Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Félreértettem a jeleket, még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félreértettem a jeleket, még nem akar megkérni/elvenni. Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
Hülyén érzem magam, mert én tényleg azt hittem, hogy meg fog kérni a barátom. 2 éve vagyunk együtt, van, akinek ez kevés, számomra ideális lenne ennyi idő után. Kb fél éve kezdte el napi szinten többször is elmondani, hogy nagyon szeretné már, hogy a felesége legyek, alig várja, hogy megkérje a kezem, meg még miért nem vagyunk házasok nem is érti. Nyáron ő hozta fel, hogy utazzunk el valahova, pedig nem egy nagy utazós típus. Azt hittem, hogy nyáron, vagy maximum az évfordulónkon, ami ősszel van fog megkérni. Eltelt a nyár, voltunk nyaralni, megvolt az évfordulónk is, amit egy étteremben ünnepeltünk és utána még ő szeretett volna sétálni, de semmi. Beszéltem vele erről, igazából két okot mondott, hogy miért nem akar még most házasodni. Az egyik az életkora, hogy ő még csak 26 éves, a másik, hogy nincs túl sok pénzünk, és a lánykérés is sokba kerül, mert ő meg szeretné adni a módját, tudja, hogy romantikus alkat vagyok (ez igaz), olyan gyűrűt szeretne venni, ami tartós, meg akkor már el is kell menni valahova, aztán az esküvő is több millió forint. Én ezeket átgondoltam és megmondtam neki, hogy igen, tényleg vágytam mesebeli lánykérésre, meg szép esküvőre, de nekem nem ez a fontos, nem baj, ha csak megbeszéljük, hogy összeházasodunk és megtartjuk szűk körben az esküvőt, arra van most is pénzünk. De igazából arra jutottunk, hogy nem most, hanem két év múlva lesz esküvő és előtte kb fél évvel lánykérés. Ezzel csak az a bajom, hogy teljesen beleéltem magam, hogy nemsokára megtörténik, helyszíneket néztem, tele van a keresési előzményem esküvős dolgokkal. Úgyhogy még ki is békülnék azzal, ha 2 év múlva lesz, de reményt keltett bennem és ezen nehéz túllépnem.
2023. nov. 13. 09:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%

Valami oka mégis van, hogy a párod meggondolta magát. Lehet, hogy egyszerűen csak végig gondolta a dolgokat és rájött, hogy ő mégsem szeretné még az esküvőt, de az is lehet, hogy megijesztetted azzal, hogy így ráharaptál a témára. Elvégre te magad írtad, hogy beleélted magad, már helyszíneket néztél és tervezgettél. Simán lehet, hogy ettől rezelt be.


Szerintem felesleges addig tervezgetni, míg maga a lánykérés meg nem történik. Mondani lehet bármit, nekem is mondta két exem is, hogy feleségül fog venni, mégsem kérték meg a kezem. Mondjuk, engem marhára nem mozgat meg az esküvő, nekem sokkal fontosabb, hogy maga a kapcsolat jól működjön és harmonikus legyen. Nagyon előre tervezni sem érdemes, mert sosem tudhatod, hogy mi fog történni addig. Ha most megígéri, hogy két év múlva esküvő, akkor te már a napokat fogod számolgatni, hogy mikor telik már le a két év.


Írok egy példát, én mindig kertesházban szerettem volna élni. Mikor megismerkedtünk a párommal, elmondtam neki. Ő azt mondta, nincs kizárva, hogy egyszer veszünk egy házat. Ez számomra annyit jelentett, hogy talán van rá esély, de sosem éltem bele magam, akkor kezdtem hinni benne, mikor eladta a lakását és elkezdtünk házakat nézegetni. Ma már a saját házunkban élünk.


Nem a szavaknak kell hinni, hanem a tetteknek.

2023. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát az igaz hogy még nem most akarja. De aki ennyitől megijed, hogy a párja szerelmes belé és vele akarja leélni az életét, és ő is szeretne házasodni, az nem túl jó jel szerintem :D De minden megbeszélés kérdése, mi is megbeszéltük a témát, csak most reagáltam a kommentekre.
2023. nov. 23. 16:11
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem csoda, hogy még mindig nem kért meg, ha megmarad a józan esze, nem is fog.
dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

"tudja, hogy kb mennyi idővel az esküvő előtt szükséges megkérnie, innentől kezdve én csak várok nyugodtan, hiszen megtettem mindent, amit tudtam."

Ő pedig stresszelhet, hogy jaj, megígértem, meg kell tennem, jaj, már csak 10 hónap, 5, 2, jaaaaaj.

dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!