Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés nélkül esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés nélkül esküvő?

Figyelt kérdés

Egy baráti pár hívott meg minket az esküvőjükre, ami áprilisban lesz, de még nem volt leánykérés.

Van olyan, hogy nincs is eljegyzés, csak a karikagyűrű?

Csak azért kérdem, mert én még ilyenről nem hallottam, én azt hittem, hogy a "szokás" az, hogy eljegyzés és esküvő.. Ezért kérdem. :)


2017. jan. 14. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Neked nem mindegy? Örülj hogy meghívtak.
2017. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Gondolom tud róla a csaj hogy elvennék, arra pedig igent mondott. Gyűrű szokott lenni, de igazából az a lényeg, hogy mindkettő ott legyen az oltárnál/közjegyzőnél.
2017. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne...!

Am engem eddig 4-szer hívtak meg esküvőre - "csak" az esküvőre, eljegyzésre nem. Eszembe se jutott ebbe belekötni.

Mellesleg honnan a fhaszból tudod, hogy nem volt lánykérés? Attól, h téged nem hívtak meg rá, még lehetett, nem?

Az én lánykérésem 5 fő jelenlétével történt, és hát sajna "elfelejtettem" azzal a lendülettel felnyomni facebookra... az esküvőnkre ellenben 60 főt hívtunk, ergo min. 55 fő úgy jött el, hogy nem volt ott/ és/vagy/nem tudott az eljegyzésünkről... tudom, szörnyűség, tényleg... de szerencsére mindenki túlélte ezt a traumát. :D

2017. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na, nem gondoltam volna, hogy ez jön le nektek a kérdésből. :D

Mivel barátok, ezért tudom, hogy nem volt leánykérés. Eldöntötték, hogy összeházasodtak, és elkezdték szervezni az esküvőt, aminek van végleges időpontja, vendégek, kaja, stb.

És nem szólok bele, csak én még nem hallottam olyanról, hogy eljegyzés nélkül esküvője lenne valakinek. :D

De okosak vagytok nagyon! :D Köszönöm az értelmes válaszokat. :D

2017. jan. 14. 19:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak akiknek az eljegyzősdi nem tetszik, és akkor ők csak megbeszélik egymással. A nagy gesztus így elmarad, de nyilván nekik ez is elég.
2017. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem manapság ez teljesen rendben van. Az eljegyzés az ilyen ódivatú dolog, egyenlőtlen felekkel. (Ki hallott már olyat, hogy a nő kérte meg a férfi kezét?)
2017. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi sem tartottunk eljegyzést.Bár utána lakodalmat sem.Ismerek még mást is,ők sem tartottak eljegyzést.Anyagi okok miatt.
2017. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan az én családomban az elmúlt 40 évben nem volt lánykérés, csak közös megegyezésen alapuló házasság. Mi is csak megbeszéltük, hogy majd összeházasodunk és ennyi.
2017. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Például nálunk nem volt, amolyan gyűrűs eljegyzés, mivel nem szeretem a gyűrűket.


Így én "csak" el lettem jegyezve, gyűrű nélkül. Ő megkért egy gyönyörű helyen és én boldogan igent mondtam.


Nyilván a karikagyűrűmet viselem (mert szeretném viselni), de nagyon nehéz volt megszoknom.


Nem az eljegyzés a lényeg, hanem, hogy összekötik az életüket.

2017. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt. A kapcsolatunk elején már beszélgettünk arról, hogy ki hogy képzeli el a jövőt, ezért egyértelmű volt, hogy összeházasodunk és családot alapítunk. Megbeszéltük, hogy ez kb. mikor esedékes (egyetem befejezése és hogy elkezdjünk dolgozni) és amikor eljött ez az idő, elkezdtük szervezni az esküvőt. Nem szerettünk volna eljegyzést tartani, nincs jeggyűrűm, a karikagyűrűt csak az esküvőn vettem fel. Nekem mondjuk ez a verzió szimptaikusabb, mint amikor a nő bizonytalanságban vár akár éveket és csak a férfi döntése, hogy lesz-e házasság. Én nem is fordítottam volna komolyra a kapcsolatot, ha a férjemnek nagyon más elképzelése lett volna az életéről. Ezért jó ezeket viszonylag hamar tisztázni.

Egyébként én eddig még csak egy barátnőmtől hallottam, hogy valóban meglepetésként, romantikusan megkérték a kezét, de ott a pasi meggondolta magát és nem lett esküvő. Olyat többet ismerek, akiknél volt eljegyzés, de azok is megbeszéléses alapon, csak ők ezt is megünnepelték.

2017. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!