Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Csak én vagyok úgy vele, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én vagyok úgy vele, hogy utálom megnyitni a facebookot mert mindenkit eljegyeznek?

Figyelt kérdés

Mi 5 éve vagyunk együtt a párommal, de hiába beszéltünk már sokszor házasságról, nincs előrelépés. Olyan lányokat, akik meg 1-2 éve ismerik a pasijukat simán elvesznek, eljegyeznek. Nem hiszem, hogy én lennék a hibás. A környezetem is folyton találgatja, hogy mikor lesz valami már végre. Én is szeretnék férjhez menni a páromhoz. Szeretem őt, de úgy érzem, hogy ő ezt még tologatná, meg nincs felnőve hozzá.

26 évesek vagyunk.


2022. okt. 4. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
76%
Értem én, hogy fontos ez számodra, de ha a mindennapjaidat ez határozza meg, az kezd beteges lenni...
2022. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
25%

AZt gondold inkább végig, hogy oké, hogy most látod a sok zomácot... akarom mondani romácot, de ezek az emberek rossz esetben 2 éven belül/múlva szétmennek, és arról úgysem fognak posztolgatni.

Tehát csak nyugi.

2022. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
19%

7-es vagyok.

Ahhoz bemenjetek az anyakönyvvezetőhöz két tanuval az nulla forint, csak mondom. Úgyhogy ez nem kifogás. Konkrétan semmibe sem kerül, hogy összeadjanak titeket. Egyébként én 31 éves vagyok, a férjem 37 és idén házasodtunk össze miután a kislányunk már a a pocakomban volt. 4 éve vagyunk együtt. Előtte is forszírozta ő ezt, de nem merte meglépni. Utólag a haverjai mondták el, hogy egy jó ideje már ezen gondolkodott. Ha nem lettem volna terhes (holott a kislányunk tervezett volt, 1 évet vártunk is mire megérkezett), valószínűleg még mindig nem lennénk házasok. Betoji volt, mivel ő volt az aki sose akart megnősülni. Neki a lánya, az egy családdá válás volt ami megadta a lökést, hogy megnősüljön. Viszont sose bsztattam, hogy na hol a gyűrűm?? Többször elmondtam, hogy örülnék neki, többször is adtam lehetőséget, hogy megkérjen, de nem élt vele. Aztán egyszer csak magától mondta, hogy itt az ideje, most már érzi. Sose takarózott azzal, hogy kevés a pénz blabla... Bla. Ez kifogás. Vele kell megbeszélned. Én pl simán meg lettem volna házasság nélkül, minthogy nyomás hatására kapjak egy szánalom esküvőt, amit ő meg nem akart. Persze, jól esik kimondani azt, hogy a férjem, így a kislányunklal együtt egy egységet alkotunk.

2022. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy az ingyen van, de ha már házasodunk, ugyan nem szeretnék nagy parádét, de a közeli barátokkal, családdal szívesen megosztanám, megünnepelném. Ez szerintem nem olyan nagy kívánság. Ezzel ő is így van. Jó esetben 1x házasodik az ember, akkor már legyen úgy, ahogyan szeretné.

És nálatok tervezve volt a gyerek?

Én meg mindenképp csak házasságba akarok picit, de ez a saját dilinyóm. Én szeretem tartani a “dolgok rendjét”. Ezzel nem azt mondom, hogy a fordított sorrend elítélendő, ne érts félre.

Én sem ugrálok, hogy hol a gyűrűm(maximum most itt), hanem többször rákérdezek a terveinkre, meg ha szóba kerül, akkor elmondom, hogy ez nekem fontos.

Mi már 5 éve együtt vagyunk, nagyon szerelmesek voltunk és most is szeretem nagyon, szerintem mást nem is tudnék így szeretni, a gond az, hogy ezzel a várakoztatással kikerget a világból. Néha azt érzem, hogy mások megérdemlik az eljegyzést, én meg nem... pedig tudom, hogy nincs így.

