Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közeli csaladtag esküvőjére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közeli csaladtag esküvőjére mennyit pénzt szokás adni? Valamint mikor kell odaadni a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, tudjuk, hogy működik ez.

Közeli csaladtag esküvőjére vagyunk hivatalosak a párommal.

A pénz már szépen félre van téve, egy szép esküvői képeslap borítékkal és benne tőlünk 50.000 forint. (25+25 fejenként).

Kérdezősködtünk, úgy átlag 30,50, van aki kevesebbet tud adni, de például a férj családja tőlünk is többet ad. (őket nem ismerjük annyira).

Ami még fontos információ, utaznunk kell, mert ők az ország másik felében laknak, de mrg lett beszélve, náluk alszunk majd esküvő után, meg ugye előtte pár nappal.

A pénzt már akkor adjuk oda, vagy ha lesz menyasszonytánc akkor?

Köszönöm 😊


2021. aug. 12. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem egy részét előre, de hagyjatok a menyasszonytáncra is.
2021. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :).

Mert az meg tök fura /ciki lenne, ha táncnál nem dobnánk be semmit.

De a tánc meg mindenhol más.

Ahol eddig voltam, az olyan volt, a vőféj fakanállal ütött egy nagy üstöt, abba dobták a pénzt. 😊

2021. aug. 12. 16:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi négyen mentünk /2 felnőtt+2 gyerek/ a testvérem gyerekének az esküvőjére,2 éve,100.000-ft adtunk.Ott is aludtunk az Általuk bérelt panzióban.
2021. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mi náluk leszünk (lakás).

Szerintem az 50.000 korrekt, de sohernek sem szeretnénk tűnni.

2021. aug. 12. 16:17
 5/15 anonim ***** válasza:
11%
A korrekt az 1 milla lenne...
2021. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerinted!!!!
2021. aug. 12. 16:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban a menyasszonytáncnál adja mindenki, nincs se ajándékos asztalka se semmi. Mindenki szépen borítékban bedobja a menyasszonytáncos kosárba. Egyébként nálam rokonsági foktól függ, mennyit adunk. A tesómén 60 ezret adtunk (férjem és én közösen), most unokatesómén 40-et fogunk. Én ezt így elég korrektnek érzem. A mi pénztárcánk se feneketlen, hogy 100 ezreket dobáljunk oda.
2021. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 16:46-os válaszoló

Épp ezt akartam én is írni.

Ebben a hónapban nekünk is voltak kiadásaink, meg ugye 300 km-ert utazunk is, mi is albérletet fizetünk.

Szeretjük őket, de ezt biztosan ők is meg fogják érteni 😊

2021. aug. 12. 17:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Fejenként 25 ezer teljesen rendben van. Az pedig, hogy mikor "kell" odaadni, valszeg egyértelmű lesz. Vagy mondja a vőfély, vagy ha nem, akkor még a menyasszonytáncnál.
2021. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 hete voltunk lagziban, ott úgy volt, hogy volt vőfély, és Ő a Vacsora előtt bejelentette, hogy aki akar kedveskedni ajándékkal most megteheti. Mi külön dobtunk még bele a menyasszonytáncba is 10-10 ezret. Szerintem reális, amit ti adtok, így utazással főleg. Mi többet adtunk az ajándékba,de egyrészt nem okozott problémát. A másik, sokat is akartam, mert a menyasszony nekem anno nagyon sokat segített mikor hosszabb betegségben voltam éppen.
2021. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!