Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Baráti támogatások hiánya?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baráti támogatások hiánya?

Figyelt kérdés

37 és 38 éves pár vagyunk. Mindketten váltunk (a menyasszonyom 3, én 2 éve).

Előre leszögezem, hogy nem érdekel mások véleménye, mégis...ez olyan, mint a valóvilág: senki sem nézi, mégis valamiért éveken át ment. Vagy mint a lájkok. Senkit sem érdekel, de azért szarul esik, ha valaki fontos ember nem lájkol be egy képet.

Szóval alapvetően nem kifelé élünk, de nekem pokoli szarul esik, hogy egyetlen barátom sem támogat és örül velem annak okán, hogy fél év után eljegyeztem a barátnőmet. Az ő baráti köre viszont osztatlanul örül nekünk, kérdezget, érdeklődik, támogat. Engem meg fejcsóválások, aggodalmaskodások kísérnek hetek óta, bárkivel beszélek.

Nem azt akarom, hogy mindenki vakon támogasson a döntésemben, de szerintem az nem barátság, ahol erőszakosan 10. alkalommal is csak a fejvakarás megy és a kétkedés, hogy "biztos meggondoltad?". Nem vágyom elvakult támogatásra, de ha látják rajtam, hogy boldog vagyok, akkor nem értem miért nem tudnak támogatni.

És őszintén marha gáz, mert az első házasságom rossz érzései miatt az esküvőnkre szívem szerint csak olyan embereket hívnék, akik velünk együtt örülnek és ez alapján nem tudom jó szívvel meghívni a barátaimat. Mellette meg tartom a hátam a menyasszony és a barátaim között, nem árulom el neki az aggodalmaskodásokat, mert összetörném a szívét, hogy az én oldalamról szinte nincs egy őszinte, kétely mentes támogatás...

Ti voltatok már hasonló szituban? Hogy reagáltátok le?


jan. 29. 13:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
9- sehol se írta a kérdező, hogy gyereket akar. Lehet, hogy már mindkettőjüknek van. De azt is megírta, hogy nem ez a gond.
jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%
Ez a te döntésed, ha nem állnak melletted, és nem támogatnak, akkor ne hívd meg őket az esküvőre. Mindenkinek így a barátaidnak is joguk van a véleméyükhöz, hogy megosszák veled, és bizonyára féltenek téged, de tényleg melletted kéne állniuk. Ha ennyire ellene vannak az egésznek, akkor ne hívd meg őket, mert csak kellemetlen lesz az egész ceremónia.
jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
17%

Ha már elsőre is rosszul választottál, miből gondolod, hogy most jobb lesz, és hova rohansz?

Mi 22/25 évesen házasodtunk 1,5 év után. Mindkettőnknek első házasság. De így is volt aki belekötött, és a férjemet le akarta beszélni róla, mondván túl fiatal a házassághoz 22 évesen, meg hogy túl öreg vagyok hozzá. B+ 3,5 évvel, mi az hogy öreg????😂😂😂 Ez valami rossz vicc.

Ez az a pasi aki most, 35 évesen már irigy a kapcsolatunkra, ami azóta is tart, közel 14 éve, mert ő meg fiatalon hajkurászta a nőket, minden héten mással kefélt, aztán most meg már 30 felett nem nagyon jönnek össze neki a dolgok, egyre kevésbé akadnak kalandjai, komolyabbat meg nem tud magának összehozni, magányos és társra vágyik.

Az aggodalmat persze ki lehet fejezni, de az igazi barátok ezt maximum egyszer teszik meg, aki folyamat ezzel csesztet, azt ignorálni kell.

+ Mindig lesz olyan akinek nem tetszik a választásod, vagy a haladás üteme stb stb. Tudni kellene a haveroknak is hol a határ a véleményük kinyilvánításában. Ha nem tudják, akkor neked kell megszabni azokat. Akár azzal is, hogy megszakítod a kapcsolatot velük, akár ideiglenesen, akár végleg.

Olyanokat pedig nem érdemes meghívni az esküvőtökre, akik nem támogatnak titeket.

Azért így a végére: a TE helyzetedben, így, hogy egyszer már becsődölt egy hàzasságod egy olyan emberrel akit te választottál, én is milliószor meggondolnám ezt a lépést. Főleg ilyen rövid kapcsolat után.

jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%
Mióta vagytok együtt? Ez azért fontos infó lenne ám.
jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%
Ja, hogy félév után jegyezted el és rá pár hónapra, vagy 1 évre már esküvő lesz? Hát... Tényleg korai. :/
jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%
14. Írta, hogy fél év kapcsolat utàn kérte meg.
jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%
Az mondjuk tényleg korai.
jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Korai, de pláne, hogy vicc ez az eljegyzés középkorú HÁZAS férfitől, aki az ugyancsak HÁZAS 30+ szeretőjét eljegyzi fél év után…

…bocs, de én sem örülnék, ha egy barátom ennyire buta és meggondolatlan lenne.


Tisztességesen, lélekben, jogilag és anyagilag le kell zárni a meglévő házasságot és aztán kezdeni új kapcsolatba, ha a múlt rendesen le van zárva. Aki nem így tesz, az vagy mentálisan nem OK (kapcsolati függőség, anyagi csimpaszkodás, szexuálisan képtelen egy hétig kibírni stb.) vagy egyszerű, mint a faék… nekem egyik sem lenne jó példa.


…de hiába is mondanám, én lennék a vénség, az erkölcscsősz meg minden rossz, hogy szegény kis házas turbékoló gerlepárnak joga van a boldogsághoz mindenek felett… csak remélem, hogy mindehhez nem kell gyerekeknek is asszisztálniuk az új “páááárom”-hoz.

Normáliséknál gerinc és elengancia is létezik- de aki évekig (!) válik, az már eleve cirkuszol a meglévő házastársával meg kanalakon, gyerekeken veszekszenek megegyezés helyett… kellene a hóhérnak ilyen erkölcsileg hulladék… de kinek mi.

Itt két hasonló színvonal mesésen összetalálkozott… hurrá, sok boldogságot (és kitartást a szerencsétlen gyerekeknek, hogy majd az ősök válási cirkuszától megtépázva mehetnek pusziszkodni a meztelen s..ggű gerlepárhoz meg újapuékhoz :D

jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó már elvált mindkettő.
jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%
18. Miről beszélsz? Mindketten több éve elváltak.
jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!