Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Jogosan "nevetnek ki" ha 19...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan "nevetnek ki" ha 19 evesen eljegyez a parom?

Figyelt kérdés
iden leszek 19 eves. Masfel eve vagyunk egyutt. Mindenben, tenyleg egyutt vagyunk maximalisan. az a gond, hogy jovotol minden mas lesz, 300 km lesz kozottunk, es a naponta talalkozasok ket hetente talalkozasokka fognak szukulni. Mivel ket kulonbozo varosba vagyunk kenytelenek egyetemre menni. En ugy erzem keszen lennek elkotelezni magam, es latom rajta, hogy O is. viszont ami zavar, hogy szuleim nem veszik komolyra a dolgot, ok bevestek az agyukba, hogy biztosan lesz meg mas is nekem az eletembe...ezert nem hinnem hogy jo szemmel neznek az egeszet, esetleg azt hinnek jatek az egesz. Pedig nem lenne az, sot megerositene abban, hogy mennyire szeretjuk egymast. gondoltam arra, hogy nem feltetlenul kellene szolni, de olyan slampos ha titokban tortenik, utolag meg megvan a harag:( hogyan dontenetek?
2009. febr. 21. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy eljegyzés szerintem még a helyén is volna. Az esküvővel meg még lehet várni. Az eljegyzés is csak egy lépés, egy mérföldkő, azon az úton, amit így hívnak: "életre szóló komoly kapcsolat".
2009. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
termeszetesen az eskuvovel varnank meg...ha nem is az O egyeteme vegeig, de legalabb meg 4 evet (orvosira keszul, az elegge hosszu lesz)
2009. febr. 21. 23:18
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell ilyen messzi kerülnötök egymástól? Különben ez is egy próba lehet, hogy vajon így is meg tudtok -e sokáig maradni egymás mellett, hogy ennyire megritkulnak majd a személyes találkozások. Mert ahogy írtad, eddig naponta találkoztatok, most pedig két hetente fogtok tudni csak.

De ha még az egyetem ideje alatt összeházasodnátok, hááát, ki hallott még olyanról, hogy egy férj meg egy feleség két külön helyen él, holott szeretik egymást, és nem is mentek külön? :) Szóval ez tényleg érdekes lenne...

bocs az offért.

De amúgy szerintem senki sem néz hülyének. ;)

2009. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem senkit sem szabadna megszólni egy eljegyzés miatt! Az eljegyzés egy boldog ünnep és elkötelezettségről tanúskodik. Miért kellene titokban tartani? Ne foglalkozz azzal, hogy más mit gondol. Nem 14 éves vagy egyébként sem! Az esküvő meg az eljegyzés között azért van különbség eleve és akkor sem lenne semmi, ha 19 évesen házasodnál. Most ebbe ki szólhat bele? Én 21 évesen házasodtam meg és azóta is nagyon boldog vagyok. Ne hagyd, hogy mások lebeszéljenek arról, amit TE szeretnél és tudod, hogy számodra így helyes. Mindenkit leszólnak manapság. Ha fiatal vagy, azért, ha idősebb vagy, akkor azért. Anno én is visszahallottam, hogy sokan azt feltételezték, hogy azért akarok férjhez menni olyan fiatalon, mert jön a baba, hát nem lett igazuk! Azért akarsz te is eljegyzést gondolom, mert szereted a párodat, a többi nem számít. Aki meg 30 éves koráig nem megy férjhez, azért szólják meg meg találgatnak, hogy nem vonzódik-e a saját neméhez. Ez az, amiért az embereket meg kellene szólni, nem egy szerelmes pár eljegyzéséért! Ne adj a pletykákra, csak az számít, amit te és a párod akartok.


Én a helyedben a legközelebbi hozzátartozók véleményén kívül senkiére sem adnék, mert azért a szülők tudnak visszajelzést adni arról, hogy mennyire is komoly ez a kapcsolat, mert más szemszögből látják, hisz őket a szerelem nem vakítja el. Egy eljegyzés azonban nem felbonthatatlan kötelék, mint a házasság, szóval miért ne? És én veled értek egyet abban, hogy nem kell feltétlenül mindenkinek több partner mielőtt megházasodik. Kevesen, de vagyunk páran olyan szerencsések, hogy az első udvarlónkhoz tudunk férjhez menni. Ez mázli és ritka manapság, de lehetséges és ezt a szüleidnek is el kellene magyaráznod. Mindenki máskor válik éretté egy komoly kapcsolatra. Titokban tartani meg semmi értelme, az csak azt mutatná, hogy ti is azt gondoljátok, hogy ez a kapcsolat még nem érett meg a kinyilatkoztatására.


