Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közeli csaladtag esküvőjére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közeli csaladtag esküvőjére mennyit pénzt szokás adni? Valamint mikor kell odaadni a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, tudjuk, hogy működik ez.

Közeli csaladtag esküvőjére vagyunk hivatalosak a párommal.

A pénz már szépen félre van téve, egy szép esküvői képeslap borítékkal és benne tőlünk 50.000 forint. (25+25 fejenként).

Kérdezősködtünk, úgy átlag 30,50, van aki kevesebbet tud adni, de például a férj családja tőlünk is többet ad. (őket nem ismerjük annyira).

Ami még fontos információ, utaznunk kell, mert ők az ország másik felében laknak, de mrg lett beszélve, náluk alszunk majd esküvő után, meg ugye előtte pár nappal.

A pénzt már akkor adjuk oda, vagy ha lesz menyasszonytánc akkor?

Köszönöm 😊


2021. aug. 12. 15:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#5! 1 millió!? Akkor a kérdező és a párja nem megy esküvőre, de jövőre sem 😁😁😂😂. Én a húgom esküvőjére 1 milliót adtam, 500 ezret ajándék pénzként 500 ezret a táncba. De nem mindenki tud ennyit adni, kevesebbel is be érik. Szerintem az ajándék pénz legyen 20 ezer, a menyasszonyi tánc 30 ezer. De ez csak az én gondolatom.
2021. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Ha valaki nem tudja eldönteni mennyi a reális, próbáljon utána számolni. A covid idő alatt-után-között rettentően megemelkedett a szolgáltatók ára. A 2 éve még 10e ft/fős menü most 15-17e ft, ez az alja kb. És akkor még a pár vagy a szülők nem fizették a ruhát, dekort, egyéb szolgáltatókat. Nyilván tudja mindenki mennyit szán a saját esküvőjére, de mint vendég a saját fogyasztást (én úgy gondolom) illik borítékolni.
2021. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12-es, ezt valóban így szokták mondani. De kérdezem: ki mennyire van tisztában azzal,hogy ez a költség mennyi?Függhet helytől, étkezések számától/ a menütől, italfogyasztástól.
2021. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

13-as, ha mondjuk megvan a meghívó, azon ott a helyszín, azt le lehet csekkolni, esetleg vannak kint árak is. Nem feltétlenül a minimum árat kell belőni, hiszen kedveskedni is akarunk ha már meghívtak. A pár is biztos látja, hogy ki az akitől a kevés is sok, és hálás lesz azért is. A szolgáltatókról is lehet érdeklődni, vőfély lesz e, videós, fotós? Milyen a napirend? Lehet következtetni, ha egy teljes nap, mindennel van szervezve, akkor egy esküvő kb 100 fővel 3-5 millió körül van.

A helytől nagyon sok függ.

2021. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Engem,vendégként,miért rdekeljen az,hogy a házasulandók /+család/ mit engedhet meg magának? Nem tudom,hogy a kiadásokra van-e kedvezményük,mi a saját költségük,mi ajándék. Én a saját lehetőségeimet tudom nézni,azt,hogy közeli/távoli hozzátartozóm/barátom a pár. Attól,hogy egy nívós helyen tartják a lagzit én nem fogok dupláját adni annak amit szeretnék/tudok,illetve fordítva,sem teszem.
2021. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!