2022. okt. 4. 21:49
 15/65 A kérdező kommentje:
Ja, írtad, hogy tervezve volt.
2022. okt. 4. 21:49
 16/65 anonim ***** válasza:
81%

Azt is lehet, hogy gyorsba összeházasodtok két tanuval, aztán később, ha összejön a pénz, akkor lesz utólag egy lagzi. Ebben mi a kivitelezhetetlen? Ha így sem akarja, akkor erős a gyanú, hogy nem akar téged elvenni.


Igen, terveztük a kislányunkat. Fogamzásgátlót azért tettem le. Én meg úgy vagyok vele, hogy az emberek akkoris elválnak, ha összeházasodnak. Nem garancia semmire sem a papír. Emiatt nem erőszakoltam, meg ha nem akarja igazán, akkor tudod az nem olyan. Nekem az kellett, hogy ő is akarja, ne csak én. Én annyiban tettem hozzá, hogy tök nyíltan megmondtam neki, hogy szeretnék egyszer még ebben az életben a felesége lenni. De nem nyomtam őt egyszer sem ezzel. Aztán nyáron részegen magyarázta nekem, hogy ő úgy elvenne feleségül. Nem vettem komolyan, aztán novemberben pozitív lett a tesztem és akkor mondta, hogy ezt már nincs hova halogatni. Karácsonykor megkérte a kezem, márciusban idén esküvő volt. A kislányunk pedig júliusban megszületett. Ennyi. Ő a beszri típus volt, aki még nem állt készen arra, hogy megnősüljön. Ez az egész házasság dolog túl van tolva. Erre nem állt készen, de a gyerekre igen? Hisz közös döntés volt a gyerekvállalás, mégis a házasságra való elköteleződése volt számára s nehezebb. Érdekes. Előttem volt egy nője, akivel 10 évet volt együtt. Na ott eszébe sem volt nemhogy a házasság, de a gyerek sem. Pedig a nő ott erőszakolta nagyon a dolgot, mégsem lett semmi. Engem meg 4 év után elvett, 3 év után pedig megfontolt gyerekvállalásba kezdtünk. A kérdésedre a választ fixen a párod tudná megadni. Én elmeséltem a saját sztorimat, de lehet, hogy nálatok teljesen más áll a háttérben.

2022. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

De, lehet, csak az ilyenekből általában sosincs lagzi. Akkor úgyis halogatva lenne az is. :)

De velem akar lenni, mert simán megtehetné, hogy dobbantana. Ha nem így lenne, én sem ülnék a meleg fosban, mert annak semmi értelme sincs.

Többször jár az agyában a gyermekvállalás, mint a házasság. Sokszor felhívja arra a figyelmemet, hogy legalább 30 éves korunkig legyen gyerek. (De ugye sosem tudni mikor jön össze). Én meg nem akarom felcserélni a sorrendet. Nem szeretnék sem pocakkal, sem rosszullétesen esküdni. Nálunk nincs erőszak, egyszerűen szoktunk beszélni róla. Erőszak házasság nem is kéne, mert az olyan is. Csak valahol szomorú vagyok, hogy nem vesz el. Ennyi. És idegesít, hogy másokat meg elvesznek, amikor semmivel sem vagyok hátrébb, mint ők. Sőt, sok olyan együgyü csaj megy férjhez, hogy nem is értem mit esznek rajtuk a pasik.

2022. okt. 4. 22:14
 18/65 A kérdező kommentje:

Sőt, hozzáteszem, elhiszem, hogy neked szép volt pocakosan, esetleg két tanúval esküdni, de én meg nem erre vágyok.

Tökèletes és teljesen rendben van, ha ez így neked jó, de próbáld meg átgondolni, hogy nem mindenki vágyik ugyanarra.

Én ha már házasodnèk szeretnék násznépet a szeretteim személyében, egy szép helyszínt, fotóst, szép ruhát. Szeretnék egy nagy napot. Na persze nem csak amiatt akarok hozzámenni, de ha így alakulna, akkor ezeket nem hagynám ki. Ezeket tudja ő is, ennek fényében válaszolt.

