Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan vennétek fel a neveket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vennétek fel a neveket házasságkötéskor?

Figyelt kérdés

Barátom Kovács nekem meg egy kicsit különlegesebb nevem van. (nem szeretném kiírni anonimitásom érdekében,ugyanis ebből a névből több nem létezik, csak a családunk viseli, ugyanis ez egy felvett név még dédapámtól).

Az én nevemben van egy kötőjel. Szóval, hogy annyira ne legyek bonyolult tegyük fel, hogy a nevem Szabó-Lukács (nem tudom van-e ilyen név, ez csak egy példa)

Apukám szeretné, ha nem venném fel teljesen párom nevét és lennék Kovács. Szeretné, ha a nevem maradna, max kisebb változtatásokkal. Az nem hangzik hülyesén, hogy

Kovács-Szabó-Lukács?

Vagy hogy oldjam meg? Apukám nem hajlandó velem szóba állni amíg nem hozok számára kedvező döntést.

19l


2021. okt. 26. 08:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Kovácsné
2021. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, hogy hangzik. Én azért döntöttem az XYné Kovács Marika mellett, mert a kötőjeles verzió nagyon rosszul hangzott. Amúgy a férjem abszolút rám bízta, hogyan veszem fel a nevét/egyáltalán felveszem-e. Az iránta érzett tiszteletből vettem fel a nevét, nem azért mert cselédlelkű vagyok 🤣
2021. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki férjhez tud menni, az felelőssége teljes tudatában a nevét is el tudja dönteni! Egyedül! Nem úgy, hogy az apja zsarolja! Kész vicc, ez nem a tini kategória!

Állj a sarkadra, és döntsd el te, esetleg kérd ki a leendő férjed véleményét! A felnőttek így szokták csinálni! Nincs zsarolás!

Neked jó esetben életed végéig ezzel a névvel kell élned, hivatalos papírokon végig kiírni!

Itt kezdődik az igazi felnőttség, hogy apukád nélkül önállóan eldöntöd neked mi a jó, és nem hagyod magad megfélemlíteni!

Amúgy sok boldogságot kívánok nektek! N40+

2021. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel és kész.Minek felvenni? Amúgy meg egyedül a Te döntésed, Neked kell azzal a névvel élned.
2021. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem venném fel senki nevét semmilyen formában, van már sajátom amit születésemkor kaptam.
2021. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Sehogyan. Nincs kedvem ugyanis két országban az összes okiratomat átíratni. Hát a nagy francokat.
2021. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!