Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti eljegyzés után már vőlegény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti eljegyzés után már vőlegényemnek nevezitek a párotokat vagy továbbra is "barátomnak"?

Figyelt kérdés
Nekem nem áll rá a fejem arra, h úgy beszéljek róla, h a vőlegényem.szerintem ez a mi kettőnk közös dolga és nem valami hivatalos titulus, ha úgy mesélnék r óla kollégáknak, h a vőlegényem, azt annyira dicsekvésnek érezném. Kb mintha élettársamnak nevezném az összeköltözés után. De másnak is csak annyit mondok, h a barátom, aki akarja látja a gyűrűt. Ti? Sokan hallom h így mesélnek a párjukról és mindig furcsállom
2017. jan. 6. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemutatom valakinek, akkor a vőlegényemként teszem. És fordítva is így van, ő is a menyasszonyaként mutat be.
2017. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem nevezem "barátnőmnek". Kedvesemnek, szerelmemnek nevezem. A barátnőm a munkahelyen az a nő, akivel együtt szoktunk ebédelni.
2017. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ennyi erővel a gyűrű is magamutogatás.


a vőlegény csak egy szó: nem tetszik, nem mondod. ha más beleköt, akkor megmondhatod neki, hogy nálad máshogy van.


én amúgy szeretek úgy hivatkozni a barátomra, hogy a kedvesem, ebben nincs benne,hogy eljegyzett-e. van, aki meg azt mondja: a párom. ez mindhárom állapotra vonatkozhat.


viszont tiszteletből, ha valaki menyasszonyáról-vőlegényéről beszélgetünk, akkor így hivatkozom rá, mert nekik jelent valamit a státuszváltás. akinek nem, az nem eljegyzősködik. mivel az eljegyzés a házasságnak nem feltétele. csak egy szokás.

2017. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ha nekem egy kolléga úgy beszél a párjáról h szerelmem, akkor felszalad a szemöldökom h mi ez a giccs :l
2017. jan. 6. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Én a páromnak. Senkinek semmi köze a személyes kapcsolatunkhoz.
2017. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
A "szerelmem" szerintem is nagyon giccses, másoknak sose mondanám (mondjuk, senkinek se), de a vőlegényem megnevezéssel nekem nincs bajom. Oké, alapból a "párom" megszólítást használom, ha róla beszélek, de azoknál, akiket amúgy is beavattam (munkahelyen ez az ismerősök olyan jó 1%-a), néha vőlegényemként utalok rá. Mert az, most mit tagadjam? Hosszú szó, nem is túl szép, de a jelentése... Az kárpótol :)
2017. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Sose mondtam rá, hogy a barátom. Mert sosem volt a barátom. Mindig is a párom volt.
2017. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
A szerelmem giccses, és volt egy 50-es kollégám, aki a nőket 30 alatt szerelmemnek hívta a munkahelyen. Undorító.
2017. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Eleinte páromként, majd vőlegényemként, aztán férjemként emlegettem/mutattam be, mikor hol tartottunk épp:)


A barátom kifejezést soha nem használtam rá, mert a barátnőm a női barát, a barátom az pedig a férfi barát, barátságot jelent. Teljesen más kapcsolatot jelöl számomra.


Legutóbb akkor hallottam ezt a megnevezést párkapcsolatra, amikor az akkor 16 éves sógornőm használta a pasijára akivel 1 hete randizott azt a szót, hogy a "barátom".

2017. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én páromnak hívom őt az esetek nagy többségében. Ő jobban kedveli a barát/barátnő megszólítást, mert a "pár" kifejezést nem kultiválja, a kedvesem-szerelmem meg, bár ezt gondolja a legjobbnak, nem olyan, amit idegenek előtt használ az ember. Mondjuk, a haverjai előtt simán én vagyok a Zasszony, pedig még el sem jegyzett. :D

De ha eljutunk odáig, nálam marad a párom/vőlegényem. Ha csak róla beszélek, akkor párként hivatkozni egyszerűbb, bemutatkozásnál egyértelműen vőlegény.

2017. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!