Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány éves korban ideális az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves korban ideális az eljegyzés?

Figyelt kérdés
Én egy 17 éves lány vagyok, és 26 éves a barátom. Ő abban a korban van hogy családot szeretne, és amint végeztem a fősulival én szívesen szülnék. Már most is érettebbnek érzem magam például az osztálytársaimnál...Ők úgy gondolkoznak hogy 26 éves kornál előbb nem kell szülni egy nőnek, de én el sem tudnám képzelni annyi ideig gyerek nélkül az életem. Szeretjük egymást a párommal, csak néha ezek miatt kerülünk gondba, mert így nehéz neki önálló életet kezdeni(ezalatt azt értem hogy saját ház és még arra vágyik hogy végre vele feküdjön és keljen a szerelme=én) Anyum ezt biztos nem engedné, kérlek segítsetek!
2009. máj. 16. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 17 éves lány! Nagyon fiatal vagy még, szerintem semmiképpen ne kösd le magad még egy férfi mellett, ne sértődj meg, de még gyerek vagy! Tudom, hogy érettebbnek érzed magad (én is annak éreztem magam ilyen koromban), de hidd el, annyi csodálatos dolog vár még rád ebben az életben, hogy kár lenne ilyen súlyos, komoly döntést hoznod 17 évesen! Hallgass rám és mondd meg a párodnak, hogy ha szeret, akkor vár még egy kicsit (legalább, amíg nem leszel főiskolás). Semmit ne hamarkodj el, lehettek együtt komoly elkötelezettség nélkül is, ez már a 21. század!


Minden jót neked!

2009. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Részben igaza van az előttem szólónak ; csak én már megint azt nem értem, hogy az "eljegyzés" miért elkötelezettség? Attól ugyanúgy lehet tanulni, ugyanolyan maradsz , nem jönnek ki a pattanások rajtad... már bocs , hogy a végét elbagatellizálom. Viszont az tényleg igaz, hogy "lakva ismerszik meg az ember" , és nagyon -nagyon érdemes először összeköltözni. Jó, ez tudom macerás, de nem saját lakásra gondolok. Az albi miatt sokaknak ellenérzetük van , de egy olcsó albi fél évig megteszi azért, hogy jobban kiismerjétek egymást; de ha modernebbek a szülők , akár egyiknél vagy másiknál is tudnátok lenni.A gyerek meg egy 17 éves lánynak... háát, tudom kisbaba meg aranyos; de bizony a gyerekvállaláshoz is 3 fontos dolog kell: pénz, pénz , pénz....

2009. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

az eljegyzés szerintem bármikor megtörténhet, az még nem jelenti azt, hogy rögtön össze is kell házasodni..

egyébként én is 17 vagyok most, és én sem tudnám elképzelni, hogy csak 26-27-28 (esetleg 30..) évesen szüljek..olyan 23-24 (amikor lediplomázok) évesen lenne jó az elsőt.

2009. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Nem, babát még nem most szeretnék 17 évesen. Az majd rárne 4-5 év múlva is. :)
2009. máj. 16. 17:15
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
engem a baratom fel ev utan jegyzet el en 15/l voltam akkor mostmar ket honap mulva 16leszek,tudom hogy majd sokan leszolnak ezert(de nem erdekel),jah es a baratom akivel nagyon szeretjuk egymast 17eves es 11honapja es egy hete vagyunk egyutt,es akinek nem tetszik hogy eljegyeztuk egymast ra hagyunk csak az szamit ami nekunk jo
2009. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem szóllak le:) Mindenkihez tudok normálisan hozzáállni:)
2009. máj. 16. 17:18
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
17:16os vagyok en is szeretnek babat "mar" 23-24evesen,en szeretnem latni a gyermekemet mikozben lassan-lassan felno,nemhogy majd szulok 30evesen vagy 27-28 es aztan meg mar oreg leszek mikor o tinedszer lesz,mert akkor majd nem fog hozzam fordulni a problemajaival mert megmondja hogy "oreg" vagyok vagy szegyelne elmondani mert en is tudom hogy milyenek az "idosebb" anyukak,hala az Istennek hogy az en anyukam nem"oreg"(azert veszekszunk neha de szeretjuk egymast)
2009. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ideális kor nincs. Hiszen gondoljunk bele, voltak olyan idők, amikor megszületett egy lánygyermek, rögtön eljegyezték.

Gyűrűt váltani lehet, nagyon szép gesztus, ha kapsz a párodtól, de mivel tovább akarsz tanulni, és csak 17 éves vagy, házasodni úgysem most fogtok. Ha esetleg szétmenne a kapcsolat (persze, soha ne legyen így, teljesüljenek szépen az álmaitok), a gyűrűt vissza lehet adni.

Mi a párommal másfél évig jártunk, utána volt egy szűk családi körös eljegyzés, ekkor összeköltöztünk, esküvőt még nem tartottunk, mert mindig jött valami fontosabb, amire inkább költöttünk. Ha szeretitek egymást, mindenféle cécó nélkül is jó lesz a kapcsolat.

2009. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2009. máj. 16. 17:52
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
7hónapos korban szokás a családomban. Az apák megegyeznek.
2009. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!