Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés, gyűrű, szokás!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés, gyűrű, szokás! Tudom hogy már sok ilyen kérdés van, de minden hol különböző válaszokat látok!?

Figyelt kérdés

1. Eljegyzéskor, a lánynak melyik kezére kell húzni a gyűrűt, és melyik ujjára?

2. Eljegyzéskor a férfi is "kap" gyűrűt, ha igen akk milyet, és melyik kézre, melyik ujjra?

3. A férfinak, és a nőnek az esküvőn melyik kézre, melyik ujjra kerül, melyik gyűrű?

4. Mennyi gyűrűt fog hordani az esküvő után a nő és a férfi?

Láttam már olyat hogy a nőnek egy ujjon két gyűrű volt.

5. Mi az hogy "kísérőgyűrű", "pecsétgyűrű"...?



2017. jan. 13. 23:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

1. bal, gyűrűsujj

2. nem szokás itt mivel a férfi jegyzi el a nőt. ha kap akkor ugyan úgy balkéz gyűrűs ujj.

3. ugyanaz a kéz, eljegyzési gyűrű helyére

4. amennyit csak akarnak

5. kísérőgyűrű az "esküvői jeggyűrűhöz jár" általában kő van benne. pecsétgyűrű az a bazi nagy gyűrű amivel ha fejbe vágnak, a gyűrű mintázata napokig látszik a fejeden. ha nem vagy cigány vajda, ne foglalkozz vele

2017. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első jól összefoglalta.

Én annyit javítanék, hogy az esküvőn a jeggyűrű (karika) a Jobb kéz gyűrűsujjára kerül.


Egyébként vannak akik a karikagyűrűvel kérik meg a lányt. A kísérőgyűrű az a köves gyűrű amivel ma sokan szokták megkérni a barátnőjüket.

Illetve vannak akik tartanak "hivatalos" eljegyzést, ott egymás bal kezére húzzák a karikagyűrűt, ami esküvőn átkerül jobbra. Ez sem kötelező, sokan veszik meg a jeggyűrűt csak az esküvő előtt.

2017. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Itt is különböző válaszokat fogsz látni, mert ahogy ház, annyi szokás. Én pl. teljesen máshogy fogom, mint az első:

1. bal gyűrűsujj

2.Igen, mert a karikagyűrűt "párban" adják és ugyanúgy bal kéz gyűrűs ujjra.

3. Ugyanaz a karikagyűrű kerül át jobb kéz gyűrűsujjra.

4. Igazából amennyit akar. De eljegyzési gyűrűt egyet.

5. A kísérőgyűrű egy köves gyűrű, ami a nő kap eljegyzéskor. A pecsétgyűrű meg egy nagyobb gyűrű, amit ugyanilyen célból régen a férfi kapott eljegyzésre ajándékba.

2017. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom továbbra is!

Én valahogy így tervezem:

A Lány kap eljegyzéskor(amikor kettesben vagyunk) egy 'köveset', és én pedig egy platina/ezüst/fehérarany karikát.(mind a kettőnk a jobb kéz gyűrűs ujjara huzza(én így akarom))

Amikor a szüleitől kérem meg a kezét akkor pedig kap egy (?kísérőt?) egy karikát kövekkel, én pedig egy 'pecsét gyűrűt'!(én a jobb kéz mutató ujjamra húzom, Ő pdig a jobb kéz gyurus ujjra a másik mellé vagy Ő is a mutató ujjára, ahogy neki kényelmes)

Az esküvőn pedig mind a kettőnk ugyan olyan arany karikát "kap" csak az Övé a két szélén vagy a közepén körbe lesz kövekkel!

2017. jan. 14. 17:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én baromira nem örülnék ennek. Ha fehérarany köveset veszel eljegyzésinek akkor a karika is legyen már fehérarany. Vagy minek vesztek ennyi gyűrűt ha nem hordjátok utána? Márpedig gondolom nem hordjátok mert a kettő együtt elég hülyén néz ki, hogy az egyik fehér a másik sárga. Persze ez csak az én véleményem, úgy csináljatok ahogy akarjátok.
2017. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kötekedni akarok de minek két köves gyűrű? A másik meg hogy, nem gáz szerinted, hogy te már előre megmondod milyen lesz a karikagyűrűtök? Tán együtt kéne kiválasztani nem?
2017. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
En nem azt irtam hogy az ugy lesz ahogy leirtam hanem igy "TERVEZEM"
2017. jan. 15. 07:32
 8/14 anonim ***** válasza:

A kísérőgyűrű maga a köves gyűrű.

Szülők előtt a karikát szokás felhúzni mindkettőtöknek mert a kölcsönös gesztus fejezi ki hogy viszonzott szándékról van szó. Előttük felhúzni egy darab köves gyűrűt a másik mellé... szóval maga a szülők előtti eljegyzés! ezzel elveszti az eredeti értelmét.

És igen, a többszínű fémek egy gyűrűn belül még lehetnek szépek, egymás mellett viszont egy picit ízléstelen.

És értem én hogy a ti eljegyzésetek és olyan legyen amilyet szeretnétek De nem véletlenül húzzák lánykéréskor a Bal kézre a gyűrűt. Arról nem is beszélve hogy a barátnőd meg lehet hogy még egy xedik verziót ismer rá.

Valahogy próbálj finoman érdeklődni. Hidd el egy elrontott apróság is tud keserű szájízt vinni az egyébként boldog pillanatba.

2017. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és 1 pecsétgyűrűt nem hordunk mutatóujjon, borzalmasan ízléstelen.

És 2 a gyűrűs ujj azért az hogy a Fontos gyűrűket azon hord.

2017. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mind a ketten rosszul értelmezitek, mert ugyan is én egy szóval sem írtam arrol hogy a Lány milyen színű gyűrűt kap! Igen írtam anyagokat es színeket de azok az én gyurumre vonatkozott!!
2017. jan. 15. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!