Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tisztelt Olvasók! Volna egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zoli65 kérdése:

Tisztelt Olvasók! Volna egy tiszteletteljes kérdésem e témával kapcsolatban! Mégpedig, hogy nálunk magyaroknál hogy szokás hordani a jegygyűrűt? Melyik kéz melyik ujján? Mert láttam már többféleképp! Szíves segítségetek kérem! Üdv: Zoli

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 22:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%

Kedves #4-es.


Igazán szirupos választ írtál, de NEM igaz. Én sok évig tanultam zongorázni, gitározni, bármelyik ujjamat mozgatom függetlenül a többitől. A szerinted nem lehetséges verzió is könnyen működik, és valszeg sok olyan embernél is, aki nem tanult zongorázni.

2014. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%
azt hittem valamit nem jol értettem a leirásban..de én is simán szét tudom választani. ettöl függetlenül, nagyon tetszik a gondolat, hogy miért is hordjuk a jegygyürüt a gyürüsujjunkon.
2014. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

11es akkor valamit rosszul csinálsz ha el tudod választani :D


Üdv: 12 éve zenész


On: amúgy tényleg balkézen van az eljegyzés, jobbkézre lesz az esküvő.

De ha nem kényelmes akkor persze fel lehet rúgni a szabályokat :D

2014. júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Zoli,


nálunk, magyaroknál a jegygyűrűt a bal kézen szokás hordani esküvőig, jobb kézen utána. Ez a szokás, ami csak szokásjog, tehát nincsen kőbe vésve.


Ettől mindenki úgy tér el, ahogyan jónak látja.


Pl. Aki balkezes, az gyakran hordja a gyűrűjét a jobb kezén, mert a domináns kéz egy picivel mindig vaskosabb, mint a másik, vagy mert zavarja a munkájában. És fordítva is igaz.


Van, aki egyáltalán nem hordhat gyűrűt a munkája miatt, mert vagy higiénés előírások nem engedik meg neki (pl. sebész), vagy olyan munkakörben dolgozik, hogy elég egy rossz mozdulat és a gyűrű az ujjával együtt leszakad. Éppen emiatt sokan hordják a jegygyűrűjüket a nyakláncukra fűzve.


Etc.


Tehát kedves Zoli, itt is úgy van, mint sok más esetben: van egy ún. ökölszabály, ami szokásjog, és van attól egy csomó eltérés. Aki rugalmas, az elfogadja az eltérést, aki nem, az betegesen ragaszkodik a szokáshoz.

Ai a rosszabb: aki végteltesen rugalmatlan, az nemcsak betegesen ragaszkodik maga a szokáshoz, de nem tűri, hogy bárki más attól eltérjen, mert felborul a kis törékeny lelki békéje.


Ugye, milyen ismerős ez - kivált ma - nálunk, magyaroknál? :)

2014. júl. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg bal kéz gyürűs ujj eljegyzéskor, aztán átkerül jobb kéz gyűrűsujjra


Vannak akik másképpen hordják, ..



Pl tudom, nem referencia, és nem akarok politizálni, de tegnap akadt meg egy fényképen pont a szemem amin Orbán Viktornak a bal kéz gyűrűsujján van a gyűrű....

2014. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet szétválasztani :-)


A jegygyűrűűt az esküvőig a bal kéz gyűrűsujján hordják. Én úgy tudom, hogy azért, mert a legenda szerint ebből az ujjból vezet egy ér, egyenesen a szívedbe :-) Azt a magam részéről nem értem, hogy ennek miért csak az esküvőig van jelentősége, de a legenda írója biztosan tudja

:-)


Ettől természetesen el lehet térni. Én például a jobb kezemen hordtam a gyűrűt, mert a balra nagy volt.

2014. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

nagy kínlódással nekem megy az ujjszétválasztás.


a sztori szép...egyépként újabb idióta magyarázat.. hamarabb volt nálunk ígya szokás a gyűrű hordása, minta kínai kultúra ilyen szintű beszivárgása hozzánk.

2014. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A karikagyűrűs eljegyzésnél valóban úgy van ahogy leírták a többiek. Bal kézen esküvőig, és az esküvőn átkerül jobb kézre.


Nálunk pl nem volt karikagyűrűs eljegyzés, mivel a karikagyűrűk azon a héten készültek csak el, amikor az esküvőnk volt, (a férjemnek tágíttatni is kellett) de amúgy is feleslegesnek tartottuk az ilyen felhajtást.


Lánykéréskor a férjem megkérte a kezem, kaptam köves gyűrűt, és ő is kapott egy gyűrűt ami jelen esetben acélgyűrű volt. Mindketten hordjuk a mai napig a bal kezünkön.


A karikagyűrűt pedig a jobb kezünkön.


Nem kell ám mindig minden hagyományt birka mód követni. Lehet másképp is. Úgy csináljátok, és úgy hordjátok a gyűrűket, ahogy nektek jó.

2014. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!