Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vajon tényleg meg akarta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon tényleg meg akarta kérni a kezem, vagy csak a nagymamája miatt akart nekem gyűrűt venni?

Figyelt kérdés

Párommal 8 hónapja vagyunk együtt.

Egy párszor szóbakerült már az eljegyzés Nálunk : célozgattam rá, hogy szeretnék majd menyasszony lenni, illetve párom is mondta már, hogy elfog jegyezni, ha eljön az ideje.

Az igazság az, hogy jelenleg zajlik Nálunk az összecsiszolódás időszaka, emiatt sokat veszekszünk.

Párom szerint 2 év után ideális a lánykérés, így egy darabig nem foglalkoztam ezzel a témával.

A minap viszont párom kapott a nagyijától egy tekintélyes összeget, ( mivel a nagymama a háború miatt kivette az összes spórolt pénzét a bankból, és szétosztotta az unokái között ).

Az összeg szabadon elkölthető bármire, a nagyinak csak annyi volt a kikötése, hogy a pénzből vett dolog emlékeztessen Minket Őrá.

Ezen felbuzdulva a párom közölte velem, hogy a pénzt gyűrűre költené, és eljegyezne, mivelhogy a nagyi már többször emlegetette, hogy örülne ha az unokája eljegyezne engem....

A korábbiakat tekintve én úgy éreztem, hogy ez páromnak nem teljesen a szabad akarata, így nemet mondtam a "lánykérésre".


2022. márc. 28. 00:32
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
42%

Zavaros . Neked semmi sem jó?

Min szoktatok veszekedni?

2022. márc. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is jogos a reakciód, ez nem őszinte lánykérés volt
2022. márc. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
89%

Mi is 8 hónapja vagyunk együtt akkor az összecsiszolodási fázisban, de mi nekünk még egyszer sem sikerült összeveszni. Min szoktatok veszekedni?

Ha többször beszéltetek mar eljegyzésről akkor nem lehet hogy akarta ő hamarabb is, csak a pénze nem volt meg rá?

Ezt a pénzt el is szórhatta volna akármire, mert ez az emlékeztesse a nagyira nagyon tág fogalom. Ő kapott az alkalmon és arra gondolt hogy akkor eljegyez téged.

2022. márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
82%
8 hónap után nagyon komolytalan dolog a lánykérés.
2022. márc. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
63%

Én a megismerkedés után 4 hónappal kértem meg a mostani feleségemet, és 9 éve vagyunk együtt.


A #3-assal értek egyet. Ez nekem inkább csak kifogáskeresésnek látszik, hogy visszautasítottad a leánykérést, merthogy nem szabad akaratából kérte meg a kezed.


Akármi mást is ki tudott volna találni, hogy mire költse a pénzt, ha NEM AKAR megkérni, de nekem úgy látszik, hogy itt inkább te nem akarsz a jelenlegi párod menyasszonya lenni.


Szerintem gondold át ezt a kapcsolatot és ne húzzátok egymás idejét. 8 hónap sok idő, ennyi idő alatt már lehet dönteni, ha tudod, hogy mit akarsz. Te vagy nem tudod mit akarsz, vagy nem akarod bevallani magadnak, és "összecsiszolódást" emlegetsz.

2022. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
96%

Leírod, hogy még az összecsiszolódás korszakában vagytok, de már veszekedtek. Így semmi értelme az eljegyzésnek. Lehet itt jönni a dumákkal, hogy van aki aztán 3 nap után eljegyezte a párját, és 100 éve együtt vannak, de a kérdező maga írta, hogy ez a kapcsolat még nagyon a kezdetleges fázisban van.

Manapság egyáltalán nem általános pár hónap után összekötni az életed valakivel. 8 hónap nem sok idő, hanem lóf.sz. A "rózsaszín köd" még simán tart. Nagyon kockázatos ennyi idő után elkötelezni magad egy életre. Tök jó, hogy van akinek bejött, de ne tegyünk már úgy, mintha az lenne az általános, hogy egy kevesebb mint egy éves kapcsolatban már gyűrűnek kell lennie.

Kérdezd meg a párod, hogy mitől változott meg a véleménye. A két év után eljegyzés egy sokkal értelmesebb terv volt, mint ez az elhamarkodott.

2022. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
73%
Párommal 8 hónapja vagyunk együtt. - ha a párom nyolc hónap, nulla együttélés után ilyennel nyaggatna, ott hagynám, mert éretlen.
2022. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
80%
A mama miatt tette. Jogos a kérdőjel benned. De nyilván valahol nekinis kellett akarni ehhez.
2022. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is jó döntést hoztál - hiába jelennek meg hasonló kérdések alatt a "két hét után jegyeztem el az asszonyt, 25 éve együtt vagyunk" és társai. Őszintén szólva inkább dicséretes, hogy van annyi realitásérzéked, hogy nem ugrasz bele egy vergődő kapcsolatban egy eljegyzésbe.
2022. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem akarna elvenni önszántából, akkor nem tenné senki kedvéért! El akart venni alapból, maximum picit előrébb hozta abból az elgondolásból, hogy a mama is megérje! Az, hogy a pasid így gondolkodik arra vall, hogy magas az érZelmi intelligenciája, ellenben veled! Te meg szégyelld magad, de jobb is, hogy nemet mondtál, hátha el is hagy es esélyt ad magának arra, hogy találjon egy olyan nőt, aki túl tud látni az egóján! Játsszod itt a sértődött hercegnőt, nevetséges vagy! Fú te... Buta...
2022. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!