Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Túl lehet lépni azon, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl lehet lépni azon, hogy lefújta az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna férjhez menni, nem tetszik nekem az élettárs kategória. Ő folyton azzal jön, hogy majd, egyszer, nem mostanában, majd ha lakásunk lesz, majd ha elköltözünk... igen, majd ha piros hó esik.


Tavaly október körül - mikor már beletörődtem volna, hogy nem lesz - azt mondta, hogy szeretne eljegyezni. Nagyon nehezen hittem el, bele se éltem magamat, de többször is mondta. Megbeszéltük, hogy az évfordulónkon meglesz a dolog. Nem vett nekem se karácsonyra, se szülinapomra semmit, én is mondtam, hogy tegye el a pénzt a gyűrűre. Még azt is felajánlottam, hogy a felét kifizetem.


Anyámmal megbeszéltem a dolgot, de úgy, hogy a barátomat is megkérdeztem előtte, hogy elmondhatom-e neki, mert nem akartam a háta mögött pletykálkodni. Azt mondta, hogy persze. Elmondtam, mert jól esett végre valakivel beszélni róla...


3-4 hete veszekedtem a barátommal. Kiderült, hogy ő nem akarja az egészet - persze azt mondja, hogy igen - és korainak tartja az eljegyzést. Gyűrűt meg maximum 20 ezer forintért venne nekem, vagy ha megelégszek vele, akkor 3 ezerért acélból készültet. Végül arra próbált rávenni, hogy oké, legyen meg az eljegyzés, de esküvő csak 4-5-6 év múlva. De most akkor minek legyek eljegyezve évekig, ha nem is biztos, hogy lesz esküvő?


Megbeszéltük, hogy akkor inkább hagyjuk az egészet. Azóta ő napirendre tért a dolog felett, tök boldog. Én látszólag jól érzem magam, de belülről felőröl ez az egész. Nagyot csalódtam, és folyton erre gondolok. Ha meg még az is eszembe jut, hogy anyám ki fog röhögni, hogy mégse lett semmi az egészből, még sz@rabbul érzem magam.


Azóta annak örülök, ha nincs is itthon a barátom, mert legalább ilyenkor nem kell megjátszanom, hogy minden rendben van. Arra gondolok, hogy 4 évet kidobtam az ablakon, amíg mellette voltam, és hogy céltalannak tűnik már nekem ez az egész kapcsolat.



2018. jan. 30. 12:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Remelem, nem az forog a fejedben, hogy ugy akarsz ezen tullepni, hogy egyutt maradsz ezzel a fereggel. Minek alazod meg magadat?
2018. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom, de szerintem nyilvánvaló, hogy nem akar a párod semmiféle eljegyzést meg házasságot. Nyilván amikor azt mondta, hogy szeretne eljegyezni, nem gondolta komolyan. Nem lehet, hogy annyit nyaggattad, zsaroltad érzelmileg, hogy egyszer kimondta, csak hogy hagyd békén? Most, hogy elmondta, hogy nem is szeretne eljegyzést, meg jól érzi magát, gondolom megkönnyebbült.


Ha neked fontos a házasság, neki meg esze ágában sincs 4 év után sem megkérni a kezed, akkor keress mást! Ne pazarolj rá több évet! 4 év nem kevés idő és már rég megkérte volna a kezed MAGÁTÓL, ha akarta volna.

2018. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%

Miért ajánlottad fel, hogy megveszed a felét? A hülye p***ák alá egymaga odatolja a pasi még a gyémántot is, nehogy majd TE még beleadj.


Ez amúgy egy féreg, és lefogadom, hogy így 4-5-6 év múlva se lesz esküvő.


Addig is nézegesd ezt a mémet:

[link]


Nem, nem trollkodok, csupán én is viccesen próbálom felfogni életem rossz dolgait - ha nem így tennék, már a vonat elé ugrottam volna rég.


22/N

2018. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
89%
De azért még mindig nem adtad ki az útját ;) Akkor csak szépen egymásra találtatok,zsák a foltját :D
2018. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi idő után teljesen jogos elvárás. Olyan ez, mint a gyerek téma. Ha nem egyeznek a vėlemėnyek, megette a fene sajnos. Ráadásul így megalázott, hogy igen, aztán mėgsem... Ha tud rá elfogadható magyarázatot adni, érdemes folytatni. Amúgy meg én szakítanék a helyedben.
2018. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Nem nyaggattam, nem zsaroltam soha. Sőt, ő hozta fel, én már hónapokkal az előtt a beszélgetés előtt fel sem hoztam a témát. Egyszer csak előjött, és ő beszélt róla. Rákérdeztem többször is, hogy biztos-e benne, meg hogy nem kell feláldoznia magát miattam, nem akarom kisírni... De azt mondta, hogy nem miattam, hanem mert ő is akarja.


Nem is egyszer mondta ki, hogy szeretné, ugyanis már arról is beszéltünk, hogy legyen-e szűk körű vacsora (én, ő, én szüleim, ő szülei), vagy csak jelentsük majd be, és kész. Gyűrűt is néztünk, azt se én kényszerítettem rá.

2018. jan. 30. 12:25
 7/45 Ketseg2017 ***** válasza:
90%

Nem. De ki lehet dobni.

Vagy te mit akarsz ezekután csinálni? Jártok még négy évig és utána megint eljátszátok ezt? :D

2018. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

"Miért ajánlottad fel, hogy megveszed a felét? A hülye p***ák alá egymaga odatolja a pasi még a gyémántot is, nehogy majd TE még beleadj."


Jogos kérdés, de azért ajánlottam fel, mert nem egy követelőző hülye p.csa vagyok, hanem ki akartam venni a részemet én is belőle. Mint ahogy az esküvőt meg minden egyebet közösen fizettünk volna.

2018. jan. 30. 12:28
 9/45 anonim ***** válasza:
98%
De ez a lanykeres, konyorgom... nem a lakas koltsegei... de mindegy is. Most gyozkodod magad, hogy o azert szeretne? Csak biztos tortent valami szegenykevel...
2018. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem közösek a célok, minekvagytok együtt?!
2018. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!