Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy működik az eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Hogy működik az eljegyzés?Ilyenkor kell a fiúnak is gyűrű meg a lánynak is?vagy kell 1pár gyűrű eljegyzésre,és esküvőre egy másik pár gyűrű?Ha igen akkor mi lesz az eljegyzési gyűrűkkel esküvő után?Mert elszeretném majd jegyezni a Barátnőmet,csak fogalmam sincs h elég ha csak neki veszek egy gyűrűt és az ujjára húzom,vagy pedig ezt is párba kell megvenni?

Erre szeretnék választ kapni

Előre is köszönöm,üdv mindenkinek ;)


2009. máj. 3. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Szerintem az eljegyzesnel nem torvenyszeru h mindenkinel ugyanugy legyen.

Van aki mikor megkeri a parja kezet akkor egy gyurut is huz az ujjara es meg volt az eljegyzes es az eskuvore vesznek kozosen gyurut.Ez en ugy hallottam h foleg a nyugati orszagokba mukodik.


De en inkabb leirom h nalunk h volt:

Szoval a parom,a Balaton parton,naplementekor kerte meg a kezemet.(igent mondtam neki:)

A kovetkezo hetvegen a szuleimtol is megkerte a kezemet.Es ekkor megbeszeltuk az eljegyzes idopontjat.

Elmentunk egyutt kivalasztani a gyuruket es ekkor kaptam a paromtol egy arany fulbevalot is.Tudod,szoktak adni biztos hallottal rola "kiseronek" valamilyen ekszert.

Az eljegyzes szuk csaladi korbe volt,gyurucsere utan egy finom ebed volt es egy gyonyoru tortat is kaptunk.

Sok sikert a lanykereshez:).

Udv;egy kismama

2009. máj. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy szeretnéd, és hogy állsz anyagilag.

Ha meglepetésnek szánod, célszerű kísérőgyűrűt venni, mert abból kiválasztasz egyet, amiről tudod h kb jó lesz rá, és megleped vele.

Ha közösen megbeszélitek, hogy akkor legyen így, akkor vehettek egyből eljegyzési gyűrűt is, azt ugyanis megrendelni szokták, és akkor a ti ujjaitoknak megfelelő méretben készítik el a kiválasztott típust.

Az utóbbi persze igen költséges, ha szépet akartok, míg az előbbiből vannak olcsók, és igazán szépek.

Ezt azért írom, mert engem egy kísérő gyűrűvel jegyzett el a vőlegényem, mivel ő meglepinek szánta, és mivel nappalis fősulisok vagyunk, nemigen futotta volna költséges jegygyűrűkre, de ha lesz jövőre munkánk, akkor majd meg tudjuk rendelni az eljegyzési gyűrűket, ami lehet olyan szép, amilyet csak akarunk, és nem azon fog múlni életünk hátralévő részén hordandó szerelmünk jelképe, hogy a fősulin mi még nem álltunk úgy.

Sok sikert, és sok boldogságot! :)

2009. máj. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én 3 napja vagyok menyasszony, az én kezemet úgy kérte meg a Párom, hogy karikagyűrűt vett, meg persze magának is ugyanolyat csak az Ő méretében. Azt mondta, azért szerette volna így, hogy tényleg lássa mindenki, h összetartozunk:)

Kísérőgyűrűt nem kaptam, bár nem is szeretnék, mert nekem az már sok lenne így, és kicsit pénzkidobásnak tartom:)

De szerintem akárhogyan kéred meg a kezét, mindenképpen nagyon fog örülni!:)

2009. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Húúúúú nagyon szépen köszönöm a sok felvilágosítást:)

Nagyon aranyosak vagytok;)

Sok boldogságot kívánok mindenkinek,és hosszú boldog kapcsolatot:)

Üdv mindenkinek :)

2009. máj. 5. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is meglepetésnek szántam a lánykérést, csak ő kapott gyűrűt. (Vacsi után, Duna parton a Várral szemben... imádta. :-) ) A szüleitől külön nem kértem meg, elég nagyok vagyunk már ahhoz, hogy ezt kihagyhassuk. Esküvőre meg majd természetesen csináltatjuk a gyűrűket.
2009. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!