Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg ennyire fontos az esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire fontos az esküvő?

Figyelt kérdés

Hidd el, én is máshogy akarok gondolkodni erről, 19 éves lány vagyok,és midig is imádtam álmodozni az esküvőről, a biztos jövőről. De a mai világban ez már csak mesének tűnik, habbal... sorra válnak el,a "míg a halál el nem választ" helyett míg a bíróság el nem választot kéne mondani.

Ez olyan (ahh) rossz érzés,nem?


Már többször feltettem magamnak a kérdést, hogy az esküvő tényleg ennyire fontos lenne? Lehet papír nélkül is végigélni egy boldog életet életem párjával?


Mert tényleg szép, gyönyörű lenne a házas élet...de ma mindenhol csak a válásról lehet hallani...én sose akarom ezt átélni :( és nagyon sajnálom, akinek már át kellett :(


2010. júl. 13. 11:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
az elválás sajnos papír nélkül is ugyanolyan fájdalmas. ha csak emiatt nem akarsz esküvőt, akkor szerintem inkább legyen, ha megtaláltad az igazit. és azt, hogy 20-40 év múlva, hogy alakul az életetek, nem lehet tudni előre.
2010. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Meg tudjátok a fogadalom régen még jelentett valamit.

A házasság előtt meg évekig együtt lehet élni, és meg lehet hozni egy tiszta döntést, h kell-e a másik fél, vagy nem.

Nem 10, 20 év után kell réjönni, hogy hoppá, mégsem ő kell...így viszont a fogadalom semmit sem ér.

2010. júl. 13. 11:34
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk az "esküvő" azon a ponton volt, amikor eldöntöttük, hogy megtartjuk a babát. Akkor egy örökre szóló köteléket kötöttünk, fogadalmat tettünk, hogy történjék bármi, felneveljük a babánkat szeretetben, törődésben. Azóta sem házasodtunk össze, mert semmit sem jelent nekünk. Inkább a fontos dolgokkal foglalkozunk.
2010. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Persze, papír nélkül is fájdalmas, de ha már valaki egy életre köti össze az életét egy másikkal, az jelent valamit. Régen miért tartottak ki egymás mellett betegségben, szegénységben de nagyon nagyon boldogan az emberek?


Ma már másról se hallani, csak a válásról :( ez olyan szomorú...az emberi kapcsolat megromlása lehet az oka, vagy mi? a kommunikáció hiánya? vagy hogy megunták egymást?

2010. júl. 13. 11:37
 5/27 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem akarsz házasodni, akkor nem házasodsz, ennyi. Papír nélkül is lehet nagyon csúnyán, sok veszekedéssel szétválni, papírral is lehet békésen, közös megegyezéssel, kulturáltan.

Aki azért nem házasodik, mert "jajj, annyi a válás", annak azt mondom, hogy tényleg ne is házasodjon, mert egyszerűen nem érett rá.

2010. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van, nem a papír és nem a fogadalom tesz boldoggá, ezek ma már mit sem érnek.

De a szándék igenis fontos, az elköteleződés szándéka, a szándék megtestesítője pedig a papír. Nagyon fiatal vagy még, keveset tapasztaltál, de sok férfi csak "van" a nővel, sokszor együtt is élnek, mert a pasinak (azért pasira élezem ki, mert általában ők nem akarnak esküvőt, tisztelet természetesen a kivételeknek) az kényelmes, közben csak arra vár, hogy jőjjön egy jobb, és akkor lelép. Ezzel nem is lenne semmi gond, ha azonnal lelépne, amint úgy érzi, hogy a mellette lévő nő nem az igazi. De így csak hitegeti a nőt, aki közben családra, gyerekre vágyik.

Számtalan ilyen példát látok a környezetemben, 30-on túl.

Nekem az a véleményem erről, hogy ha komolyan gondolja, akkor igenis vegyen el, ha meg nem gondolja komolyan, ne raboljuk egymás idejét. De tudod, ízlések és pofonok.

Van, aki ezzel nem ért egyet, van, aki papír nélkül is boldog, van. Kivételek mindig vannak.

2010. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ez nem érettség kérdése, amikor az egyik oszttársam már összeházasodott, és el is vált :D
2010. júl. 13. 11:42
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a válasz nagyon hasznos volt :)
2010. júl. 13. 11:43
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

Igaza volt az 1.válaszolónak abban,hogy a válás papír nélkül is fájdalmas,viszont annyit tennék hozzá,hogy nagyon sokan elrontják,főleg a korosztályom azzal,hogy járnak kb.fél évig(nem élnek együtt),eljegyzik egymást,aztán 20-22évesen összeházasodnak-akár úgy is,hogy nincs semmijük.Nem tudom miért lett megint divat ez a "házasodjunk korán" dolog,mert nem más...aztán elválnak kb fél év múlva,mert "nem bírják a kötöttséget"-számtalan ilyen pl volt az ismerőseim között.Meg tényleg,ez az eljegyzés dolog fél év után-nekem ez olyan műnek meg erőltettetnek tűnik...2éve van kapcsolatom,de én nem kapartam a falat fél év után,hogy mikor jegyez már el a párom,amúgy ezen az oldalon is állandó "problémája" ez egyeseknek.

21/L

2010. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
11:37: gratulálok :) az a legjobb, ha boldogan éltek, harmóniában, és jó az összhang. Ez mindenképpen követendő példa :)
2010. júl. 13. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!