Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lesz egyáltalán eljegyzés? Én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lesz egyáltalán eljegyzés? Én nem vagyok házasságpárti, mindig úgy gondoltam ha terhes leszek, na majd akkor. És terhes lettem, amit nem terveztünk illetve csak 1-2 év múlva.

Figyelt kérdés
Ám ekkor még csak fél éve voltunk együtt, nem esett még erről szó, a párom pedig úgy gondolta, hogy ne azért legyen esküvő mert terhes vagyok, és amúgy sem nagy hassal kellene rendezni.A kis tündérem lassan fél éves, és nem úgy tűnik hogy valaha is megkérné a kezem, hisz mi már egy család vagyunk a szemében, de nekem nagyon jól esne! Rákérdezni vagy nyaggatni ezzel nem akarom hisz nem a papír a fontos... Lehet hogy Ő már ezen túllépett és nem is akar elvenni? Ja igen, és a kezdetektől együtt élünk én 27 vagyok, Ő meg 29.
2008. szept. 30. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez a legnagyobb hülyeség, amit az éllettársak szajkózni szoktak, hogy nem a papír a fontos. Tessék már tanulmányozni a Ptk-t meg a családjogi törvényt, és akkor kiderül,hogy mennyire is fontos. Szerintem mi történik, ha egyikőtök neadjisten balesetet szenved pl? A kórházból is eltakarítanak, nemhogy még felvilágosítást kapjon a másik. Vagy pl mit gondolsz ki fog majd örökölni? Anyuci meg apuci:S ,kivéve ha van gyerek persze. És akkor még nem is mondtam, hogy isten ments, hogy élettársi viszonyba belemenjen valaki egy közös hitelbe.

Próbáld meg erről a józanabb oldalról megközelíteni a kérdést, és vedd rá a párodat, hogy nem a lakodalom, hanem tényleg az a kurva papír a fontos.

2008. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ez így van. Főként az előző válaszoló első mondatával értek egyet. Ettől én is mindig falra mászok! Na meg gondolj bele, ha élettársak vagytok, a párod a legkisebb gond esetén is leléphet, te meg ottmaradsz a babával. Házasságnál ez bonyolultabb, ezért az ember minden erjéval meg akarja javítani a kapcsolatot, és csak legvégső esetben válik el. Legalábbis normális esetben. Szóval szerintem is kérdezz csak rá.
2008. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki nagyon menni akar, akkor házasságból is megy......, nem gondolom hogy ennyire objektívan kellene nézni, én inkább a lelki oldalára lettem volna kiváncsi, amúgy meg a közös gyerekünk örököl, és minden megilleti így is, ha szétmegyünk, ami válás esetén megilletné... de hangsúlyozom, nem erre voltam kiváncsi, és akkor sem kérhetem én meg addott esetben a kezét... :D
2008. szept. 30. 15:20
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Miért is ne! Még vicces is! Kérd meg a kezét :o) Kíváncsi lennék, hogy reagálná le :o)

nem egy olyan ismerősöm van, ahol a nő kérte meg a pasi kezét :o)

Hajrá!

2008. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Neki is van egy ilyen ismerőse, akinek így járt el a barátnője (már felesége), és nagyon megvolt az én drágámnak a véleménye a leányzóról... :S
2008. szept. 30. 15:33
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Mi sem vagyunk hazassagpartiak, es uton van a baba is. Ettol fuggetlenul januarban eljegyzett, es jovore ossze is hazasodunk, de ennek inkabb burokratikus oka van: en magyar vagyok, o meg kulfoldi, es egeszen egyszeruen igy lesz konnyebb az eletunk. Amugy hagynank a fenebe a dolgot, annyi szervezessel jar. Igazabol megertem, hogy ez neked ebben a formaban rosszul esik meg akkor is, ha nem vagy hazassag parti, mert azert egy szep jegygyuru olyan jo erzest tud kelteni az emberben. (Amugy jogilag az elettarsi viszony 5 ev utan ugyanolyan jogokkal es kotelezettesegekk jar, mint a hazastarsi viszony.)
2008. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Csak felvilágosítom az utolsó hozzászólót , hogy sem 5 sem 10 sem 125 év után nem lesz olyan az élettársak kapcsolata, mint a házastársaké. Szakmámba vág, szóval hihetsz nekem.
2008. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Akkor nagyon el vagyunk maradva, mert mar az olaszoknal es a spanyoloknal is igy van....
2008. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen mindegy hogy olaszoknál itt ott amott hogy van, nálunk szerencsére nem, és reméljük soha nem is lesz úgy. Borzasztóan degenerált megoldás.
2008. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is így van...

Amúgy meg van akinek kell ez az érzés én is szeretném ezt az érzést, mégha ne adj Isten bele bukok is...

Sajnos ma Magyarországon a Családnak nincs különösebb jogi védelme, szóval itt még csak azért sem éri meg és mivel x év után jogilag úgyis ua. mindegy.

De akinek kell az érzés, annak igen kell ez az érzés és biztosan tök jó :o)

Lehet el kéne mondanod a párodnak, hogy az a lelkednek milyen jót tenne.

Vagy csak egy eljegyzés, már az is tök jó :o)

Nekünk pl gyűrűnk van, de nem vagyunk eljegyezve és ez is tök jó. Aztán majd ha úgy érezzük akkor meg majd "eljegyzünk" vagy házasodunk.

Lehet csak meg kéne neki említened :o)

Na gyerünk ;o) Vagy tudod, úgy rávezetni, ahogy egy nő nagyon jól tud, mintha az Ő ötlete lett volna :o)))

Hajrá ééén szoríítok :o)

2008. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!