátnőnek jók, ahogy az egyik válaszoló írta. Inkább csak nem talalkozik a kereslet meg a kínálat, ami valahol szomorú, pláne ennyi évig :/.
2021. szept. 23. 10:02
 14/52 anonim ***** válasza:
96%
Ha 5-10 év után sem kéri meg a nő kezét, úgy, hogy tisztában van vele, a nő szeretné, az szerintem nem is fogja. Vagy abszolút nem akar nősülni vagy őt nem akarja elvenni. Ez rengeteg idő. Nincs mire várni.
2021. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
En is így gondolom alapvetően, hogy ha eddig nem, akkor nem is fogja. Csak nem értem, a pasi fejében mi van ilyenkor. Érdekes mód a férfiak lapítanak megint 🤣. Én nem akarok ízekre szedni meg lepontozni senkit, jöhet még akár eltérő nézőpont is :)
2021. szept. 23. 11:26
 16/52 A kérdező kommentje:
*még azt hozzá akartam tenni, hogy mégis sok olyan van, aki vár nagyon sok évet, majd egyszer csak meglepi lánykérés történik mégis. A csajok meg hihetetlen boldogok lesznek tőle :D. Én már lehet hogy dühösen fogadnám ennyi idő után, nem tudnék felhőtlenül örülni neki, ha ennyire sokat váratna magára ez. Persze ebben sem vagyunk egyformák, de én nem tudom így sem megérteni, mire kell 10 év. Talán ha drága gyűrűhöz ragaszkodik valamelyik fél és épp akkor gyűlt össze a rávaló :D.
2021. szept. 23. 11:30
 17/52 anonim ***** válasza:
96%

Ha már a gyűrűre 10 évig kéne gyűjteni, akkor miből lesz esküvő...? Nem hinném. Ha egy nő szeretne férjhez menni, nem hiszem, hogy adott gyűrűt vűr el és pont.

10 év az időhúzás a semmire.

Szerintem úgy 2 év együttélés után egy férfi már réges-rég tudja, el akarja-e venni vagy sem.

Én ha férjhez akarnék menni mindenképp, nem várnék 5 évet sem, úgy, hogy már megbeszéltük, nekem fontos a házasság. Nem azt mondom, hogy én tuti elhagynám, de ha valaki házasság, aztán gyerek életútban gondolkodik, szerintem nem kéne ennyit várjon, mert nem fog eljönni.

2021. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
94%
17: Igen, én is azt gondolom, hogy ha valaki családalapításban gondolkodik, akkor ez rövidebb idő kell legyen, az út a házasságig. Pl. ahogy a Cookie mondta a barátnőjével, hogy ha ketten szeretik egymást, akkor gyereket akarnak, ez egyértelmű nekik. Másnak meg nem. :) Van, amihez praktikus a házasság, jogi, vagyoni oldalról, másfajta párkapcsolathoz meg nem. A környezet, kultúra is meghatározza. És az egyénileg bejárt életutak is.
2021. szept. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
2%
Jobb más hibájából tanulni, mint a sajátodból. A házasságok jelentős hányada (fele) végződik válással, baromi sok a megcsalás már házasság előtt is, után is. Szóval semmilyen biztosíték, vagy magasztosság, szentség sincs a házasságban, értelmetlen rongyrázás, álszenteskedés az egész. Válásnál meg a nő viszi a fele vagyont, amit a házasság alatt szereztek, még akkor is, ha egyébként 90 százalékban a férfitől származott. És ez ma is így szokott lenni. Apámnál is az volt, hogy az első felesége anyagilag semmit sem tett a kapcsolatba, korán, 25 évesen házasodtak, majd később a nő szeretőt tartott, kiderült, válás, vitt házat, földet, stb. Mai napig jól él belőle. Hát kösz nem, a nők bekaphatják.
2021. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
97%

#19

Ne haragudj, nem kötekedni akarok, de ha egy férfi annyira nem bízik a párjában, akkor az ne is legyen vele kapcsolatba. Nem veszem feleségül, mert sok házasság válással végződik? Nem veszem feleségül, mert semmi értelme, ha megcsal? Ez mind azt mutatja, hogy egyáltalán nem bízik a férfi az adott nőben, én együtt sem akarnék élni valakivel, akivel szemben kétségeim vannak. Nem kell naivnak sem lenni, ez tény, bárkivel bármikor megtörténhetnek ezek a dolgok, de ha ilyen negatívan állna mindenki mindenhez, akkor semminek nem lenne értelme. Engem nem érdekel, hogy Pistike meg Marika elváltak, ha Juliska meg Józsi már 70 évesek és még mindig boldog házasságban élnek. Lehet, hogy ritka, de jól kell választani. Mondjuk ne a külső meg az anyagiak legyenek a legfőbb szempontok, hanem hogy tényleg igaz társad legyen, stb.

Egyébként az én szüleim 67 évesek, mai napig házasok, és SZERELMESEK is! Édesapám még elég jó erőben van, elment vidékre dolgozni pár hétre nem olyan rég, és anyámmal mindig beszélgetnek messengeren, mert hiányoznak egymásnak, apám a mai napig mindig meglepi anyámat valamivel csak így, csoki, virág, stb. Meg ugye, mivel az ő korosztályukban azért nem módi a gyerekek előtt egymást nyalni falni, így van amikor apám elkezd viccelődni anyámmal, hogy "na gyere ülj az ölembe", anyám ilyenkor elpirul, és nagyon vicces amikor úgy viselkedik, mint egy tini😀

Tehát tényleg a mai napig nagyon szeretik egymást, és édesapám nem is engedte, hogy olyan férfival éljek együtt, aki nem vesz feleségül, szerinte az nem egy komoly partner, nekik nagyon fontos a házasság szentsége. Hiszem, hogy ebben nem csak nekik lehet részük, és más kudarca nem ok arra, hogy én ne bízzak a szerelembe. Ha meg pofára esek, akkor az pech, az élet megy tovább, ezért nem fogom az életemet mindentől rettegve leélni, ajánlom nektek is.

2021. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!