Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan vennétek fel a neveket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vennétek fel a neveket házasságkötéskor?

Figyelt kérdés

Barátom Kovács nekem meg egy kicsit különlegesebb nevem van. (nem szeretném kiírni anonimitásom érdekében,ugyanis ebből a névből több nem létezik, csak a családunk viseli, ugyanis ez egy felvett név még dédapámtól).

Az én nevemben van egy kötőjel. Szóval, hogy annyira ne legyek bonyolult tegyük fel, hogy a nevem Szabó-Lukács (nem tudom van-e ilyen név, ez csak egy példa)

Apukám szeretné, ha nem venném fel teljesen párom nevét és lennék Kovács. Szeretné, ha a nevem maradna, max kisebb változtatásokkal. Az nem hangzik hülyesén, hogy

Kovács-Szabó-Lukács?

Vagy hogy oldjam meg? Apukám nem hajlandó velem szóba állni amíg nem hozok számára kedvező döntést.

19l


2021. okt. 26. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Hát gondolom aki a házassaghoz elég felnőtt (19 évesen..?), au legyen annyira felnőtt hogy ne az apja véleménye alapján döntsön.


Én sehogy nem venném fel a házastársam nevet. Nem azért, mert akkora feminista vagyok, hanem mert megszoktam a nevem, feleslegesnek tartom hogy ezért az összes papíromon cserélgessem a nevem és nekem egyik verzió sem tetszik. Se a né, se a kötőjeles.

Ennyi.


De ez csak az én személyes véleményem.


Továbba azt gondolom, úgy vedd fel, ahogy TE akarod. Nem úgy ahogy apád vagy a párod vagy bárki.

Ha férjhez menni elég felnőtt vagy, akkor ehhez is legyél az.

2021. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a kötőjeles megoldás tetszik, viszont páromnak olyan vezetékneve van, ami különleges és abszolút passzol a keresztnevemhez, így a vezetéknevem le lesz cserélve az övére.
2021. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Targyak vagytok
2021. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Én ragaszkodok hozzá hogy a feleségem tartsa me a saját nevét, vagy vegye fel az enyémet egy az egyben.

A xynétől feláll a szőr a hátamon.

2021. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Apukadnak ebbe ne haragudj de nincs beleszolasa

Zsarolás meg csúnya dolog

2021. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Két kötőjel nem lehet a névben. Az eredetileg is kötőjeles tagot össze kéne vonnod, ha jól tudom.
2021. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

#4 engedd mar meg neki, hogy eldontse milyen nevvel akarja leelni az eletet:))

Nehogymar te ragaszkodj barmihez is, az o nevevel kapcsolatban.

2021. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Én vőlegénye pl örül és büszke hogy felveszem a nevét

Kissné Nagy Gizi formában

2021. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Maximum 1 kötőjel lehet.


Én meg fogom tartani a nevem.

2021. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

"Kovács-Szabó-Lukács?"

Nem veheted fel így. Ha már mindenképp kötőjel, akkor Kovács-Szabó vagy Kovács-Lukács. Tehát a te nevedből valamelyik.

Hálát adok az égnek, hogy az én apám nem ilyen korlátolt, pedig nekünk is ritka vezetéknevünk van, ráadásul én vagyok az egyetlen gyereke, szóval velem "kihal" a név (legalább is a mi águnkon). Arról nem is beszélve, hogy a lánykori neved sosem veszik el, az összes hivatalos dokumentumon rajta lesz örökre.

Úgy vedd fel - vagy ne vedd fel, ahogy neked tetszik. Ez egy abszolút személyes döntés. Én mondjuk Kovács Istvánné Szabó Mária formában szeretném, de más meg ódzkodik a hosszú nevektől és neki nem opció. Ez annyira szubjektív, hogy kinek mi tetszik...

Amikor elmentek az anyakönyv-vezetőhöz megbeszélni az időpontot, akkor ő el tudja mondani, hogy milyen opciók vannak a névválasztásra. Nem kell ott egyből dönteni, az alapján gondold át, ami neked a legszimpatikusabb.

2021. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!