Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elszúrtuk az eljegyzésünket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elszúrtuk az eljegyzésünket?

Figyelt kérdés

Párom megkérte a kezem nemrégiben, csak úgy spontán a szobájában (gyűrű is volt). Igent mondtam, de szóltam, akkor most felkeressük a szülőket, és mindenkinek szólunk (senkinek nem jelentette be). Anyukám az első néhány nap jól viselte, aztán iszonyatos viták voltak abból, hogy ezt nem így kellett volna, nem ezek a szokások. hogy a viták lanyhuljanak, végülis szerveztünk egy vacsorát, ahol a párom a két szülőpár előtt apukámtól IS megkérte a kezem, de erre meg anyukám azt mondta, könnyű volt úgy igent mondania apunak, hogy már az ujjunkon volt a gyűrű.

Tényleg ennyire elszúrtuk? Hogyan kellett volna? Nem akartam megbántani ezzel sem aput, sem anyut, és a felhőtlen boldogságból lelkiismeretfurdalás lett.


2008. máj. 19. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Nos,

ha eljegyzes volt, akkor mar ez remelhetoleg azt mutatja, hogy megerett a kapcsolatotok a hazassagra. A szulok reakcioja inkabb arra iranul,h a par nap utan rajott mondjuk anyukad is,h az o kicsi kislanya felnott, es mar masra tamaszkodik, nem rajuk. majd idovel megnyugszanak :)

Ami fontos:

Nem rontottatok el, ha mindketten ugy erzitek itt az ideje!!!

A 21. szazadban vagyunk, sajnos - vagy nem sajnos - a szokasok mar megvaltoztak, elni kell a korral, ezt a szulok sajnos neha nehezen viselik...

Szemelyes tapasztalat: szuleim full konzervativak, ehhez kepest most boldog nagymama es nagypapa...eljegyzes meg a baba szuletese utan volt...


Annyi tudok mondani,h ne legyen lelkiismeret furdalas, hanem adj idot nekik...Annyit meg josolnek, hogy a baratodnak lesz par "jo kore" anyukaddal... :(

2008. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nálunk a kedvenc helyemen kérte meg a kezem (egy erdős részen). Bejelentettük otthon, és ennyi. Se vacsora, se semmi extra nem volt. Ne legyen lelkiismeretfurdalásotok. Ez rólatok szól, úgy legyen minden, ahogy nektek jó. Ha a szülők hisztiznek, mondjátok meg nekik, hogy itt nem az ő elvárásaik döntőek.
2008. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép anyukádtól, hogy így tönkreteszi a boldogságodat. Az én eljegyzésem is kb így folyt le, volt néhány ember aki utólag megjegyezte, hogy nagyon kalap alatt volt ez az eljegyzés, de közöltem, hogy majd szólok, ha valakinek a véleményére kiváncsi vagyok. Igen igen tudom hogy nem ezek a szokások, de ha őszinte akarok lenni, magasról teszek a szokásokra. Szerintem az az eljegyzés úgy volt szép, ahogy ti csináltátok. Eszedbe se jusson ilyesmi, hogy elszúrtátok. Ja, és a másik dolog: Nálunk is volt ilyen, hogy aputól engedélyt kérni,

meg megkérni a kezem stb... de erre is közöltem, hogy vegyék tudomásul, nem az engedélyüket kértem, hanem egyszerűen bejelntettem, hogy el vagyok jegyezve. Miért , ha apukád nem adott volna oda téged, akkor talán nem is mondtál volna igent?

Szerintem egy sima magyarázat elég a családodnak, hogy miért így alakult ahogy, ragaszkodj az elképzeléseidhez. Nem tartozol nekik bocsánatkéréssel, hiszen nem vétettél semmit. Sok boldogságot.

