Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem tudom elfogadni, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom elfogadni, hogy nem én vagyok az első menyasszonya. Normális?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja voltunk együtt a pármmal, amikor véletlenül a jegyességre terelődött a téma és kénytelen volt elmondani, hogy előttem 5 évvel volt egy menyasszonya, de végül felbontották a jegyességet. Nagyon rosszul esett, hogy nem mondta el első perctől, amikor az előző kapcsolatainkról beszéltünk, de gondoltam majd csak feldolgozom. Mert ha tudom ezt a legelején, nem biztos, hogy belemegyek a kapcsolatba. Azt állította, hogy számára jelentéktelennek tűnt és majd tervezte elmondani... Ez már egy éve történt, de egyre inkább nyomaszt a gondolat. Tudom, hogy hülyeség, de egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy sem a páromnak, sem a családjának, barátainak, rokonainak nem lesz ugyanolyan az élmény, mint az első. És így számomra sem. Mintha veszítene a várázsából, értékéből. Szeretem a páromat, de ezt nem tudtam elfogadni, mert nem erről álmodtam, haanem arról, hogy elsők lehetünk egymás számára és olyan különleges lesz, mert annak kell lennie. Viszont ilyen okból kifolyólag szakítani őrültség lenne, azt hiszem. Ti mit gondoltok?

2019. jan. 14. 23:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

Ki nem sz@rná le, de őszintén? a mai vilagban pláne nem számit a jegyesseg, van olyan barinőm, hogy 3 különböző pasi jegyezte el....és sehol nincs már semelyik. Ezen kiakadni!?

Mellesleg 4 (!) hónap után már az eljegyzésen kattogsz??

2019. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy te normális...


Gondolom azt is hitted, hogy szüzen jött veled össze?


Sokkal jobb, mint ha elvált volna. És egy jegyesség jelentéktelen önmagában. Ha össze is házasodtak volna, az már fontosabb. Látom igazi kis Disney hercegnőcskének képzeled magad. Ezért kártékony a sok lánykérős romkom, az idealizált kis amerikai filmekben. Az élet nem ilyen!

De neked sem az számít ki kér meg, hogy megkér, az a lényeg, hogy menyasszony legyél fehérben és életed nagy esküvőjét megéld, hiszen rólad szól minden és a világ is körülötted forog...

2019. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
91%

Hány évesek vagytok? Tudod, egy idő után egyre nehezebb olyan férfit találni, akinek te vagy az első komoly kapcsolata. Később meg már az is ritka, ha még nem volt előtted házas. Egy jó kapcsolatban egyik fél sem érzi magát annyira bizonytalannak, hogy ez számítson. Nem mindenki találja meg elsőre az igazit. Örülj, hogy ez nem esküvő és gyerek után derült ki.


Szerintem téged nem az zavar, hogy korábban eljegyzett mást. Ha tényleg annyira jó lenne a kapcsolat, és tényleg annyira oda meg vissza lennél tőle, eszedbe sem jutna, hogy kevésbé értékes attól, hogy nem te kapsz először gyűrűt. Főleg nem jutna eszedbe szakítani emiatt.


Ha a szakítást fontolgatod, ott valami nincs rendben. Vagy ő érezteti, hogy nem vagy elég, vagy te érzed hogy valami nem oké, és ezért kifogást keresel a szakításra. Vagy egyszerűen túl tapasztalatlan vagy még és az elképzeléseid a kapcsolatokról és a házasságról nagyon messze állnak a valóságtól.


Ha elég érettek lennétek és komolyan gondolnátok a közös jövőt, nem azon kattognál, hogy a rokonai nem fognak elájulni a lánykéréstől. Nekem úgy tűnik, hogy egy romantikus ábrándba vagy szerelmes, lánykérésről meg világraszóló esküvőről, nem a pasiba.

Mielőtt elköteleznéd magad gondold át, hogy a lánykérés és az esküvő egy napig tart csak, és akármilyen szép is volt, cseszheted ha rossz párt választottál.

2019. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

Azt gondolom, hogy a Disney mesek szintjen vagy es az egesz hazassag neked valami alomszeru varazslat, nem pedig egy realitas.

Igen, ha emiatt szakitasz akkor orult vagy es megerdemelned, hogy a kovetkezo pasid ugyanezert ne akarjon elvenni, mert o sem akar senki eleteben a masodik lenni. Ebbe belegondoltal amugy? Persze, hogy nem...

2019. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
Egyedül vagy ilyen hülye, vagy segítenek?
2019. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%

"szerinte az eljegyzés nem olyan nagy cucc, nincs jelentősége"

Szerintem a csávó nem így értette, hanem úgy, hogy kettejük (ő és a kérdező) kapcsolatára nézve nincs hatással az, hogy 5-6 évvel ezelőtt mi volt. És igaza is van egyébként. Milyen nő/ember az, akit a rokonság véleménye és a felhajtás érdekel, nem maga a gesztus és nem is az, hogy a felesége lehet az általa állítólag szeretett férfinak?

2019. jan. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális.
2019. jan. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%

11-esnek:

"Mellesleg 4 (!) hónap után már az eljegyzésen kattogsz??"


Csak azt írta, hogy 4 hónapja jártak, mikor először előkerült ez a téma, de azt nem tudjuk, most mennyi ideje vannak együtt.

A többi részével egyet értek.

2019. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
De tudjuk.Azt írta,hogy mikor 4 hónapja jártak szóba került a jegyesség téma.Majd azt,hogy ez 1 éve történt.
2019. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
19%

Szerencsétlenek, nem az a baja, hogy álomvilágban él és hercegnőnek hiszi magát, hanem az, hogy már a kapcsolatuk elején át lett verve a feje 😂

Igenis elég nagy dolog, hogy előtte a pasas eljegyzett valakit, és ezt a tényt - saját szavaival élve - teljesen jelentéktelennek tartja. Nyilván a család meg a barátok arra fognak gondolni, hogy a második csaj meggyűrűzése is ugyanolyan komolytalan lesz, mint az előző kapcsolata.

Jól érzed, ez se varázslatos, se értékes pillanat nem lesz, mert az ilyen embertől még egy óvodás kisfiút is komolyabban lehet venni, aki függönykarikát húz a nagycsoportos barátnője ujjacskájára.

Nem kell szakítanod vele, ha el tudod fogadni, hogy semmi komoly nincs a szép szavai mögött.

2019. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!