Remélem így érthető.

2022. okt. 4. 22:32
 19/65 anonim ***** válasza:
66%

Magadban kell letisztáznod, hogyha soha sem vesz el, akkor tudnál e mellette maradni, gyermeket szülni úgy, hogy közben nem vagytok házasok. Engem nem izgatott ez a dolog, emiatt mentem bele a baba projektbe, hogy nem vagyunk házasok. Ha fixen csak férjnek és feleségnek kell lennetek a babához, akkor addig ne is gondolkodj baba gyártáson. Mert akkor ott vagy, hogy terhes vagy és rádöbbensz, hogy így se akar elvenni. Így viszont benned mindig marad egy tüske, hatalmas csalódás lesz neked. Nekem pl a szalonban úgy szabták a ruhámat, hogy semmi sem látszódott, pedig 24 hetes voltam. Volt annak az egésznek egy varázsa, hogy várandós voltam. A lányunk is velünk volt már akkor, 3 dobogó szív állt az oltárnál. De én laza felfogású vagyok, nem hagyományőrző, nem konzervatív, sőt vallasosak se vagyunk így csak egy polgári esküvő volt. Nekem aztán oly mindegy volt, hogy most terhesen megyek férjhez. Na és akkor mi van? Semmi. Ismerek olyan házaspárt, akik tavaly házasodtak össze 15 év és 2 gyerek után. Az asszony ezzel lepte meg az urát szülinapjára. A kapcsolatuk meg kiegyensúlyozott. Nem ezen múlik.


Persze, zavar, mert te érzed mar, hogy eljött az ideje, ő azonban hezitál még. Ráadásul te az a hagyományőrző típus vagy. Ha szeretem, akkor összeházasodni és csak utána szülni. Nincs ezzel baj, viszont ezt a párod is realizálja. A két tanus esküvő az a legmegfelelőbb kompromisszum - nincsen elbszva a pénz, de mégis elvett. Simán lehetne tartani egyet később, megszervezni egy templomival akár. Eléggé kell akarni. Ne is váljon ez az egész házasság dolog nyomássá, mert a férfiak hiába férfiak befsnak ettől. Amúgy attól, hogy azaz együgyü gyorsan férjhez ment valakihez nem jelenti azt, hogy jobban szeretik, mint téged. Erre ne is gondolj. Olyat is ismerek, aki egy éves kapcsolatban villám házasodott. Gyorsan szült, majd alig volt a gyerek 2 éves mire el is váltak. Ennek hol van értelme? Ne irigykedj, mert ez sem garancia a boldog befejezésre és az örökké tartó holtomiglanra. Szerintem a te párod hasonlóan lehet, mint ahogyan az én férjem volt. Akarja, de még nem érett meg benne a döntés. És az én férjem 10 évvel idősebb is, mint a te párod.

2022. okt. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként nekünk nem két tanús esküvő volt. 30-35 fő volt jelen a polgárin, majd a szűk családot elvittük vacsira a Trófeába. Ez az egész idén márciusban ruhával, cipővel, gyűrűvel, fotóssal, fiszemfszom zenével, vacsival együtt 850 ezerre jött ki. De volt félretett pénzünk, anélkül a babát sem vállaltuk be. Lagzi nem volt, de egy polgári és egy szűk vacsora igen. Nekünk ez akkor elég volt, várandósan lagzit se akartam. Nektek kell tudni, hogy ez az összeg nektek bele e fér. Meg ugye neked is kompromisszumot kötni, hogy nincsen mindenféle csicsa, de a felesége leszel és majd később lesz csicsa. Ha valahol a csicsa fontosabb, mint ti ketten, akkor az is elgondolkodtató, hogy miért akarod ezt az egészet? Facebookra feltölteni? Esetleg megmutatni, hogy te is több vagy hajadon társaidnál? Úgy érzem, hogy ezt valamilyen szinten versengésnek fogod fel.
2022. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!