2008. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

nem rontottatok el semmit.

eljegyzés mindegy hogyan történik meg.

két lehetöség van. anyukád megálmodott valamit és nem úgy jött össze neki, így most bosszankodik. másik anyukád nem akarja (lehet csak gyeremek féltésböl) hogy kirepülj. (még ha nem is élsz már otthon)

2008. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom az egyik multinál lévő ékszerbolt előtt kérte meg a kezem,és ott is húzta az ujjamra a gyűrűt.A család rá néhány napra karácsonykor tudta meg.Ha bki is eljegyzési vacsorát akart volna eljegyzési ajándékkal,tuti azt mondom neki,hogy akkor szervezd meg te,és mi majd elmegyünk.

Anyukád egy hárpia,ha ebből ekkora ügyet csinál.Az nem zavarja,hogy nem szűzen fogsz az oltár elé állni?

2008. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Azért, hogy megnyugodjanak a kedélyek, (mert azért csak az anyukád), mondd meg neki, hogy bár ez elég furán vette ki magát, sokat gondolkodtál, mivel "tehetnéd jóvá", hogy nem figyeltetek az elvárásokra eléggé. Ezért azt találtad ki, hogy segítsen neked pl az esküvői ruha kiválasztásában, vagy valamiben, amitől nem tartasz, hogy mást akar, mint te (mert akkor jönnek az újabb feszültségek). Hogy emellett te mit gondolsz, az másodlagos, így is úgy is az eljegyzés a lényeg. Ha fontos neked anyukád jókedve, mindenképpen engeszteld ki valahogy.
2008. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Ne érezd úgy hogy bármit is elszúrtatok volna. Igen, régen az volt a szokás hogy a szülőktől kérte meg a fiú apja, vagy maga a fiú a leányzó kezét. DE! Már eltelt az az idő amikor ennyire ragaszkodni kéne az íratlan szabályokhoz. A Ti dolgotok, megtehetnétek hogy nem csináltok eljegyzést, csak gyűrűt húztok és slussz. Manapság nem mindenki akar költeni eljegyzésre. Jogos. Másrészt nem kell a szüleid engedélye ahhoz hogy igent mondj a párodnak. És mi az hogy könnyű volt úgy igent mondania apudnak hogy már rajtatok volt a gyűrű??? Miért, ha nemet mond akkor kit érdekelt volna? Mai világban a lánykérésnek nincs olyan súlya mint régen. Szeretitek egymást, eljegyzett, ámen. :) Sok boldogságot Nektek! Ne legyen lelkiismeretfurdalásotok, a Ti életetek, és úgy alakítjátok ahogy NEKTEK tetszik, ne másnak akrjatok megfelelni. :)
2008. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se foglalkozz ezzel, az a fő, hogy ti boldogok vagytok...Én párom a szülinpaom elött, egy vadító szex után kérte meg a kezem, az ágyban:)) Persze a nagy családi szülinapon is megkért mégegyszer a családom elött, ami nagyon bátor dolog volt tőle, amilyen kis nyuszi tud lenni:)) Karácsonyra csináltatjuk meg a karika gyűrűinket, és a szüleim abban reménykednek, hogy na most aztán tőlük is meg lesz kérve a kezem...tévednek:)))
2008. máj. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg megnyugodtam! :D Nagyon boldog vagyok!
2008. máj. 20. 08:53
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A mi eljegyzésünk is parkban történt, nem volt ott más, csak pár titokban cigiző gimis, meg egy hajlétalan a padon :-) Előtte, mikor megvettük a gyűrűket, már megjegyezték, az ékszerboltban, hogy mennyire összhangban vagyunk, mikor 3 perc alatt megegyeztünk, hogy melyik legyen. Aztán ettünk egy hamburgert az utcán, aztán mivel újdosült menyasszonyom a nagy eseményre magas sarkú cipőt vett fel, persz véresre törte a lábát, ezért vettünk egyorsan egy 300 ft-os papucsot, sétáltunk egyet még és hazamentünk. Ez tavaly ilyenkor történt. (29-én) Azóta már össze is házasodtunk, és lassan a babánk is megszületik :-)

Szóval csak hajrá, és sok boldogságot! :-))

2008. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!