Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti eljegyeznétek úgy valakit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti eljegyeznétek úgy valakit, hogy utána még jó pár hónapig nem tudnátok összeköltözni és csak heti 1-2-szer találkoznátok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 11. 01:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 1 vagy 2 találka eszméletlen kevés. Ha az egész kapcsolatotok pár nyaralást leszámítva ilyen volt, akkor én a helyedben nem tenném, bár nem vagyok pasi.
2017. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alap, hogy a házasságot előzze meg együttélés. Az eljegyzés pedig nálam azt jelenti, hogy a férfi komolyan gondolja a "Leszel a feleségem?" kérdést, a nő pedig komolyan gondolja, hogy "igen" - azért, mert már mindketten BIZTOSAK benne, hogy jöhet a házasság, mert megbizonyosodtak erről az együtt töltött idő alatt.


Én nem tartom jónak az olyan eljegyzést, amikor a felek tudják, hogy még messze van az esküvő, mert előbb együtt kell élni, stb... Ez olyan feltételes eljegyzés, hogy "Leszel a feleségem (majd ha az együttélés után is úgy gondoljuk?)" "Igen! (Hacsak az együttélés során nem derül ki, hogy hosszú távon nem tudlak elviselni...)"


Nálam a "Leszel a feleségem?" "Igen!" azt jelenti, hogy mindketten teljesen biztosak magukban, és akár ott helyben hozzámennének a párjukhoz. Különben nekem komolytalan kicsit az egész, főleg akik hozzáteszik, hogy esküvő az majd később, mert ki kell próbálni az együttélést.


Persze vannak, akik direkt nem élnek együtt az esküvő/eljegyzés előtt, vallási vagy akármilyen okokból, ezt tiszteletben tartom. Azt nem tudom megérteni, amikor a fiatalok egyfajta "következő lépésként" jegyzik el egymást, pedig a házasságról még csak halvány terveik sincsenek.


Ettől függetlenül persze jegyezd el, ha akarod, ez csak az én véleményem.

2017. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyaralni meg együtt élni nagyon nem ugyanaz.
2017. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Megtörtént eset. Lehet ismerni a másikat együttélés nélkül is, csak ma már valahogy nem divat ténylegesen megismerni a másikat, és mondjuk együtt CSINÁLNI valamit. (nem a filmnézés az nem aktív, megismerése alkalmas időtöltés)


Az összeköltözés nálunk AZÉRT történt meg MERT eljegyzett! Nem fordítva!


Korábban megismertem, és tudtam hogy pl végtelenül hosszú idő lesz ránevelni, hogy a szennyesbe dobja a ruháit, hogy össze szedje a szemetet, vagy hogy ne csináljon rumlit már a lélegzet vételével is.


Ha jártok annyi ideje, hogy az eljegyzésen gondolkozol és nem ismered ennek ellenére a párodat. Az azért szomorú.


Mi 1 éve együtt élünk, 8 éve járunk.



Én csak azért nem jegyezném el a helyedben mer kétségeid támadtak. Az már rég rossz, ha le állsz gondolkodni ilyen módon.


24/N

2017. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem emiatt támadtak aggodalmaim, hogy keveset találkozunk, hanem mert néha elég gyakran vannak összetűzések köztünk és nem tudom, hogy ez később változna e vagy csak rosszabb lenne, mert az utóbbi időben egyre rosszabb, de én attól gondolkodom az eljegyzésen.
2017. jan. 12. 15:52
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is előbb volt eljegyzés, mint összeköltözés. Semmi probléma nem volt belőle, elég jól megismertük egymást, nem kellett próbálgatni semmit. Házasok vagyunk, 7. éve együtt.
2017. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Szilágyi Bernadett válasza:
100%

Most akkor "néha" vagy "elég gyakran" vannak összetűzések?

Én nem tartom jó ötletnek, ha az épp elmúló szerelem azzal lesz "feldobva" hogy akkor legyen egy eljegyzés vagy házasság vagy jöjjön a közös gyerek.

Van az a pillanat, amikor be kell látni, hogy hiába van együtt két ember már régóta, jobb, ha külön válnak útjaik. Ugyanakkor híve vagyok annak, hogy előbb megjavítunk, csak a végső esetben dobjuk ki.

2017. jan. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Olyan 2-3 hetente van 1-2.
2017. jan. 13. 06:18
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Életem szerelmét három együtt töltött év után vettem el feleségül. Röviddel rá úgy adódott, hogy 200 km-re lévő városba vették fel ötéves egyetemre, én meg itt kezdtem a főiskolát. Halálosan szerettük egymást, talán még ma sem hűlt ez ki, s mégis úgy döntöttünk, nem vállaljuk fel, hogy esetleg fájdalmat okozunk a másiknak. Ennyi idő alatt bármi bekövetkezhetett volna, akármilyen hűséges valaki. Vajon ez volt a jó megoldás, vagy megkockáztatni egy őrült csalódást?
2017. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy haldokló kapcsolatba minek eljegyezni?

Inkább költözzetek össze és nézzétek meg hogyan működtök együtt élve.

Ha ilyen sűrűn van konfliktus és úgy kezelitek,hogy inkább nem találkoztok,az nem fog működni együttélés során..Költözzetek össze és ha jól működik(amit kétlek a leírtak alapján),akkor jegyezd el.Így a mostani helyzetben eléggé úgy néz ki,hogy 1 éven belül válás

2017. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!