Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A lánykérés a szülőktől hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lánykérés a szülőktől hogy szokott zajlani? Kik beszélnek: a szülők vagy a vőlegény? És milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Igazából éredekelnek a hagyományok is, de érdekel az is, hogy napjainkban ez hogy szokott zajlani. Elég sürgős lenne, mert csütörötökön megyünk a szülökhöz. Még egy fontos információ: a szerelmem nem lesz otthon, mivel nyaral. De jó is ez, mert meglepetés lesz neki az egész, és a hónap végén lesz az elhegyzésünk, ha a szülők beleegyeznek.

Köszönöm a segítségeteket!


2009. aug. 4. 16:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Persze a szüleimmel megyek a lány szüleihez! :-) Bocs a félreértésért!
2009. aug. 4. 17:11
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A barátaim akik eddig megházasodtak, mind az apától kérték el a lányt. Persze ez egy baráti sörözés mellett zajlott.

Nem tudom ma mi a "trendi" :)

2009. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az apósom kérte el a kezemet az apukámtól. Persze, ez is valami ilyen szöveg volt, hogy ..szeretném elkérni a fiam számára a lányod kezét:) Apukám válaszolt, aztán a férjem megkérdezte, hogy hozzá megyek-e feleségül:) Ennyi volt:)Kicsit bonyolult, de remélem érthető:)
2009. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tulajdonképpen az lesz, hogy csütörötkön elmegyek apukámmal és anyukaámmal szerelmem apukájához és anyukájához, és ott is valószínűleg baráti légkör lesz, mivel hála Istennek jóba vannak egymással, viszont egyáltalán nem tudom, hogy mit kell majd ott tenni... Továbbra is várom a jó tanácsokat!
2009. aug. 4. 18:00
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez így butaság, ha a lány nem lesz ott...nem tudnátok csak szombaton átmenni?
2009. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Huhh, mindig is utáltam az etikettet, de úgy rémlik, először egy kívülállót kellett küldeni. Vagyis a leendő vőlegény MEGBÍZOTTJA megy el. (Néhol hivatásos házasságközvetítő.) Ha ez megvan, akkor megy a vőlegény díszben a lányos házhoz, apukával megbeszélni a részleteket. (Régebben az anyagiakat is ekkor rendezték. A tisztaszobában, nők nélkül.) Amikor az üzlet létrejött, csak akkor jöhetett be a lány. De biztosan ahány ház, annyi szokás.
2009. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Miért pont Szombaton?????
2009. aug. 4. 20:32
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a szombatért...nem tudom honnan vettem:DD Szóval...nem tudnátok akkor menni, mikor a lány is otthon van? Nem kell ezt túl bonyolítani...megmondjátok a szülőknek a dátumot / általában a lány szülei tartják az eljegyzési kaját/ A szüleiddel átmentek / vagy esetleg tesó, nagyszülő, akiket még meghívtok/ apukád elkéri a lány kezét, te meg meg kéred a szerelmed kezét és kész. Esetleg még annyit mondhatsz az apósjelöltnek, hogy köszönöd, hogy neked adta a lányát és megígéred, hogy vigyázni fogsz rá. Virágot ne felejts el, anyósjelöltnek se!!
2009. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem csak tőlem kérte meg a kezem a párom. Aztán meg másnap elmondtuk a szülőknek. Nálunk vhogy nem szokás, ez a tipikus kikérő. Jó, mondjuk mi már együtt lakunk, szóval nem volt kérdéses, hogy hozzáadnak!:) Volt egy ebéd utána (nem eljegyzési, csak sima vasárnapi), ahol poénosan ugyan, de csak megkérdezte aput. Ő meg persze adott. De mindenhol más szokások vannak. Ha van, ahol még él, hogy a szülővel megy a fiú, akkor ott tartani kell ezt.
2009. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen ám, csak hogy én ahogy ismerem a Szerelmemet, Ő azt szeretné, hogy csak kettesben legyünk, mikor megkérem a kezét, ráadásul azt is szeretné, hogy először a Szüleivel beszéljek. Persze azt is szeretné, hogy ez neki mind meglepetés legyen! :-) Ennyit már sikerült róla megtudnom 3 év alatt. Úgyhogy ennek fényében mit tegyek a lánykérőn? Most pont jól jön, hogy nincs itthon, tehát nem fog rájönni a turpiságra, az nem kérdés, hogy most kell lépnem. Elég, ha apukám elkéri az ő faterjától, én meg megköszönöm, hogy odaadja nekem a lányát? Már ha odaadja...

Köszönöm a segítséget!

2009. aug. 4. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!