Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Kiharcolni az eljegyzést? Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiharcolni az eljegyzést? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés
Amikor a nő már türelmetlen és ultimátumot ad a barátjának, hogy "Ha nem kéred meg a kezem, akkor végeztünk!" Mi a jó ebben? Én ugyan nem vagyok nő, de ha az lennék, én annak örülnék a legjobban, ha a párom magától kérné meg a kezem, nem pedig úgy, hogy kierőszakolom. Miért jó ez egyeseknek? Sose fogom megérteni...
2023. júl. 25. 07:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Én sem értem.. az ilyesmi általában nem végződik jól. Rég nagy baj, ha valamit egy kapcsolatban ki kell harcolni vagy ultimátumot adni.
2023. júl. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Pontosan! Az ultimátum nagyon önző dolog, főleg ebben a helyzetben.
2023. júl. 25. 07:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát mennyi ideje vár a nő? Ha 1 éve, akkor gáz, ha már 10 éve akkor jogos, hogy megmondja, hogy vagy összeházasodnak, vagy ne húzza tovább az idejét.


Amúgy persze mindenki annak örülne, ha mondania sem kéne semmit és a párja mindig azt csinálná, ami neki jó, de sokszor vagyunk olyan helyzetben, hogy meg kell kérni őt valamire. Ezt most nem eljegyzésre értem feltétlenül. Viszont az igaz, hogy le kell az elején tisztázni, hogy "én 3 éven belül a feleséged szeretnék lenni, ha te nem gondolkodsz házasságban, vagy szerinted az korai, akkor nem egymást keressük".

2023. júl. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Én meg azokat a kapcsolatokat nem értem, ahol a férfi egyedül dönt erről.


A környezetemben úgy láttam, hogy a párok megbeszélték a házasság kérdését, és nem úgy döntöttek mellette, hogy a férfi egyszercsak gondolt egyet és megkérte a nő kezét.

A párok megbeszélték, hogy mikor akarnak összeházasodni, mikor lesz elég pénz az esküvőre, mikor akarnak közös lakást venni, mi a helyzet a lakáshitellel, hogy legyen a gyerekvállalás stb.


Tényleg felfoghatatlan számomra, hogy egyes párok ezt nem beszélik meg, hanem így teljesen a férfira van bízva, hogy mit és mikor tesz.

2023. júl. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Hát persze hogy önző, de már csak ilyen a világ.
2023. júl. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4-essel egyetértek. A házasságról nem csak lehet, hanem kell is beszélni. Az ultimátumnak én sem vagyok a híve, de ha a nő úgy érzi, hogy elérkezett az idő a házasságra, akkor ezt meg kell beszélni a férfival.
2023. júl. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem ultimátumot kell adni, hanem megbeszélni.


Egyrészről az ultimátum egy borzasztóan undorító dolog.

Másrészt érthető is, mert 30 felett a nők kezdenek beparázni, félig jogosan is. Engem is rosszul érintene, ha nem lennék házas anya 30 éves koromra.


A megoldás viszont az, hogy időben beszélnek róla a felek. Én párom tudja, hogy minimum 3 évet szeretnék várni az eljegyzéssel (1.5 éve együtt, együtt élünk, DE 21-22 éves egyetemisták vagyunk), és azt is, hogy 30 évesen már szeretnék házas lenni és legalább az első gyerek legyen úton, de inkább a második.


Személyesen nem sok példát ismerek, mert a korosztályomat ismerem leginkább, de van egy pár ahol ez volt (velünk egyidősek, 1.5 éve együtt és nem élnek teljesen együtt). Nem tudom a srác megkérte-e már a kezét, valamikor mostanában van a határidő. Nekem ez nagyon fura és ijesztő, de ő nevetve mesélte.

2023. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Nő vagyok, és én sem vagyok híve az ultimátumnak. Borítékolható, hogy utána nem lesznek boldogok. Ahogy a többiek is leírták,az egyenes és tiszta kommunikáció az alap. Érdemes mielőbb tisztázni, hogy mire vágynak a felek az életben és kb. mikorra szeretnék. Gyereket, házasságot mindenki tudja, hogy akar-e vagy sem. Sok nő azért nem meri felhozni eleve a közös jövő témáját,mert félnek, hogy a pasit elijesztik. Hát aki csak attól betojik, hogy "Pista, hogy képzeled el a kapcsolatunkat a jövőben? Mik a terveid?" - arra nem is kell több energiát pocsékolni. Megbeszélni a házasságot és a körülbelüli idejét egyáltalán nem öli meg a romantikát. Pont, hogy nagyon is érett és felnőtt viselkedés ez.
2023. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egyeznek a jövőbeni tervek a házasságot, csaladalapitast illetően, akkor nem fog működni a kapcsolat. 30 fölött a nőnek már rizikós, hogy kivel marad együtt. Ha a csávó csak ígéret, de a kapcsolat nem halad semerre, akkor értelemszerűen türelmetlen lesz.
2023. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Kierőszakolni nem lehet vagyis normális férfi csak akkor kéri meg a párja kezét, ha van rá belső indíttatás. Igen, ezeket a dolgokat, hogy ki milyen jövőt képzel el, hogyan gondolkodik a házasságról nem árt az elején tisztázni, hogy ne legyen később csalódás.
2023. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!