Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mekkora a különbség a szimpla...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora a különbség a szimpla lánykérés és az eljegyzés között? Jelen vannak-e a szülők, vagy esetleg a barátok/ismerősök? Esetleg inkább négyszemközt van kijelölve egy alkalmas időpontot/helyszínt?

Figyelt kérdés

Az esetek döntő többségében lezajlik kb. 45 éves korig az első alkalom mindenképpen? (A gyermekvállalás miatt kérdezem.)


Vannak, akik még örökbefogadást sem terveznek? Keresztszülői státuszt sem vállalnának egyáltalán?


Gondolom, hogy inkább férfiak igyekeznek lépni ebben az ügyben.



#eljegyzés #lánykérés #hagyományok tisztelete #hagyományok átírása/felülbírálata
dec. 16. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Semmi, ugyanaz a kettő.
dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem ezek szinonimák.

Én négyszemközt szeretném, hiszen ez csak a pár két tagjára tartozik.

Hogy a gyerekvállaláshoz, örökbefogadáshoz, pláne keresztszülőséghez mi köze, azt nem tudom. Nálunk nem szokás párokat választani keresztszülőknek. Sőt, inkább divatba jött tiniket választani. Tesóm kb 12-14 évesen lett keresztapa. Nagyon jó, mert így kisebb a korkülönbség a gyerekkel.

dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanaz mind a kettő nem jelent egyik a másik szó mást
dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk az a szokás, hogy a pár megbeszéli, hogy összeházasodnak. Itt vagy van lánykérés különböző körítésekkelvagy nincs, csak megbeszélik sallangmentesen. Majd tartanak egy eljegyzési ebédet/vacsorát, általában a lány családjánál, de sokszor étteremben. A pár szülei és testvérei szoktak ott lenni, tehát szűk család.


"Vannak, akik még örökbefogadást sem terveznek?"

Nem biztos, hogy lehet gyerekünk, amit egyikünk sem él meg tragédiának és nem tervezünk örökbefogadást sem. Mi gyerek nélkül is teljesnek érezzük a kapcsolatunkat. Ha páromban felmerülne az örökbefogadás ötlete, egyébként nem biztos, hogy elzárkóznék.


"Keresztszülői státuszt sem vállalnának egyáltalán?"

Mindketten már keresztszülők vagyunk, még együtt sem voltunk, mikor felkértek minket (két külön gyerek, tök két külön család). Keresztszülők lennénk szerintem újra. Hívő keresztények vagyunk, nálunk ez inkább "lelki" feladat és megtiszteltetés.

dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még!
dec. 16. 11:39
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Mi csak megbeszéltük, hogy összeházasodunk, aztán elindítottuk a hivatalos részt. Kéttanús esküvőnk volt kb. 1 hónap múlva.
dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lánykérést jellemzően a kettesben történt lánykérésre használjàk, míg eljegyzésnek a szűk családi körben tartott " bulin" való lánykérést szokták hívni, ezt karikagyűrűvel szokás egyébként, és közös ebéddel/ vacsorával szokták egybekötni.

Nálunk csak az első volt, aztán szimplán közöltük az illetékesekkel, hogy megtörtént, és össze fogunk házasodni. a család az esküvőn találkozott.

dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!