Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi idő utan aktualis az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő utan aktualis az eljegyzés felvetése?

Figyelt kérdés
2008. szept. 19. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem idő, inkább elszántság kérdése. Amikor mind a ketten biztosak vagytok benne, hogy együtt szeretnétek leélni az életeteket.
2008. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Ez millió dologtól függ. Ha még tizenévesek vagytok, várjatok néhány évet. Szerintem nem lehet erre így látatlanba válaszolni. Mennyi idősek vagytok? Mennyire friss a kapcsolat? Nálunk másfél év után volt eljegyzés,( ennek hat éve) de én szóltam, hogy egyenlőre szó sem lehet esküvőről. Sok helyen a konzervatív szülők, öregasszonyok megszólják az embert, ha nem tartják meg az esküvőt egy , max 2 év múlva. Ennek fényében intézkedj szerintem.
2008. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én 21 vagyok és a barátom 24 és másfél éve vagyunk együtt,szeretjük egymást,joban rosszban együtt vagyunk :)
2008. szept. 19. 19:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi három éve vagyunk együtt, még nem kért meg. Anyagi okok miatt. Legalábbis ő ezt mondja. De én türelmesen várok... :)


Utosló válaszolo! Eljegyzés után esküvőről szó se essen, de egy-két éven belül azért mégis legyen?? Nem értem. Mennyi idő után házasodtatok össze?

2008. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit, hogy másfél év, nem olyan sok. Együtt éltek? Mert anélkül is rizikós lehet. És még bőven ráérsz ám!
2008. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

2. vagyok. Úgy értettem, hogy én nem szerettem volna esküvőt, az eljegyzés után rögtön, mert mind a ketten tanultunk, nem volt még munkánk, most már van, de nekem egyenlőre minden fontosabb az esküvőnél, persze egyszer sort fogunk rá keríteni. Az1-2 éven belült úgy értettem, hogy elviekben ez az úgymond szokás, hogy nemsokára meg kell tartani az esküvőt, mert akkor esetleg konzervatív nagymama megszólja.

Nálunk is volt ilyen, hogy mért nem csináljuk szervezzük már, de néhány keresetlen szóval helyretettem az akadékoskodókat. Szóval, ha a kérdezőnek ez is fontos, akkor kb ennyi idő után illik megtartani.

2008. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretitek egymást...nem számít az idő.


Én 22vagyok,fél éve férjén. A párommal 2,5éve vagyunk együtt.

Nagyon jól megvagyunk,nem bántuk meg.


SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK!

2008. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megvárnám, amíg egy férfi saját elhatározásából és önszántából feleségül kér, eszembe nem jutna felvetni az eljegyzést. Szerintem olyan visszatetsző, amikor egy nő módszeresen elveteti magát.
2008. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban nem idő kérdése. De ismerek olyat akik fél év után eljegyezték egymást és 1 év múlva össze is házasodtak. Most másfél éve együttvannak és szeretik egymást. De ilyen hamar még nehéz eldötneni, hogy valóban egymásnak teremtett titeket a sors. Ismerek olyan párt is akik, 15 éves koruktól együttvannak és néhány évvel késöbb már vettek egymásnak gyűrűt és megbeszélték, hogy 23éves korukban összeházasodnak. Mostmár 4éve együtt élnek és idén nyáron volt az esküvőjük, 23évesen :)
2008. szept. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én magam 22 éves vagyok, nemrég volt az esküvőnk párommal, aki három évvel idősebb nálam. Két és fél éve vagyunk együtt, de ez nem az a "szokványos" kapcsolat: van az úgy, hogy az ember érzi, hogy a másikkal egymásnak lettek teremtve. Mi ezt már a harmadik randin éreztük, és két hét együtt járás után eljegyeztük egymást, persze akkor a család még nem tudott róla... Azóta sem bántam meg a döntésemet, pedig hidd el, az emberek kb. 90%-a szerint "túl korai" volt a dolog, állandóan azzal jöttek, hogy "nem éltünk még eleget" - itt jegyezném meg, hogy egyikünk sem a buliból buliba mászkálás és a "minden hétvégén más ágyában ébredek"-életmód mintaképe. :P

A másik ilyen kifogás az volt, hogy "túl fiatalok vagyunk még az elköteleződéshez" - erről csak annyit, hogy ideális esetben az ember az eljegyzést és a házasságot nem úgy éli meg, mint "a szabadság végét", hanem mint olyan eseményt, ami még közelebb hozza az embereket egymáshoz. Lélekben én már megismerkedésünk percében éreztem, hogy el vagyok kötelezve egy életre, de ezt nem a szabadságom korlátozásaként éltem meg, hanem úgy, hogy mindig van mögöttem valaki, akire számíthatok, aki támaszom lesz, és akinek én is támasza leszek egy életre. Miért is vártunk volna tovább az esküvővel? :)


Összességében azt tudom mondani, hogy ne időben mérj, hanem a ragaszkodás és a bizalom mércéjét használd! Csupán azért nem kell eljegyzést tartani, mert "már x ideje együtt vagyunk, és úgy illik". Ha viszont megvan az elhatározás, hogy jóban-rosszban, egy életen át kitartotok egymás mellett, szerintem felesleges várni. :)

2008. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!