Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt elhagyni?

Figyelt kérdés

A fiamat elhagyta a barátnője, mert nem házasodtak össze...Nagyon szereti ezt a lányt, de mivel az első házassága nem volt tul hosszú, és a nő nagyon atverte anyagilag, és mindenképp,

megmondta, hogy soha többé. Ezzel a lánnyal már 4 éve együtt volt, nagyon kiegyensúlyozott, boldog volt a kapcsolatuk, mi is nagyon megszerettuk. Nem is tudtam, hogy ilyen problémáik vannak pedig jó volt a viszonyunk, sokat beszélgettünk, a lanyomkent szerettem és szeretem a mai napig. Nagyon megdobbentunk a férjemmel, hogy szakitott a lány emiatt. Próbáltam ma megbeszelni vele hogy oldjak meg, a fiam is mi is nagyon szeretjük csaladtagkent nézünk rá, de nem igazán akar kibekulni a fiammal.A fiam azóta inni kezdett, nem jár be dolgozni,depressziós.Emiatt tényleg szakítani kell? Ha szeretne a fiamat, akkor megbeszelhettek volna ezt, vagy valami kompromisszumot kötni. A lány szerint ő beszélt vele erről,de a fiam kijeletette, hogy nem hazasasodik így ő nem akar most csak azért visszamenni hozzá, hogy szánalombol elvegye. Hogyan kéne segíteni?A fiam azt mondja már elvenne, nem tudta, hogy a lánynak ez ennyire fontos,és nagyon szereti. Volt valaki hasonlo helyzetben? Menthető meg ez a kapcsolat?


2022. szept. 15. 12:20
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Abban, hogy házas leszek-e vagy sem, nem nagyon lehet kompromisszumot kötni, mert ez egy elég bináris dolog, vagy igen, vagy nem.

Én inkább a fiadon nem látom azt a történet alapján, hogy kompromisszumot keresett volna. Ha az anyagi része miatt aggódik, azt ki lehet küszöbölni egy házassági szerződéssel. Ha számomra semmit nem jelent a házasság, mint intézmény, akkor is hajlandó vagyok azt az egy napot megcsinálni a párom miatt, akit szeretek. Ha erre is képtelen vagyok, akkor tényleg ne akarjak együtt lenni egy olyan emberrel, aki számára fontos a házasság.

Egyébként nem hiszem, hogy ez egyik napról a másikra történt volna, ha meg akarják oldani, valószínűleg meg tudták volna.

2022. szept. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%

Én is a fiadat látom hibásnak. Majd talál olyan lányt aki ugyan úgy nem akar házasodni.


F

2022. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Menthető, ha a fiad megemberli magát. A volt barátnő reakciója teljesen jogos. Nem is értem, miért a lányt zaklatod. Bárhogy is bizonygatod, hogy szereted, mégis érezhető, hogy őt hibáztatod a fiad helyett.
2022. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
96%

Igen, emiatt.

Meg amiatt, hogy másvalaki (az előző barátnője) miatt a mostani barátnőjét bünteti. Ez annyira, de annyira éretlen viselkedés...

2022. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
96%

Ha a nő közölte, hogy neki ez fontos, a fiad meg azt, hogy nem, akkor nincs mit tenni. Én is ezt tettem volna a lány helyében. Nem írtad mennyi idősek, de gyanítom bőven abban a korban vannak, hogy már nincs az embernek fölös ideje, amit kidobhat az ablakon. Ha a fiad bízott volna benne és ennyire nagyon fontos lett volna akkor is, mikor még "biztos" volt, akkor elvette volna. Akkor nem mond nemet, hanem keresi a megoldást.

Abban is igaza van a lánynak, hogy ez innentől félelemből, kényszerből meghozott döntés lenne a fiad részéről. Így már nekem se kéne. Ha úgy kell kierőszakolni, akkor már megtette a fene.

Ha valaki soha nem adott okot a bizalmatlanságra, akkor végtelenül sértő, ha a másik egy másik kapcsolatából "okulva" eleve bizalmatlan és elzárkózik. Ha 4 év alatt nem tudta bebizonyítani a férfinek, hogy érdemes vele összekötnie az életét, hogy érdemes a bizalomra, akkor soha nem lesz meg. Az olyan kapcsolat meg mit ér?

Ezen felül is kellett lennie problémáknak, mert különben nem zárkózna el ilyen mértékben a lány, de, önmagában a "nem veszlek el, mert a Maris is egy tetű volt és így te is az lennél" már bőven elég szakítóok. Reméljük a fiad tanul a dologból. Innentől az, hogy ő depressziós, iszik, lezüllik, már nem a lány gondja.

2022. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kötsz kompromisszumot, hogyha te házasságot szeretnél, ő pedig nem? Fél házasság nincs, hanem egyik félnek engednie kell. Mivel egyikőjük sem akart, így maradt a szakítás.
2022. szept. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%

A fiadnak fontosabb volt a traumája és a sebei nyaldosása, mint az a nő, akit elvileg nagyon-nagyon szeret.

Persze, lehet tanulni a hibáinkból, lehet vagyonelkülönítő rendszerben is élni, házassági szerződést kötni, ha fél. De ő elzárkózott a beszélgetés elől, kijelentette, hogy nem házasodik. Azért ezek a dolgok nem előzmények nélkül szoktak történni, hanem az egyik fél nem veszi komolyan a másikat. Ez a hajó elment.

2022. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen jogosan szakított a lány, a fiad megérdemli a sorsát. Büntette az exe miatt, most is csak azért venné el, mert be van szarva az egyedülléttől.. A lány megérdemli, hogy olyan emberrel legyen aki nem csak akkor becsüli meg, amikor már késő.

Mondom ezt házasságellenes emberként.

2022. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
96%

"Ha szeretne a fiamat, akkor megbeszelhettek volna ezt"

Ha a fiad szeretné ezt a lányt, akkor megbeszélhették volna ezt.

2022. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem is az a gond, hogy nem akart összeházasodni. Hanem hogy a viselkedésével gyakorlatilag azt feltételezi, hogy ez a lány is egy aljas szemétláda, aki biztos, hogy ki akarja semmizni, meg tönkre akarja tenni.
2022. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!