Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Normális, hogy 19 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy 19 évesen szeretném, hogy megkérje a kezem a barátom?

Figyelt kérdés

tavasszal leszek 20 éves. elég sokat gondolok arra, hogy megkéri a kezem a barátom. de ha reálisan gondolkozok, amíg egyetemre járok nem igen fogja megkérni. de van olyan csoporttàrsam aki már menyasszony, szóval felteszem nem mindenki vár a diplomàig.

ez mennyire normális? irigylem a múlt századi helyzetet. akkor tok normális volt 18-19 évesen ez. most meg elég ritka.

egyébként 2 éve vagyunk együtt, ő már dolgozik.


2015. nov. 6. 09:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az akinek 4 év után kérte meg a párja a kezét. Nézd, elhiszem, hogy szerelmes vagy, és szeretnél a párodhoz tartozni. Nem rosszból mondtam amit mondtam. De ahogy az utánam szóló is mondta, ráértek. De komolyan. Aminek jönnie kell az majd úgyis jön. Szeressétek egymást, és ha össze tartoztok, akkor az idővel ki fog derülni. 2 év az még nagyon a lángolási időszak.Éljetek még pár évet együtt, ismerjétek ki egymást minél jobban.Semmiről nem fogsz lemaradni, ha esetleg még vártok, 2-3 évet. De komolyan...
2015. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%

Nem normális még ilyen fiatalon.


Általában azt jelenti, hogy alacsony az önbecsülésed, nem tudod a saját jövődet elképzelni, csak valaki függelékeként. Nincsenek megfelelő ambícióid, vágyaid az önállóságra. Ez baj.


Előbb nőj fel, állj egy kicsit a saját lábadon, tapasztald meg az önállóságot, mielőtt ilyesmire gondolsz.

2015. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

A vágy, az, hogy szeretnéd, hogy megkérje a kezedet, önmagában nem gond, hisz szereted a párodat, viszont az eljegyzés, házasság az a felnőttek, két önálló ember döntése, elhatározása. Van lehetőségetek összházasodni, együtt élni, el tudjátok tartani magatokat, függetlenek vagytok? Különben nem sok értelme van...Ilyen felállásban kicsit felelőtlenség a dolog.


18 éves voltam, amikor (a most már férjem) kezdett játszani az eljegyzés gondolatával, aztán már egyre inkább akarta. Akkoriban kerültünk más városba, egyetemre, annyi minden volt kérdéses, pedig szerettük egymást. Én mondogattam, hogy még inkább ne...úgy éreztem nevetségesnek hatott volna a dolog.


Aztán...az élet milyen...21-22 évesen meg én kezdtem el vágyakozni az eljegyzés után, akkorra meg a férjem volt lecsendesedve (megértette azt, hogy míg nincs keresete, nem önálló, kicsit furán mutat a kispórolt gyűrű, házasság meg mire?) Végül idén nyáron volt az esküvőnk (én már dolgozom 3 éve) ő idén diplomázott (ő 6 év egyetemet járt) Most már lassan mondhatjuk, hogy önállóan élünk. Jó érzés volt, hogy nem kapkodtuk el és utólag is teljesen jónak látom, hogy felnőttként, más értékrenddel mondtuk ki azt a bizonyos igen-t.

Mindennek megvan az ideje, mint a szalmakalapnak. Szól a mondás. Ez is egy ilyen dolog.



Sok sok boldogságot ! :)


25-N

2015. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

köszi a 11, és 13. választ,sokat segített.valóban igazatok van. ha lenne már saját keresetem, akkor továbbra is tartanám az álláspontom,hogy nem korai.

de mivel még nem dolgozok,csak ő, valóban korai lenne,hiszen az ő fizetéséből még nem igen fogunk összeköltözni,csak majd ha én is rendesen tudok dolgozni.(egyetem után)

de tényleg úgy gondolom,hogy ő az igazi és én is neki..

de mindegy,igazából az ő döntése,hogy mikor jön el

2015. nov. 11. 11:41
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
#11-es vagyok. Azért látszik, hogy értelmes csajszi vagy.:) Legyetek nagyon boldogok, és kívánom, hogy amit most szeretnél egy szép napon mind megvalósuljon ! :)
2015. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Énis 19 vagyok, (2 év 8hónapja vagyunk együtt),és én is már várom ,hogy megkérje e kezemet.:D

Szerintem normális, ez is azt mutatja,hogy vele képzeled el az életedet.

Szerintem az én barátom majd akkor kéri meg a kezemet,ha már lediplomáztunk és összeköltözünk. Kitudja milyen messze lesz az még.

Azért tudom biztosra,mert már beszéltünk erről.

2015. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!