Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tisztelt Olvasók! Volna egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zoli65 kérdése:

Tisztelt Olvasók! Volna egy tiszteletteljes kérdésem e témával kapcsolatban! Mégpedig, hogy nálunk magyaroknál hogy szokás hordani a jegygyűrűt? Melyik kéz melyik ujján? Mert láttam már többféleképp! Szíves segítségetek kérem! Üdv: Zoli

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Miért kell ennyire puccosan kefejezni-e magát uram?! :P
2014. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Tudtommal eljegyzés után balkéz, esküvő után jobbkéz - mifelénk így szokás.
2014. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Eljegyzés: bal kéz gyűrűs ujj

Esküvő: jobb kéz gyűrűs ujj

2014. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Tudod, miért hordjuk a jegygyűrűt a 4. ujjunkon? Egy régi kínai magyarázat szerint, a 1. hüvelyk ujj a szülőket jelképezi 2. mutatóujj a testvéreket 3. középsőujj Te vagy 4. a partnered 5. a gyerekeid Tedd össze a kezeidet úgy, hogy egymásnak támasztod az ujjaidat, a tenyered nem érintkezik és a középső ujjaidat behajlítod, így támasztod össze őket. Csak a középsőujjaid legyenek lefele. Az ujjaidat próbáld most egyenként szétválasztani. A szülők nem lesznek velünk mindig, a hüvelykujjaidat szét tudod választani. A mutatóujjakat szintén, mert testvéreid is különböző életet fognak élni. A kisujjaidat is szét tudod választani, mert a gyerekek is egyszer elmennek a szülői háztól. Csak a gyűrűsujjaidat lehetetlen szétválasztani, mert a partnereknek egy életre szóló kapcsolatban kell hogy legyenek!
2014. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
utolso, légyszi küldj már erröl egy képet, mert én valamit nem jol értelmezek az irásodban ..
2014. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Tegyed a középső ujjára és minden meg lesz oldva :D
2014. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

(Az nem jegygyűrű, hanem karikagyűrű. A jegygyűrű egy köves gyűrű, amit csak a menyasszony hord.)


De értem a kérdést. Bal kézen a házasságig, utána jobb kézen. Elvileg.

A gyakorlatban senkit nem fog érdekelni, hogy hordod-e vagy hogy.


Sok boldogságot!

2014. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kép:


[link]

2014. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

Mifelénk úgy szokás, hogy eljegyzéstől az esküvőig a bal kéz gyűrűs ujján hordják a karikagyűrűt, esküvő után pedig a jobb kézen. Gyakorlatban azonban lehetnek eltérések, pl. édesapám bal kézen hordja, pedig házas, mert a jobb gyűrűs ujjára már nem megy föl, egy másik házas ismerősöm meg kisujjon hordja, hasonló okokból.

2014. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem én írtam le, de tessék:


[link]


:)

2014. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!