Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok, leánykérés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, leánykérés után mennyi időn belül szokás megtartani az esküvőt?

Figyelt kérdés

Vagy ez nincs időhöz, illik, nem illikhez kötve?

2-3 év múlva sem lesz bűn ("gyűrűzés" után)?


Kort és nemet is írhattok.



2015. aug. 17. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre szabály, sem illem.


Én abba a csoportba tartozom, akik az 1-2 éven belüli házasságnak a hívei. Ettől függetlenül nem nézek furcsán azokra, akik ennél több időt várnak.

2015. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem idő kérdése! Ezt érezni kell hogy most már megérett rá a kapcsolat. Számomra fontos az is, hogy biztos anyagi háttérrel kezdjük, ne hitelekkel stb...majd ha eljön ez az idő akkor lesz eljegyzés+lagzi+családalapítás!
2015. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

1-2 éven belül tartom normálisnak. Akkor van értelme az eljegyzésnek, ha meg van az alap az esküvőhöz és már lehet időpontot is kitűzni.

De nem akadok fenn, ha mások 5évig is jegyben járnak, csak komolytalanná teszi. Persze közbejöhet pl. valami váratlan dolog, ami miatt mondjuk 1 évvel el kell tolni

2015. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan agyhúgykövet kapok az "úgy szokták/úgy illik" kezdetű mondatoktól. Ebben meg pláne. Részemről az eljegyzés egy szándéknyilatkozat volt arról, hogy igen vele szeretném leélni az életem, de még nem akarok esküvőt. Kb. két és fél évvel az eljegyzés után lesz az esküvőnk. Persze nincs azzal baj, aki korábbra tűzi, de ne legyek én az illetlen mert másképp teszek.
2015. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. :)
2015. aug. 17. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem 1-másfél év. Ha több évig várnak, akkor úgy nem sok értelme volt az eljegyzésnek.

25/N

2015. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is utáltam amikor az esküvő körüli hercehurcánál valaki megemlítette hogy azt úgy szokás...


Nálunk az eljegyzés 2013 márciusában volt (5év után 26 évesen), az esküvő pedig most júliusban. Tehát több mint 2 év, belefért, mert az eljegyzéskor kitűztük a dátumot.


VISZONT: ismerek olyan pasit (nem egyet), aki megmondta hogy eljegyezte a nőt, de csak azért hogy lenyugodjon az asszony, elvenni viszont esze ágában sincs és 4-5 éve jegyben vannak.


Ha a férfi is komolyan gondolja, csak mondjuk gyűjtötök rá, vagy valami közbejön, vagy csak várni akartok közösen 2-3 évet, nincs vele gond. Ennél többet viszont szerintem nem nagyon szoktak várni, akik komolyan gondolják.


28/N

2015. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a pár szeretné, nincs rá szabály. Szerintem 2 éven belül még teljesen jó, 3 is beleférhet. Nálunk a lánykérés és az esküvő közt például 17 hónap telt el. Nekünk így volt jó.


Akik 5-6-7-8 x éveket várnak, annak szerintem más oka van, de mindegy is. A lényeg, hogy kissé komolytalannak tartom. Elvégre ha biztosak egymásban akkor mi a bánatért várnak, ha nincs anyagi, sem egyéb akadály? Eléggé olyan szaga van a dolognak, hogy vagy az egyik, vagy mindkét fél bizonytalan a kapcsolatban, vagy arra vártak, hátha találnak jobb partnert idő közben, de mivel nem jött össze, mégis egymást választják.

Ez alól nyilván van sok kivétel is, főleg azok akik elég fiatalon jöttek össze, azért várnak többet.


Mindent összevetve nincs szabály erre, mindenki annyit vár amennyi jól esik neki. Magánügy.

2015. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Na, nálunk pont azért nem volt még eljegyzés, mert mindketten a rövid jegyesség hívei vagyunk. Többször is beszélgettünk már erről, és mivel mindketten úgy gondoljuk, hogy nincs értelme 10 évig jegyben járni, hanem ha úgy adódik, akkor a lánykérés után 1 éven belül szeretnénk össze is házasodni, így inkább még várunk. De nem azért, mert nem érezzük még elérkezettnek az időt, vagy ilyesmi, csak egyszerűen esküvőre egyelőre még nincs elég pénzünk. :D (Már gyűjtögetünk. :) )


24/L és 26/F

2015. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 év után volt eljegyzés. Rá hét...azaz 7 évre lesz az esküvő tavasszal. Nem érzem magunkat komolytalannak. Miért is alakult így? Talán magam sem tudom. Persze volt benne négy év távkapcsolat. Mindig ott volt a levegőben,de mégis idén döntöttünk úgy,hogy nem húzzuk tovább. Erre szerintem nincs recept. Minden kapcsolat más.
2015. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!