Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Huszonéves nő vagyok, velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves nő vagyok, velem egyidős barátnőm nemrég ment férjhez. Egy ideje már egyébként is egyre másabbak az életkörülményeink. Hogyan tudnám fenntartani a barátságot?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, hogy távol lakunk egymástól (mindig is így volt), kb. 7-8 éve vagyunk barátnők, először leveleztünk, azóta e-mailezünk főleg. Évente max. 2-szer ha találkozunk.


Mindketten szenvedtünk azzal, hogy rátaláljunk a megfelelő férfira, sajnos nekem nem sikerült még, barátnőm a főiskolán megismert valakit, akivel komolyra fordult. Azóta már férj és feleség, a fiú odaköltözött barátnőmékhez (együtt laknak a családdal). Legutolsó találkozásunkkor (akkor már ott lakott a fiú, csak még nem voltak házasok) a fiú egyfolytában hívogatta barátnőmet, nagyon féltékeny volt, ugyanis strandon voltunk. De semmi hátsó szándék nem volt, csak rohadt meleg volt, és úgy beszéltük meg, hogy az éves találkozónkat strandon töltjük.


Ekkor futólag szóba jött az is, mi lesz akkor, ha házasok lesznek, hogy fogunk találkozni. Barátnőm megjegyezte, talán úgy nem fog kiakadni a pasija, ha nekem is lesz majd valaki, és akkor majd találkozunk négyesben. Először azt hittem, hogy csak poénból mondta, de azóta belegondoltam, lehet, hogy mégsem. (Tudni kell a lányról, hogy kicsit régimódi gondolkodású.)


Idén nyáron is szeretnék találkozni vele, de írta levélben, hogy nagyon elfoglalt, mert felújítják a házat. Ezt megértem, hogy ez tényleg sok időt vehet igénybe, de valahol legbelül picit mégis rosszul esik. Főleg, hogy felajánlottam neki, hogy én utazom őhozzá, nekem még van diákigazolványom (egy ideje egyébként is én utaztam hozzá, régebben fele-fele arányban volt). De nem nagyon volt rá vevő. :(


Ő már férjhez ment, dolgozik, én még mindig tanulok (az átlagnál kicsit tovább húzom tanulmányaimat, 2. diploma, doktori), és komoly kapcsolat még a kanyarban sincs. Tényleg mások az életkörülményeink.


Én szeretnék továbbra is a barátnője maradni. Igyekszem megértő lenni vele, tudom, hogy nem szaladgálhat már úgy, mint én. De mi az a pont, amikor már úgy tűnik, hogy csak én teszek bele ebbe a barátságba? Mit javasoltok, hogy kezeljem a helyzetet?


2010. aug. 14. 10:36
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló tökéletesen leírta a helyzetet. Én még annyit tennék hozzá, beszélhetsz a barátnőddel, hogy neked fontos a barátságotok, de befolyásolni nem tudod, neki is akarnia kell a találkozókat. Ha a férj féltékeny, akkor neki kell leállítania és úgy is vállalnia a barátságotokat. Ha van esze, megérti, hogy ti csak a barátságotokat akarjátok ápolni, semmi pasizás és hasonlók. Azért arra is gondolj, a barátnőd emiatt két tűz között van. Ha viszont nem akarja a barátságot ápolni, akkor kicsit vonulj vissza, még akkor is, ha ez Neked rossz. :(
2012. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
sztem ez szép dolog h a megjhiusult találkozások miatt azért továbbra is leveleztek. ÍYrd meg neki nyugodtanh bánt h így fogalmaz
2012. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ebből nem lesz már semmi.
2012. febr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Szia! Alakult valamilyen módon a baráti kapcsolatotok?
2014. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Szia, utolsó! Jó régen írtam ki ezt a kérdést. :) Már van vagy 4 éve, hogy férjhez ment a barátnőm, azóta nem találkoztunk. Levelezni levelezünk, ami annyiból áll, hogy szülinapon, karácsonykor felköszöntjük egymást, kellemes ünnepeket kívánunk. Aztán persze mindig ígéri a barátnőm, hogy majd ír hosszabban, de erre nagyon ritkán kerül sor.


Én már nem tekintem őt barátnőmnek. Nem haragszom rá, inkább csak most már ismerősnek tekintem őt. Egyszer persze tök jó lenne találkozni, de különösebben nem izgat már a dolog, hogy tegyek is érte.


Hát, van ilyen, elsodort bennünket az élet, nagyon más életet élünk már.


29/N (még mindig egyedülálló :))

2014. máj. 30. 18:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!