Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Baráti támogatások hiánya?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baráti támogatások hiánya?

Figyelt kérdés

37 és 38 éves pár vagyunk. Mindketten váltunk (a menyasszonyom 3, én 2 éve).

Előre leszögezem, hogy nem érdekel mások véleménye, mégis...ez olyan, mint a valóvilág: senki sem nézi, mégis valamiért éveken át ment. Vagy mint a lájkok. Senkit sem érdekel, de azért szarul esik, ha valaki fontos ember nem lájkol be egy képet.

Szóval alapvetően nem kifelé élünk, de nekem pokoli szarul esik, hogy egyetlen barátom sem támogat és örül velem annak okán, hogy fél év után eljegyeztem a barátnőmet. Az ő baráti köre viszont osztatlanul örül nekünk, kérdezget, érdeklődik, támogat. Engem meg fejcsóválások, aggodalmaskodások kísérnek hetek óta, bárkivel beszélek.

Nem azt akarom, hogy mindenki vakon támogasson a döntésemben, de szerintem az nem barátság, ahol erőszakosan 10. alkalommal is csak a fejvakarás megy és a kétkedés, hogy "biztos meggondoltad?". Nem vágyom elvakult támogatásra, de ha látják rajtam, hogy boldog vagyok, akkor nem értem miért nem tudnak támogatni.

És őszintén marha gáz, mert az első házasságom rossz érzései miatt az esküvőnkre szívem szerint csak olyan embereket hívnék, akik velünk együtt örülnek és ez alapján nem tudom jó szívvel meghívni a barátaimat. Mellette meg tartom a hátam a menyasszony és a barátaim között, nem árulom el neki az aggodalmaskodásokat, mert összetörném a szívét, hogy az én oldalamról szinte nincs egy őszinte, kétely mentes támogatás...

Ti voltatok már hasonló szituban? Hogy reagáltátok le?


jan. 29. 13:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha tényleg barátok, akkor őket kérdezd, hogy miért nem örülnek veled! Amúgy meg a pasikra jellemzőbb, hogy házasságellenesek, és most csak azt látja, hogy másodszor esel bele a "csapdába". Tehát eleve maga a házasodás ténye zavarja őket.
jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
És mi a kifogásuk a barátaidnak az új kapcsolatoddal szemben? A barátnőd nem tetszik nekik, vagy az, hogy újra megnősülsz?
jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Szer nem kéne velük foglalkozni.
jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az nem tetszik nekik, hogy ilyen "hamar". És oké, konvencionálisan tényleg hamar van ez, de elég 1x elmondani, ha féltenek, aztán egy "hát Te tudod, a lényeg, hogy boldog vagy" mellett megveregethetnék a vállam. Aztán ha magukban azt is gondolják, hogy ebből gáz lesz (mert mi másért aggódnának), akkor ha igazán barátok, akkor figyeljék a dolgokat és ha gáz van, akkor majd ott lehetnek egy "na ugye, megmondtam"-mal.
jan. 29. 14:12
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

Majd az idő igazol titeket, amúgy meg hadd aggódjanak ha ennyire sivár és unalmas a magánéletük ☺️

A férjemmel harmincasok vagyunk szintén, kicsivel kevesebb, mint 1 év “járás” már házasok voltunk. A babánk is esküvő után 2 hónappal már úton volt. Természetesen nagyon aggódott mindenki, alig volt ember aki őszintén, aggályok nélkül tudott nekünk örülni, dehát ez van. Felnőtt és tapasztalt emberek szerintem felismerik a megfelelő embert és felesleges húzni bármit is csak azért, hogy olyan ember elégedett legyen akivel havonta ha egyszer beszéltek.

jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy őn ilyen karakterek. Illetve én is nehezen tudok lelkesedni valaki X-edik házasságáért, a korábbiak nem jöttek be.


Amúgy a 37 kicsit idős hozzád, nem? Nekem ez jutna eszembe ha ennyit tudnek

jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
38 éves férfihez 37 éves nő idős? Nahát!
jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Explicit kimondták, hogy gyorsnak találják a tempót, ez a "bajuk".
jan. 29. 14:50
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk egy friss kapcsolatban igen. A férfi még 10-20 évig simán családalapító korú, míg a nő már a biológiai óra végét járja. Ha a férfi akar gyereket, ne adj isten többet, akkor gyorsan rá kell feküdni a témára, és már igy is veszélyeztetett terhes, a gyerek nagyobb eséllyel lesz autista, stb stb. Én is ilyen korú vagyok, és eszem ágában sem lett volna 30 felett ismerkedni. A szűkebb baráti körömben kb. egy tucat 3 év alatti gyerek van, mind 30 alatti vagy akörüli feleségektől. Szóval igen, ha egy barátom 40et nyaldosó kapcsolatban ábrándozik gyerekről, lehet én is aggódnék picit.
jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
hány év ismeretség után veszed el? Ezt nem látom a sztoriban.
jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!