Akárhogyan is döntesz, sok boldogságot!

2009. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok: a férjem szintén messze el tőlem (másfél év alatt csak egyszer láthatom a munkája miatt - katona) és mégis minden működött/működik épp, mint mikor együtt tudtunk lenni. Neked kell érezned, hogy készen álltok-e, de egy eljegyzést még fel lehet bontani, én nem látom, hogy ez bármi kötelezettséggel járna ellentétben a házassággal.
2009. febr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Azért nem veszik ezt komolyan a szüleid (sem), mert tény, hogy az egyetemi évek alatt kevés, naaagyon kevés az a pár, aki kitart egymás mellett, úgy, hogy távkapcsi van. Sajnos ez a helyzet, ezt mutatják a tapasztalatok. Biztosan van olyan pár, akiknél ez jól alakult, de olyan dolog mint a fehér holló. Lehet elég lenne az is, ha veszel a lánynak egy szép köves gyűrűt, (aranyat ha megy), és szépen ketten, egy romantikus szituban, amit megszervezel, megkéred a kezét, azaz elmondod neki, hogy te komolyan gondolod a kapcsolatotokat, de sajnos nem tudni mit hoz az élet, de mindenképp szeretnéd, ha ezt tudná. Aztán, nagy valószínűséggel már az első 1-2 évben úgyis kiderül hogyan alakulnak a dolgok, dehát tény, hogy kár kihagyni az ember legszebb évei alatt kínálkozó lehetőségeket, és naaagyon nehéz lesz mindkettőtöknek ellenállni a rengeteg kísértésnek. Ha szülők bevonásásval intéznéd a dolgokat, akkor meg utánna ha nem úgy alakulnak a dolgok, hallgathatnád, az ugye megmondtam kezdetű szövegeket, úgyhogy jobb ezt privát, magatokközt elintézni, és majd ha már bizonyítottatok a távkapcsival éveket, akkor már bevonhatjátok a szülőket is. Addig felesleges szerintem.
2009. febr. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha ennyire tavol kerultok egymastol, akkor miert kell az eljegyzes?

Persze hogy kinevetnek benneteket, hiszen talan ez az elso kapcsolata mindegyikotoknek, es meg mindent rozsaszinben, tul szepnek lattok, hiszen szerelmesek vagytok.

Az eljegyzessel amugy semmi gond, hiszen azert ez meg annyira nem nagy dolog, ugy ertem, barmikor megszakithato mindenfele kovetkezmenyek nelkul.

Azert jo lenne, ha kozelebb lennetek egymashoz, nem?

2009. febr. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én nem nevetlek ki, de korainak tartom, főleg, hogy kb. 4 évig külön lesztek, az egyetem miatt. Nem kellene az eljegyzéssel várni még egy kicsit? Ha 1 évet kibír a kapcsolatotok, úgy, hogy 2hetente találkoztok, mehet az eljegyzés, mert tényleg egymásnak vagytok teremtve. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de sok egyetemista kihasználna, hogy a párja távol van, és egyéjszakás kalandot keres. nem ismerlek sem téged, sem a párodat, neked kell tudnod, érdemes-e egy eljegyzést tartani, ha véletlenül idő közben megváltozik a kapcsolatotok, és szakítás lesz a vége?

2009. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk benne a nagy atlagban, mar nem egyszer voltunk egymas mellett nehez helyzetben...

azert kell messze mennunk egymastol mert ahova en szeretnek menni, ott nincs orvosi(magyarul), ahova O, ott meg nincs olyan szak ahova en szeretnek.

Nem szeretnem, hogy miattam adja fel az almait, es o sem, hogy ha en feladnam. tehat 3 ev az amig en vegzek, utana mennek abba a varosba ahol O tanul...

Az eljegyzes meg nem azert kene, hogy magamhoz lancoljam, hanem, hogy erezzem a kozelseget, amugy leirhatatlan, hogy miert tartanam fontosnak:)

Ha valamiben abban biztos vagyok, hogy nem csalna meg.

az meg ha ugy alakul, hogy egyikunk szerelmes lesz valaki masba annak ugy kell lennie. De en remelem ez nem igy lesz...

En nem hozom fel a temat, de ha megkerne igent mondanek, azt hiszem...

Koszonom a valaszokat

2009. febr. 22. 13:57
 10/17 anonim ***** válasza:
58%
Egy jóval egyszerűbb kérdés, miért nem tudtál a párodhoz közelebb lévő intézménybe felvételizni??? esetleg ugyanabba a városba?
2009. febr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!