Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés 1 év után? A páromma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés 1 év után? A párommal 1 éve vagyunk együtt,2 hét után összeköltöztünk, szeretném ha jegyesek lennénk,hogy hozzam fel neki?Polgári szertartást szeretnék és csak a szülőket testvéreket hívni és egy kis étteremben koccintani, vagy ez túlkorai?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ, hogy hány évesek vagytok.

Illetve kérdésből ítélve te vagy a lány. Szerintem az eljegyzést nem megbeszélni kell, a férfinak kell azt éreznie, megakarja kérni a kezét.

2022. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
ő meg még nem szeretné.. ha szerette volna, már meglépte volna.
2022. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
És ezután indultok el majd a lejtőn.
2022. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Milyen polgári szertartás van eljegyzéskor?
2022. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

Jah és ez lemaradt. Ahol ezt a nő kikényszerítette, hogy legyen eljegyzés, házasság,mert már xy-nál is megvolt. Na azok válnak el kb 1 év után.

Ismerek olyan párt ahol 8 év után, vagy 5 év után történt a lánykérés és házasság.

Nem vagy lemaradva semmitől sem.

1 válaszoló voltam

2022. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

Már ne is haragudj, de, ha te vagy a lány, ezt nem te döntöd el.

Mondom ezt nőként. És igen, ez korai még.

2022. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
a polgárit esküvőnek gondoltam, a párom már volt házas, ott sok évig húztak az eskuvőt de utána elváltak ahogy jött a baba, szerintem felesleges évekig húzni valamit, derüljön ki előbb ha mégse működik
2022. dec. 31. 03:05
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Mit mond, akar egyáltalán újra nősülni? Amúgy meg beszélj vele, mondd meg neki, hogy a következő 1 évben pl. te szeretnéd, hogy legyen eljegyzés.
2022. dec. 31. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem itt az alapvető probléma, hogy azt se tudod, szeretne-e még egyszer házasodni. Ha az előzőt is sokàig húzta, végül beadta a derekát és rosszul sült el, akkor elég valószínű, hogy megelégszik az együttéléssel. De ha ezt nem beszélitek meg, akkor sosem fogod megtudni, és vàrhatod még 5-10 évig a gyűrűt, de hiàba. Ha viszont azt mondja, hogy szerepel a tervei között a hàzassàg, akkor viszonylag nyugodt lehetsz, bàr az egy év még valóban korai lehet.
2022. dec. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Pff, ennél rosszabb tanácsokat sem olvastam még eljegyzés témában mint ennél a kérdésnél (kivéve utolsó néhány válasz).

Persze, hogy meg kell beszélni, hogy mi mit akar, különben a kérdező vráhatja a sült galambot, amíg ki nem derül, hogy a partnere nem akar újraházasodni. Szóval igen, beszélni kell róla. A fő kérdésre válaszolva én először azzal indítanék, hogy általánosságban megkérdezném, hogy el tudja-e képzelni, hogy újraházasodjon, akar-e megint esküvőt, stb. Ha ez megvan, akkor megkérdezném, hogy mik lennének a feltételei - pl. mennyi idő után, milyen élethelyzetben, stb. Utána ezt rávetíteném a saját kapcsolatunkra, és megkérdezném (én saját magam nagyon sok feltételes módot használnék, de igazából rádbízom) hogy akkor x idő múlva akár már nálunk is esedékes lehetne-e a dolog.


"ott sok évig húztak az eskuvőt de utána elváltak ahogy jött a baba, szerintem felesleges évekig húzni valamit, derüljön ki előbb ha mégse működik" - erről meg azt tudom mondani, hogy az esküvő az égvilágon semmit nem változtat a kapcsolaton. Az életmódbeli változások azok, amin áll vagy bukik a kapcsolat, így az összeköltözés (ami nálatok nem jöhet szóba, hiszem eleve együttéltek), pénzügyek vagy ha jön a baba. Az előző házasságból az alapján amit leírtál nekem vagy az jön le, hogy inkább a baba, vagy valami egyéb változás okozta a problémát, vagy ami tipikus akkor ha egy pár már régóta együtt van, de még nem házasok, hogy ha elkedz romlani a kapcsolat és akkor bedobják az esküvőt mint valami utolsó mentsvárat. Ezt azért írtam le, mert a "derüljön ki előbb ha mégse működik" rész fura, ha csak házasságot akarsz. Ha eddig működött a kapcsolat, házasság után is fog. Illetve ha azt várod hogy majd a házasság változtat valamit akkor csalódni fogsz.

2022. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!